Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 1068NG7 vs AMD Ryzen 5 2600

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i7 1068NG7 та AMD Ryzen 5 2600 — два процесори з різними підходами до продуктивності. Перший створений для ультрабуків і ноутбуків, акцентуючи на енергоефективності та інтегрованій графіці. Другий — класичний настільний CPU для збірки ПК, орієнтований на багатопотокові завдання. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні сильні сторони, бенчмарки та сценарії використання, щоб допомогти вам зробити вибір.

Короткий висновок. Intel Core i7 1068NG7 виграє в одноядерній продуктивності та енергоефективності, що робить його ідеальним для ноутбуків, де важливі автономність і швидкість відгуку в повсякденних задачах. AMD Ryzen 5 2600, навпаки, пропонує значно вищу багатоядерну потужність завдяки 6 ядрам і 12 потокам, що робить його кращим вибором для рендерингу, компіляції та інших ресурсоємних завдань. Якщо вам потрібен мобільний пристрій з хорошою графікою — обирайте Intel. Для стаціонарного ПК з акцентом на багатозадачність — AMD.

Основні відмінності

  • Одноядерна продуктивність: Intel Core i7 1068NG7 має вищий одноядерний бал у Cinebench R23 (1234 проти 1012) та Geekbench 6 (1320 проти 1162), що дає перевагу в іграх та програмах, чутливих до частоти ядра.
  • Багатоядерна продуктивність: AMD Ryzen 5 2600 значно випереджає Intel у багатоядерних тестах: Cinebench R23 (7089 проти 4566) та Passmark (13191 проти 9267), завдяки 6 ядрам і 12 потокам проти 4 ядер і 8 потоків у Intel.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають однаковий показник енергоефективності (100 балів), але Intel споживає менше енергії (15-28 Вт TDP) порівняно з AMD (65 Вт TDP), що робить його кращим для ноутбуків.
  • Інтегрована графіка: Intel Core i7 1068NG7 оснащений потужною інтегрованою графікою Iris Plus, що дозволяє запускати легкі ігри без дискретної відеокарти. Ryzen 5 2600 не має вбудованого GPU, тому потребує окремої відеокарти.
  • Сфера застосування: Intel орієнтований на мобільні пристрої (ноутбуки, ультрабуки), тоді як AMD — на настільні ПК, де важлива багатопотокова обробка даних, наприклад, у відеомонтажі або 3D-рендерингу.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1234 1012
Cinebench R23 (багатоядерний) 4566 7089

GeekBench v6

File compression 439.9 MB/sec 582.9 MB/sec
Clang compilation 23.6 Klines/sec 39.8 Klines/sec
HTML 5 Browser 96.6 pages/sec 134.6 pages/sec
PDF Renderer 129.5 Mpixels/sec 160.4 Mpixels/sec
Text processing 142 pages/sec 102.9 pages/sec
Background blur 22.3 images/sec 22.9 images/sec
Photo processing 46.2 images/sec 48 images/sec
Ray tracing 6.55 Mpixels/sec 8.95 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1320 1162
Geekbench 6 (багатоядерний) 4238 5239

PassMark

Integer math 29.9 GOps/sec 44.7 GOps/sec
Floating point math 16.7 GOps/sec 23 GOps/sec
Find prime numbers 32M Primes/sec 37M Primes/sec
Random string sorting 12M Strings/sec 21.7M Strings/sec
Data encryption 5.9 GBytes/sec 12.5 GBytes/sec
Data compression 112.2 MBytes/sec 187.4 MBytes/sec
Physics 731 Frames/sec 676 Frames/sec
Extended instructions 6.6B Matrices/sec 7.2B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2331 2245
Passmark CPU (багатоядерний) 9267 13191

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 1 січня 2020 11 вересня 2018
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Ice Lake Немає даних
Номер моделі i7-1068NG7 Немає даних
Інтегрована графіка Iris Plus Graphics G7 (64 EU) Немає

Процесор

Ядер 4 6
Потоковий 8 12
Частота 2.3 ГГц 3,4 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4.1 ГГц 3.9 ГГц
Кількість ядер 4 6
Кількість потоків 8 12
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 23x 34x
Швидкість шини 4 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 48КБ (на ядро) 96КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 512КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 8 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 12 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 28 Вт 65 Вт
Сокет BGA-1344 AM4
Критична температура 100°C 95°C
Кількість транзисторів Немає даних 4,8 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel Iris Plus Graphics G7 (64 EU) Немає даних
Частота GPU 300 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1100 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 512 Немає даних
TMUs 32 Немає даних
ROPs 8 Немає даних
Обчислювальні блоки 64 Немає даних
TGP 15 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 1,13 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-3200
- LPDDR4-3733
- DDR4-2933
Макс. розмір 64 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 58.3 ГБ/c 43,71 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 1068NG7 Сайт AMD Ryzen 5 2600
Версія PCI Express 3.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 16 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор?

Intel Core i7 1068NG7 має вищу одноядерну продуктивність та інтегровану графіку, що робить його кращим для ноутбуків у іграх, які не потребують потужної відеокарти. Однак для серйозних ігор на ПК з дискретною графікою Ryzen 5 2600 також буде добрим варіантом завдяки 6 ядрам.

Чи можна використовувати AMD Ryzen 5 2600 без відеокарти?

Ні, Ryzen 5 2600 не має вбудованої графіки, тому для роботи системи обов'язково потрібна дискретна відеокарта. Intel Core i7 1068NG7, навпаки, може працювати без окремого GPU.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий бал енергоефективності (100), але Intel Core i7 1068NG7 споживає значно менше енергії (15-28 Вт) порівняно з AMD (65 Вт), що робить його ідеальним для тривалої роботи від батареї.

Для яких завдань краще підходить Intel Core i7 1068NG7?

Intel Core i7 1068NG7 чудово підходить для повсякденних завдань, офісних програм, веб-серфінгу, легкого редагування фото та відео, а також для ігор з низькими вимогами завдяки інтегрованій графіці.

Чи варто обирати AMD Ryzen 5 2600 для роботи з відео?

Так, завдяки 6 ядрам і 12 потокам Ryzen 5 2600 значно швидше справляється з рендерингом відео та компіляцією коду, що робить його кращим вибором для професійної роботи.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.