Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 1068NG7 vs Apple M4 Max (14-Core)

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i7 1068NG7 та Apple M4 Max (14-Core) — це два процесори з різних епох і архітектур. Перший вийшов у 2020 році та належить до лінійки Ice Lake, другий — флагманський чип Apple 2024 року на архітектурі ARM. Попри те, що обидва призначені для ноутбуків, їхня продуктивність, енергоефективність та інтегрована графіка кардинально відрізняються. У цьому порівнянні ми розглянемо ключові відмінності, бенчмарки та сценарії використання, щоб допомогти вам зробити вибір.

Короткий висновок. Apple M4 Max (14-Core) значно перевершує Intel Core i7 1068NG7 за всіма показниками продуктивності: багатоядерний Geekbench 6 у 5,5 раза вищий, а Cinebench R23 — у 5,2 раза. Він також має набагато потужнішу інтегровану графіку (32 ядра GPU) та вищу енергоефективність. Intel Core i7 1068NG7 залишається актуальним хіба що для базових офісних завдань або бюджетних ноутбуків. Якщо вам потрібна максимальна продуктивність для рендерингу, монтажу відео чи ігор — вибір очевидний на користь Apple M4 Max.

Основні відмінності

  • Продуктивність: Apple M4 Max (14-Core) має багатоядерний результат Geekbench 6 — 23275 балів, тоді як Intel Core i7 1068NG7 — лише 4238 балів, що в 5,5 раза менше.
  • Енергоефективність: обидва процесори мають максимальний бал 100 за цим параметром, але M4 Max досягає такої ефективності при значно вищій продуктивності завдяки ARM-архітектурі.
  • Інтегрована графіка: M4 Max оснащений 32-ядерним GPU, тоді як i7 1068NG7 має лише вбудовану графіку Intel Iris Plus, що дає M4 Max перевагу в іграх та рендерингу.
  • Дата виходу та архітектура: Intel Core i7 1068NG7 (2020, x86) vs Apple M4 Max (2024, ARMv9) — різниця в 4 роки та принципово різні підходи до обчислень.
  • Багатопотокова продуктивність: у Cinebench R23 M4 Max набирає 23841 бал проти 4566 у Intel, що робить його в 5,2 раза швидшим у багатопотокових завданнях.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1234 2279
Cinebench R23 (багатоядерний) 4566 23841

GeekBench v6

File compression 439.9 MB/sec Немає даних
Clang compilation 23.6 Klines/sec Немає даних
HTML 5 Browser 96.6 pages/sec Немає даних
PDF Renderer 129.5 Mpixels/sec Немає даних
Text processing 142 pages/sec Немає даних
Background blur 22.3 images/sec Немає даних
Photo processing 46.2 images/sec Немає даних
Ray tracing 6.55 Mpixels/sec Немає даних
Geekbench 6 (одноядерний) 1320 3996
Geekbench 6 (багатоядерний) 4238 23275

PassMark

Integer math 29.9 GOps/sec Немає даних
Floating point math 16.7 GOps/sec Немає даних
Find prime numbers 32M Primes/sec Немає даних
Random string sorting 12M Strings/sec Немає даних
Data encryption 5.9 GBytes/sec Немає даних
Data compression 112.2 MBytes/sec Немає даних
Physics 731 Frames/sec Немає даних
Extended instructions 6.6B Matrices/sec Немає даних
Passmark CPU (одноядерний) 2331 Немає даних
Passmark CPU (багатоядерний) 9267 Немає даних

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 1 січня 2020 30 жовтня 2024
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv9
Кодове ім'я Ice Lake Apple M4
Номер моделі i7-1068NG7 Немає даних
Інтегрована графіка Iris Plus Graphics G7 (64 EU) Apple M4 Max GPU (32-core)

Процесор

Ядер 4 10
Потоковий 8 10
Частота 2.3 ГГц 4,52 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4.1 ГГц Немає даних
Кількість ядер 4 14
Кількість потоків 8 14
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 23x 45x
Швидкість шини 4 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 48КБ (на ядро) Немає даних
Кеш 2-го рівня 512КБ (на ядро) Немає даних
Кеш 3-го рівня 8 МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Немає Немає
Ядер Немає даних 4
Потоковий Немає даних 4
Частота Немає даних 2,59 ГГц

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 3 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 28 Вт 62 Вт
Сокет BGA-1344 Apple M-Socket
Критична температура 100°C 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel Iris Plus Graphics G7 (64 EU) Apple M4 Max GPU (32-core)
Частота GPU 300 МГц 500 МГц
Boost частота GPU 1100 МГц 1800 МГц
Шейдерні блоки 512 4096
TMUs 32 256
ROPs 8 128
Обчислювальні блоки 64 512
TGP 15 Вт 51 Вт
IGPU FLOPS 1,13 терафлопс 14,8 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-3200
- LPDDR4-3733
- LPDDR5X-8533
Макс. розмір 64 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 8
Макс. пропускна здатність 58.3 ГБ/c 410 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 1068NG7 Немає даних
Версія PCI Express 3.0 Немає даних
Макс. ліній PCI Express 16 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i7 1068NG7 чи Apple M4 Max?

Apple M4 Max (14-Core) значно потужніший завдяки 32-ядерному GPU та вищій однопотоковій продуктивності. Він забезпечує плавний геймплей у сучасних іграх, тоді як Intel i7 1068NG7 підходить лише для старих або нетребувальних проєктів.

Чи варто купувати Intel Core i7 1068NG7 у 2025 році?

Тільки якщо ви знаходите його в бюджетному ноутбуці для базових завдань — серфінгу, офісних програм, перегляду відео. Для роботи з відео, 3D або ігор він уже застарів.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають максимальний бал енергоефективності, але Apple M4 Max досягає значно вищої продуктивності на ват завдяки ARM-архітектурі, тому в реальних умовах він ефективніший.

Чи можна порівнювати Intel Core i7 1068NG7 та Apple M4 Max за продуктивністю?

Так, але варто враховувати, що M4 Max — процесор зовсім іншого класу. Він випереджає Intel у 5-6 разів у багатопотокових тестах і має набагато потужнішу графіку.

Який процесор краще підходить для монтажу відео?

Apple M4 Max (14-Core) — ідеальний вибір завдяки високій багатопотоковій продуктивності та потужному GPU. Intel i7 1068NG7 впорається лише з легким монтажем у 1080p.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.