Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 1065G7 vs Intel Core i7 10810U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i7 1065G7 та Intel Core i7 10810U — це два мобільні процесори з лінійки Intel, призначені для тонких та легких ноутбуків. Обидва належать до 10-го покоління, але мають різні архітектури: Ice Lake (1065G7) та Comet Lake (10810U). Незважаючи на однаковий загальний рейтинг (43 бали), вони демонструють різні результати в бенчмарках, що впливає на вибір залежно від завдань. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні ключові відмінності, продуктивність в одно- та багатопотокових тестах, а також енергоефективність.

Короткий висновок. Обидва процесори мають однаковий рівень енергоефективності та інтегрованої графіки, що робить їх придатними для повсякденних завдань. Проте Intel Core i7 10810U виграє в багатопотокових сценаріях (Cinebench R23 багатоядерний: 4754 проти 4475), а також у швидкості стиснення файлів та рендерингу PDF. Натомість Intel Core i7 1065G7 має вищу однопотокову продуктивність у Geekbench 6 (1599 проти 1455) та кращу швидкість обробки тексту. Якщо вам потрібна багатозадачність — обирайте 10810U, для легких завдань та енергоефективності — 1065G7.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Intel Core i7 10810U випереджає в Cinebench R23 багатоядерному (4754 проти 4475) та у стисненні файлів (377.1 MB/s проти 303.1 MB/s).
  • Однопотокова продуктивність: Intel Core i7 1065G7 лідирує в Geekbench 6 одноядерному (1599 проти 1455) та Passmark одноядерному (2316 проти 2268).
  • Рендеринг та графіка: 10810U швидше обробляє PDF (166.1 Mpixels/s проти 141.9) та трасування променів (8.11 Mpixels/s проти 5.9), тоді як 1065G7 краще в Clang компіляції (23.7 Klines/s проти 18).
  • Обробка тексту: 1065G7 значно швидше в Text processing (136.7 pages/s проти 96.3), що може бути важливо для офісних завдань.
  • Дата виходу: 1065G7 вийшов у серпні 2019 року, а 10810U — у травні 2020 року, що робить останній більш сучасним вибором.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1153 1155
Cinebench R23 (багатоядерний) 4475 4754

GeekBench v6

File compression 303.1 MB/sec 377.1 MB/sec
Clang compilation 23.7 Klines/sec 18 Klines/sec
HTML 5 Browser 102.3 pages/sec 120.5 pages/sec
PDF Renderer 141.9 Mpixels/sec 166.1 Mpixels/sec
Text processing 136.7 pages/sec 96.3 pages/sec
Background blur 21.1 images/sec 25.8 images/sec
Photo processing 46.2 images/sec 48.6 images/sec
Ray tracing 5.9 Mpixels/sec 8.11 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1599 1455
Geekbench 6 (багатоядерний) 4357 4402

PassMark

Integer math 29.1 GOps/sec 32.6 GOps/sec
Floating point math 16.8 GOps/sec 18.8 GOps/sec
Find prime numbers 29M Primes/sec 30M Primes/sec
Random string sorting 10.8M Strings/sec 13.4M Strings/sec
Data encryption 4.6 GBytes/sec 2.7 GBytes/sec
Data compression 89.3 MBytes/sec 103.7 MBytes/sec
Physics 597 Frames/sec 586 Frames/sec
Extended instructions 6.1B Matrices/sec 6.3B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2316 2268
Passmark CPU (багатоядерний) 8283 8107

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 1 серпня 2019 13 травня 2020
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Ice Lake Comet Lake
Номер моделі i7-1065G7 i7-10810U
Інтегрована графіка Iris Plus Graphics G7 UHD Graphics 620

Процесор

Ядер 4 6
Потоковий 8 12
Частота 1.3 ГГц 0.8-1.6 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3.9 ГГц 4,9 ГГц
Кількість ядер 4 6
Кількість потоків 8 12
Множник 13x 8-16x
Швидкість шини 4 ГТ/с 4 ГТ/с
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 256КБ (на ядро) 256КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 8 МБ (загальний) 12 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає
Частота шини Немає даних 100 МГц

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 14 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 15 Вт 13-25 Вт
Сокет BGA-1526 BGA-1528
Критична температура 100°C 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel Iris Plus Graphics G7 Intel UHD Graphics 620
Частота GPU 300 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 1100 МГц 1150 МГц
Шейдерні блоки 512 192
TMUs 32 24
ROPs 8 3
Обчислювальні блоки 64 24
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 1,13 терафлопс 0,44 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-3200
- LPDDR4-3733
- DDR4-2666
- LPDDR3-2133
- LPDDR4-2933
Макс. розмір 64 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 45.8 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 1065G7 Сайт Intel Core i7 10810U
Версія PCI Express 3.0 3.0
Розширені інструкції SSE4.1, SSE4.2, AVX-2, AVX-512 Немає даних
Макс. ліній PCI Express Немає даних 16

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: i7 1065G7 чи i7 10810U?

Обидва мають однакову інтегровану графіку (оцінка 18), тому різниця в іграх мінімальна. 10810U може бути трохи кращим через вищу багатопотокову продуктивність, але для серйозних ігор краще обирати дискретну відеокарту.

Чи варто вибирати i7 10810U замість i7 1065G7 для роботи?

Так, якщо ваша робота потребує багатозадачності, стиснення файлів або рендерингу — 10810U має перевагу. Для офісних завдань із текстом 1065G7 може бути швидшим.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають максимальний бал енергоефективності (100), тому споживають приблизно однаково. Різниця в продуктивності не впливає на автономність ноутбука.

Чи підходить i7 1065G7 для відеомонтажу?

Так, але i7 10810U краще справляється з багатопотоковими завданнями, такими як рендеринг відео. 1065G7 може бути повільнішим у складних проектах.

Який процесор має вищий рейтинг?

Обидва мають однаковий загальний рейтинг (43 бали), але різні сильні сторони. Вибір залежить від ваших конкретних потреб.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.