Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 1065G7 vs AMD Ryzen 9 6900HS

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i7 1065G7 та AMD Ryzen 9 6900HS — два процесори різних поколінь, що представляють різні підходи до мобільної продуктивності. Перший вийшов у 2019 році та орієнтований на тонкі й легкі ноутбуки, другий — на потужні ігрові та робочі станції 2022 року. Порівняємо їхні характеристики, результати бенчмарків та сценарії використання, щоб визначити, який з них краще відповідає вашим завданням.

Короткий висновок. AMD Ryzen 9 6900HS значно випереджає Intel Core i7 1065G7 за багатопотоковою продуктивністю (Cinebench R23 багатоядерний: 14030 проти 4475) та однопотоковою (Geekbench 6 одноядерний: 2034 проти 1599). У завданнях, як-от компіляція коду, обробка фото чи рендеринг, Ryzen 9 6900HS демонструє в 2-3 рази вищі показники. Водночас Intel Core i7 1065G7 може бути достатнім для базових офісних і мультимедійних завдань, але для серйозної роботи чи ігор краще обрати AMD.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Ryzen 9 6900HS набирає 14030 балів у Cinebench R23, тоді як i7 1065G7 — лише 4475, що робить AMD у 3 рази потужнішим у багатоядерних завданнях.
  • Однопотокова швидкість: Ryzen 9 6900HS випереджає i7 1065G7 у Geekbench 6 одноядерному (2034 проти 1599) та Passmark одноядерному (3285 проти 2316).
  • Інтегрована графіка: Ryzen 9 6900HS має кращу інтегровану графіку (34 бали проти 18), що дає змогу запускати легкі ігри без дискретної відеокарти.
  • Обробка даних: Ryzen 9 6900HS стискає файли зі швидкістю 842,2 MB/s, тоді як i7 1065G7 — лише 303,1 MB/s, що в 2,8 рази повільніше.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають однаковий показник енергоефективності (100 балів), що свідчить про хорошу оптимізацію для мобільних пристроїв.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1153 1552
Cinebench R23 (багатоядерний) 4475 14030

GeekBench v6

File compression 303.1 MB/sec 842.2 MB/sec
Clang compilation 23.7 Klines/sec 75.3 Klines/sec
HTML 5 Browser 102.3 pages/sec 196.9 pages/sec
PDF Renderer 141.9 Mpixels/sec 301.7 Mpixels/sec
Text processing 136.7 pages/sec 214.9 pages/sec
Background blur 21.1 images/sec 47.6 images/sec
Photo processing 46.2 images/sec 80.4 images/sec
Ray tracing 5.9 Mpixels/sec 18 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1599 2034
Geekbench 6 (багатоядерний) 4357 9682

PassMark

Integer math 29.1 GOps/sec 88.7 GOps/sec
Floating point math 16.8 GOps/sec 49.2 GOps/sec
Find prime numbers 29M Primes/sec 58M Primes/sec
Random string sorting 10.8M Strings/sec 31.2M Strings/sec
Data encryption 4.6 GBytes/sec 18.7 GBytes/sec
Data compression 89.3 MBytes/sec 298.9 MBytes/sec
Physics 597 Frames/sec 1049 Frames/sec
Extended instructions 6.1B Matrices/sec 20.4B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2316 3285
Passmark CPU (багатоядерний) 8283 23584

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 1 серпня 2019 4 січня 2022
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Ice Lake Zen 3+ (Rembrandt)
Номер моделі i7-1065G7 Немає даних
Інтегрована графіка Iris Plus Graphics G7 Radeon 680M

Процесор

Ядер 4 8
Потоковий 8 16
Частота 1.3 ГГц 3.3 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3.9 ГГц 4,9 ГГц
Кількість ядер 4 8
Кількість потоків 8 16
Множник 13x 33x
Швидкість шини 4 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 256КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 8 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає
Частота шини Немає даних 100 МГц

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 6 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 15 Вт 35 Вт
Сокет BGA-1526 FP7
Критична температура 100°C 95°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel Iris Plus Graphics G7 AMD Radeon 680M
Частота GPU 300 МГц 400 МГц
Boost частота GPU 1100 МГц 2400 МГц
Шейдерні блоки 512 768
TMUs 32 48
ROPs 8 32
Обчислювальні блоки 64 12
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 1,13 терафлопс 3,69 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-3200
- LPDDR4-3733
- DDR5-4800
- LPDDR5-6400
Макс. розмір 64 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 76,8 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 1065G7 Сайт AMD Ryzen 9 6900HS
Версія PCI Express 3.0 4.0
Розширені інструкції SSE4.1, SSE4.2, AVX-2, AVX-512 Немає даних
Макс. ліній PCI Express Немає даних 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Intel Core i7 1065G7 чи AMD Ryzen 9 6900HS?

AMD Ryzen 9 6900HS значно потужніший завдяки вищій однопотоковій продуктивності та кращій інтегрованій графіці. Для сучасних ігор він підходить краще, особливо в парі з дискретною відеокартою.

Чи підходить Intel Core i7 1065G7 для роботи з відео?

Так, але з обмеженнями. Його багатопотокова продуктивність (Cinebench R23: 4475) достатня для легкого монтажу, але для 4K-відео або складних проєктів краще обрати Ryzen 9 6900HS.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий показник енергоефективності (100 балів), тому вони приблизно рівні за споживанням енергії. Однак Ryzen 9 6900HS забезпечує значно вищу продуктивність на ват.

Чи варто купувати ноутбук з Intel Core i7 1065G7 у 2024 році?

Для базових завдань (серфінг, офіс, перегляд відео) він ще актуальний, але для роботи чи ігор краще розглянути сучасніші моделі, як-от Ryzen 9 6900HS.

Який процесор краще для програмування та компіляції?

AMD Ryzen 9 6900HS значно швидший: компіляція Clang у нього становить 75,3 Klines/s проти 23,7 Klines/s у i7 1065G7. Для великих проєктів AMD — очевидний вибір.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.