Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 1068NG7 vs AMD Ryzen 5 3500U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i7 1068NG7 та AMD Ryzen 5 3500U — два популярні мобільні процесори, які часто зустрічаються в тонких ноутбуках. Обидва вийшли у 2019-2020 роках, але належать до різних архітектур: Ice Lake від Intel та Picasso від AMD. У цьому порівнянні ми розглянемо їхню однопотокову та багатопотокову продуктивність, енергоефективність, а також результати в популярних бенчмарках, щоб допомогти вам зробити свідомий вибір.

Короткий висновок. Intel Core i7 1068NG7 випереджає AMD Ryzen 5 3500U за однопотоковою продуктивністю (42 проти 29 балів) та має помітно вищі результати в Cinebench R23 (одноядерний: 1234 проти 765) і Geekbench 6 (одноядерний: 1320 проти 1044). У багатопотокових завданнях перевага Intel також суттєва — 4566 проти 2760 балів у Cinebench R23. Однак Ryzen 5 3500U пропонує кращу інтегровану графіку (16 балів проти 19, хоча різниця невелика) і може бути доступнішим. Якщо вам потрібна максимальна швидкість у повсякденних завданнях та роботі з додатками, Intel Core i7 1068NG7 є більш продуктивним вибором.

Основні відмінності

  • Intel Core i7 1068NG7 має значно вищу однопотокову продуктивність (42 проти 29 балів), що забезпечує швидшу роботу в більшості повсякденних додатків та іграх.
  • У багатопотокових бенчмарках, таких як Cinebench R23, Intel набирає 4566 балів, тоді як AMD — лише 2760, що свідчить про кращу продуктивність у ресурсомістких завданнях.
  • Geekbench 6 підтверджує перевагу Intel: одноядерний тест — 1320 проти 1044, багатоядерний — 4238 проти 2880.
  • У швидкості стиснення файлів Intel (439.9 MB/s) значно випереджає AMD (310.7 MB/s), що важливо для архівації даних.
  • Енергоефективність обох процесорів оцінена однаково (100 балів), але Intel має вищу продуктивність на ват, що робить його ефективнішим для тонких ноутбуків.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1234 765
Cinebench R23 (багатоядерний) 4566 2760

GeekBench v6

File compression 439.9 MB/sec 310.7 MB/sec
Clang compilation 23.6 Klines/sec 19.2 Klines/sec
HTML 5 Browser 96.6 pages/sec 71.5 pages/sec
PDF Renderer 129.5 Mpixels/sec 92 Mpixels/sec
Text processing 142 pages/sec 88.3 pages/sec
Background blur 22.3 images/sec 11.3 images/sec
Photo processing 46.2 images/sec 28 images/sec
Ray tracing 6.55 Mpixels/sec 4.41 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1320 1044
Geekbench 6 (багатоядерний) 4238 2880

PassMark

Integer math 29.9 GOps/sec 25.1 GOps/sec
Floating point math 16.7 GOps/sec 12.6 GOps/sec
Find prime numbers 32M Primes/sec 15M Primes/sec
Random string sorting 12M Strings/sec 11.2M Strings/sec
Data encryption 5.9 GBytes/sec 6.1 GBytes/sec
Data compression 112.2 MBytes/sec 95.9 MBytes/sec
Physics 731 Frames/sec 370 Frames/sec
Extended instructions 6.6B Matrices/sec 3.6B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2331 1947
Passmark CPU (багатоядерний) 9267 6942

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 1 січня 2020 6 січня 2019
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Ice Lake Zen+ (Picasso)
Номер моделі i7-1068NG7 Немає даних
Інтегрована графіка Iris Plus Graphics G7 (64 EU) Radeon Vega 8

Процесор

Ядер 4 4
Потоковий 8 8
Частота 2.3 ГГц 2.1 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4.1 ГГц 3.7 ГГц
Кількість ядер 4 4
Кількість потоків 8 8
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 23x 21x
Швидкість шини 4 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 48КБ (на ядро) 96КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 512КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 8 МБ (загальний) 4 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 12 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 28 Вт 12-35 Вт
Сокет BGA-1344 FP5
Критична температура 100°C 105°C
Кількість транзисторів Немає даних 4,9 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel Iris Plus Graphics G7 (64 EU) Radeon Vega 8
Частота GPU 300 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 1100 МГц 1200 МГц
Шейдерні блоки 512 512
TMUs 32 32
ROPs 8 8
Обчислювальні блоки 64 8
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 1,13 терафлопс 1,23 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-3200
- LPDDR4-3733
- DDR4-2400
Макс. розмір 64 ГБ 32 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 58.3 ГБ/c 35,76 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 1068NG7 Сайт AMD Ryzen 5 3500U
Версія PCI Express 3.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 16 12

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор: Intel Core i7 1068NG7 чи AMD Ryzen 5 3500U?

Intel Core i7 1068NG7 має вищу однопотокову продуктивність та кращі результати в бенчмарках, що робить його більш підходящим для ігор, хоча обидва процесори призначені для інтегрованої графіки та не забезпечують високої частоти кадрів у сучасних іграх.

Чи варто вибирати AMD Ryzen 5 3500U через нижчу ціну?

Так, Ryzen 5 3500U часто доступніший, що може бути виправдано для бюджетних ноутбуків. Однак якщо продуктивність важливіша, Intel Core i7 1068NG7 пропонує помітно вищу швидкість у більшості завдань.

Який процесор краще для роботи з відео та фото?

Intel Core i7 1068NG7 показує кращі результати в обробці фото (46.2 проти 28 images/sec) та розмитті фону (22.3 проти 11.3 images/sec), тому він більш підходить для творчих завдань.

Чи є різниця в енергоспоживанні між цими процесорами?

Обидва процесори мають однакову оцінку енергоефективності (100 балів), але Intel Core i7 1068NG7 забезпечує вищу продуктивність, що робить його ефективнішим у перерахунку на ват.

Який процесор краще впорається з багатозадачністю?

Intel Core i7 1068NG7 має вищу багатопотокову продуктивність (9 балів проти 6), що дає йому перевагу при одночасному запуску кількох додатків або роботі з важкими програмами.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.