Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 1068NG7 vs AMD Ryzen Z1

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i7 1068NG7 та AMD Ryzen Z1 — це два процесори з різними архітектурами та цільовим призначенням. Перший вийшов у 2020 році та орієнтований на ультрабуки, другий — більш свіжий (2023) та створений для портативних ігрових пристроїв. У цьому порівнянні ми проаналізуємо їхню продуктивність в одно- та багатопотокових завданнях, енергоефективність та можливості інтегрованої графіки, щоб допомогти вам зробити вибір.

Короткий висновок. AMD Ryzen Z1 значно випереджає Intel Core i7 1068NG7 за більшістю показників: у багатопотокових тестах (Cinebench R23, Geekbench 6) він має перевагу в 2 рази, а в одноядерних — на 40-60%. Інтегрована графіка Ryzen Z1 також потужніша, що робить його кращим вибором для ігор та ресурсомістких завдань. Однак обидва процесори демонструють однаково високу енергоефективність. Якщо вам потрібна максимальна продуктивність у компактному форматі — обирайте AMD Ryzen Z1.

Основні відмінності

  • AMD Ryzen Z1 має значно вищу багатопотокову продуктивність: у Cinebench R23 багатоядерний результат 9890 проти 4566 у Intel Core i7 1068NG7.
  • В одноядерних завданнях Ryzen Z1 також лідирує: Geekbench 6 одноядерний — 2290 проти 1320 у Intel.
  • Інтегрована графіка AMD Ryzen Z1 потужніша, що підтверджується вищими показниками в тестах Background blur (42.3 проти 22.3 images/sec) та Ray tracing (12.9 проти 6.55 Mpixels/sec).
  • Intel Core i7 1068NG7 вийшов у 2020 році, тоді як AMD Ryzen Z1 — у 2023, що пояснює технологічний розрив.
  • Обидва процесори мають однакову енергоефективність (100 балів), але загальний рейтинг Ryzen Z1 вищий (55 проти 43).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1234 1796
Cinebench R23 (багатоядерний) 4566 9890

GeekBench v6

File compression 439.9 MB/sec 1008.9 MB/sec
Clang compilation 23.6 Klines/sec 59.6 Klines/sec
HTML 5 Browser 96.6 pages/sec 184.9 pages/sec
PDF Renderer 129.5 Mpixels/sec 208.1 Mpixels/sec
Text processing 142 pages/sec 249.2 pages/sec
Background blur 22.3 images/sec 42.3 images/sec
Photo processing 46.2 images/sec 74.7 images/sec
Ray tracing 6.55 Mpixels/sec 12.9 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1320 2290
Geekbench 6 (багатоядерний) 4238 8874

PassMark

Integer math 29.9 GOps/sec 60.8 GOps/sec
Floating point math 16.7 GOps/sec 37 GOps/sec
Find prime numbers 32M Primes/sec 69M Primes/sec
Random string sorting 12M Strings/sec 23.3M Strings/sec
Data encryption 5.9 GBytes/sec 12.6 GBytes/sec
Data compression 112.2 MBytes/sec 213.7 MBytes/sec
Physics 731 Frames/sec 980 Frames/sec
Extended instructions 6.6B Matrices/sec 16B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2331 3735
Passmark CPU (багатоядерний) 9267 18778

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 1 січня 2020 25 квітня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Ice Lake Zen 4 (Phoenix)
Номер моделі i7-1068NG7 Немає даних
Інтегрована графіка Iris Plus Graphics G7 (64 EU) Radeon 740M

Процесор

Ядер 4 6
Потоковий 8 12
Частота 2.3 ГГц 3.2 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4.1 ГГц 4,9 ГГц
Кількість ядер 4 6
Кількість потоків 8 12
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 23x 32x
Швидкість шини 4 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 48КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 512КБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 8 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 4 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 28 Вт 9-30 Вт
Сокет BGA-1344 FP7
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 25 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel Iris Plus Graphics G7 (64 EU) Radeon 740M
Частота GPU 300 МГц 800 МГц
Boost частота GPU 1100 МГц 2500 МГц
Шейдерні блоки 512 256
TMUs 32 16
ROPs 8 8
Обчислювальні блоки 64 4
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 1,13 терафлопс 1,28 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-3200
- LPDDR4-3733
- DDR5-5600
- LPDDR5x-7500
Макс. розмір 64 ГБ 256 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 58.3 ГБ/c Немає даних
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 1068NG7 Сайт AMD Ryzen Z1
Версія PCI Express 3.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 16 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор?

AMD Ryzen Z1 краще підходить для ігор завдяки потужнішій інтегрованій графіці та вищій продуктивності в тестах Ray tracing і Background blur.

Чи варто купувати Intel Core i7 1068NG7 у 2024 році?

Intel Core i7 1068NG7 може бути виправданим лише в бюджетних ультрабуках, але за продуктивністю він значно поступається новішим моделям, зокрема AMD Ryzen Z1.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва процесори мають однаковий показник енергоефективності (100 балів), тому вони рівні за цим параметром.

Чи підходить AMD Ryzen Z1 для робочих завдань?

Так, завдяки високій багатопотоковій продуктивності (Cinebench R23 багатоядерний 9890) він добре справляється з компіляцією, обробкою фото та PDF.

Який процесор краще за паспортними характеристиками?

AMD Ryzen Z1 перевершує Intel Core i7 1068NG7 за всіма ключовими бенчмарками: одно- та багатоядерними тестами, швидкістю стиснення файлів та обробки зображень.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.