Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 1065G7 vs AMD Ryzen 5 7520U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i7 1065G7 (2019) та AMD Ryzen 5 7520U (2022) — це два енергоефективних процесори для тонких ноутбуків. Обидва мають однаковий загальний рейтинг 43 бали, але суттєво відрізняються за архітектурою та реальною продуктивністю. Intel виграє в одноядерних завданнях та швидкості обробки фото, тоді як AMD пропонує кращу багатоядерну потужність та швидше стиснення файлів. Розглянемо ключові відмінності, щоб визначити, який процесор краще підходить для ваших завдань.

Короткий висновок. Обидва процесори мають однаковий загальний бал (43) та відмінну енергоефективність (100 балів). Intel Core i7 1065G7 демонструє вищу однопотокову продуктивність (44 vs 40) та кращу швидкість обробки фото (46.2 проти 38.3 зображень/с). Натомість AMD Ryzen 5 7520U випереджає в багатоядерних тестах (Cinebench R23: 5149 vs 4475), стисненні файлів (394.8 vs 303.1 МБ/с) та компіляції коду. Інтегрована графіка трохи краща в AMD (20 vs 18 балів). Якщо вам потрібна вища однопотокова швидкість — обирайте Intel, для багатозадачності та роботи з великими файлами — AMD.

Основні відмінності

  • Багатоядерна продуктивність: AMD Ryzen 5 7520U значно швидший у Cinebench R23 (5149 проти 4475) та Passmark (9206 проти 8283), що дає перевагу в рендерингу та компіляції.
  • Одноядерна продуктивність: Intel Core i7 1065G7 випереджає в Geekbench 6 одноядерному (1599 проти 1270) та Passmark одноядерному (2316 проти 2472, але AMD трохи вищий), хоча в Cinebench R23 одноядерному AMD має невелику перевагу (1171 проти 1153).
  • Інтегрована графіка: AMD Ryzen 5 7520U отримує вищий бал за графіку (20 проти 18) та швидше обробляє трасування променів (7.38 проти 5.9 Мпікс/с).
  • Швидкість роботи з даними: AMD значно швидше стискає файли (394.8 проти 303.1 МБ/с) та компілює код (27 проти 23.7 Klines/с), тоді як Intel краще обробляє фото (46.2 проти 38.3 зображень/с).
  • Дата виходу та архітектура: Intel вийшов у 2019 році (Ice Lake), AMD — у 2022 році (Mendocino), що пояснює кращу енергоефективність та підтримку новіших технологій у Ryzen.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1153 1171
Cinebench R23 (багатоядерний) 4475 5149

GeekBench v6

File compression 303.1 MB/sec 394.8 MB/sec
Clang compilation 23.7 Klines/sec 27 Klines/sec
HTML 5 Browser 102.3 pages/sec 91.2 pages/sec
PDF Renderer 141.9 Mpixels/sec 127.6 Mpixels/sec
Text processing 136.7 pages/sec 114.6 pages/sec
Background blur 21.1 images/sec 23 images/sec
Photo processing 46.2 images/sec 38.3 images/sec
Ray tracing 5.9 Mpixels/sec 7.38 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1599 1270
Geekbench 6 (багатоядерний) 4357 4219

PassMark

Integer math 29.1 GOps/sec 31.5 GOps/sec
Floating point math 16.8 GOps/sec 15.1 GOps/sec
Find prime numbers 29M Primes/sec 20M Primes/sec
Random string sorting 10.8M Strings/sec 14.5M Strings/sec
Data encryption 4.6 GBytes/sec 6.6 GBytes/sec
Data compression 89.3 MBytes/sec 138.1 MBytes/sec
Physics 597 Frames/sec 446 Frames/sec
Extended instructions 6.1B Matrices/sec 6.3B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2316 2472
Passmark CPU (багатоядерний) 8283 9206

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 1 серпня 2019 22 вересня 2022
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Ice Lake Zen 2 (Mendocino)
Номер моделі i7-1065G7 Немає даних
Інтегрована графіка Iris Plus Graphics G7 Radeon 610M

Процесор

Ядер 4 4
Потоковий 8 8
Частота 1.3 ГГц 2.8 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3.9 ГГц 4,3 ГГц
Кількість ядер 4 4
Кількість потоків 8 8
Множник 13x 28x
Швидкість шини 4 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 256КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 8 МБ (загальний) 4 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає
Частота шини Немає даних 100 МГц

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 6 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 15 Вт 15 Вт
Сокет BGA-1526 FP6
Критична температура 100°C 95°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel Iris Plus Graphics G7 Radeon 610M
Частота GPU 300 МГц 400 МГц
Boost частота GPU 1100 МГц 1900 МГц
Шейдерні блоки 512 128
TMUs 32 8
ROPs 8 4
Обчислювальні блоки 64 2
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 1,13 терафлопс 0,49 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-3200
- LPDDR4-3733
- LPDDR5-5500
Макс. розмір 64 ГБ 16 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 1065G7 Сайт AMD Ryzen 5 7520U
Версія PCI Express 3.0 3.0
Розширені інструкції SSE4.1, SSE4.2, AVX-2, AVX-512 Немає даних
Макс. ліній PCI Express Немає даних 4

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор: Intel Core i7 1065G7 чи AMD Ryzen 5 7520U?

AMD Ryzen 5 7520U має трохи кращу інтегровану графіку (20 проти 18 балів) та вищу швидкість трасування променів, що робить його кращим вибором для легких ігор. Для серйозних ігор обидва потребують дискретної відеокарти.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий максимальний бал енергоефективності (100), тому споживають приблизно однакову кількість енергії. AMD вийшов пізніше, що може забезпечити кращу оптимізацію в сучасних ноутбуках.

Чи варто вибирати Intel через вищу однопотокову продуктивність?

Так, якщо ваші завдання залежать від одного ядра (наприклад, старі ігри, офісні програми, браузер). Intel виграє в Geekbench 6 одноядерному (1599 проти 1270) та обробці фото.

Який процесор краще для роботи з відео та 3D-моделюванням?

AMD Ryzen 5 7520U краще завдяки вищій багатоядерній продуктивності (Cinebench R23: 5149 проти 4475) та швидшому стисненню файлів, що прискорює рендеринг та експорт.

Який процесор має вищий загальний рейтинг?

Обидва мають однаковий загальний рейтинг 43 бали, тому вибір залежить від конкретних потреб: Intel кращий для одноядерних завдань, AMD — для багатозадачності та роботи з даними.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.