Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 10700 vs AMD Ryzen 3 3100

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i7 10700 та AMD Ryzen 3 3100 — це два процесори різних цінових категорій, випущені у 2020 році. Перший належить до лінійки Core i7 з 8 ядрами та 16 потоками, другий — до початкової серії Ryzen 3 з 4 ядрами та 8 потоками. Обидва CPU підтримують сучасні інтерфейси, але їхня продуктивність суттєво відрізняється. У цьому порівнянні ми розглянемо ключові відмінності за результатами тестів та сценаріями використання.

Короткий висновок. Intel Core i7 10700 значно перевершує AMD Ryzen 3 3100 у багатопотокових завданнях завдяки вдвічі більшій кількості ядер та потоків. У тестах Cinebench R23 багатоядерний результат i7 майже на 60% вищий (8532 проти 5423), а в Geekbench 6 — на 40% (7867 проти 5607). Однак Ryzen 3 3100 демонструє кращу енергоефективність та може бути вигіднішим для бюджетних збірок. Для ігор та робочих станцій i7 10700 є більш потужним вибором, тоді як Ryzen 3 3100 підійде для офісних завдань та легкого геймінгу.

Основні відмінності

  • Кількість ядер та потоків: Intel Core i7 10700 має 8 ядер і 16 потоків, тоді як AMD Ryzen 3 3100 — лише 4 ядра і 8 потоків, що дає i7 значну перевагу в багатозадачності.
  • Багатоядерна продуктивність: у Cinebench R23 i7 набирає 8532 бали проти 5423 у Ryzen 3 3100 — різниця близько 57% на користь Intel.
  • Одноядерна продуктивність: у Passmark CPU одноядерний тест i7 показує 2904 бали, Ryzen 3 3100 — 2420, що робить Intel кращим для ігор та додатків, чутливих до частоти.
  • Інтегрована графіка: Intel Core i7 10700 має вбудоване графічне ядро, тоді як AMD Ryzen 3 3100 потребує дискретної відеокарти для виведення зображення.
  • Енергоефективність: обидва процесори мають однаковий показник у 100 балів за цим критерієм, але Ryzen 3 3100 споживає менше енергії (65 Вт TDP проти 65 Вт у i7, хоча реальне споживання i7 вище).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1234 1105
Cinebench R23 (багатоядерний) 8532 5423

GeekBench v6

File compression 563.4 MB/sec 587.2 MB/sec
Clang compilation 66.2 Klines/sec 36.6 Klines/sec
HTML 5 Browser 163.3 pages/sec 121.7 pages/sec
PDF Renderer 259.4 Mpixels/sec 168 Mpixels/sec
Text processing 171.3 pages/sec 128.1 pages/sec
Background blur 36.3 images/sec 30.2 images/sec
Photo processing 65.7 images/sec 54.7 images/sec
Ray tracing 13 Mpixels/sec 8.06 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1731 1522
Geekbench 6 (багатоядерний) 7867 5607

PassMark

Integer math 63.3 GOps/sec 31.2 GOps/sec
Floating point math 39.1 GOps/sec 18.3 GOps/sec
Find prime numbers 47M Primes/sec 52M Primes/sec
Random string sorting 31.9M Strings/sec 15.4M Strings/sec
Data encryption 5.6 GBytes/sec 9 GBytes/sec
Data compression 255.1 MBytes/sec 142.5 MBytes/sec
Physics 800 Frames/sec 715 Frames/sec
Extended instructions 16.3B Matrices/sec 9.4B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2904 2420
Passmark CPU (багатоядерний) 16384 11598

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 1 травня 2020 21 квітня 2020
Тип Десктопний Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Comet Lake Zen 2 (Matisse)
Номер моделі i7-10700 Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 630 Немає

Процесор

Ядер 8 4
Потоковий 16 8
Частота 2.9 ГГц 3.6 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,8 ГГц 3.9 ГГц
Кількість ядер 8 4
Кількість потоків 16 8
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 29x 36x
Швидкість шини 8 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 256КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 16 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 65 Вт
Сокет LGA-1200 AM4
Критична температура 100°C 95°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 630 Немає даних
Частота GPU 350 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1200 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 192 Немає даних
TMUs 24 Немає даних
ROPs 3 Немає даних
Обчислювальні блоки 24 Немає даних
TGP 15 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 0,46 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2933 - DDR4-3200
Макс. розмір 128 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 45.8 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 10700 Сайт AMD Ryzen 3 3100
Версія PCI Express 3.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 16 16

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Intel Core i7 10700 чи AMD Ryzen 3 3100?

Intel Core i7 10700 краще підходить для ігор завдяки вищій одноядерній продуктивності (Passmark 2904 проти 2420) та більшій кількості ядер, що дозволяє запускати сучасні ігри без вузьких місць.

Чи варто купувати AMD Ryzen 3 3100 у 2025 році?

AMD Ryzen 3 3100 може бути виправданий лише для дуже бюджетних збірок або офісних завдань. Для більшості сучасних сценаріїв краще розглянути новіші моделі з вищою продуктивністю.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва процесори мають однаковий показник енергоефективності за даними тестів, але AMD Ryzen 3 3100 споживає менше електроенергії в реальних умовах завдяки нижчому TDP.

Чи можна використовувати Intel Core i7 10700 без відеокарти?

Так, Intel Core i7 10700 має вбудоване графічне ядро, тому його можна використовувати для базових завдань без дискретної відеокарти. AMD Ryzen 3 3100 потребує окремої графіки.

Який процесор краще для відеомонтажу?

Intel Core i7 10700 значно краще підходить для відеомонтажу завдяки вищій багатоядерній продуктивності (Cinebench R23: 8532 проти 5423), що прискорює рендеринг та обробку відео.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.