Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 10700 vs AMD Ryzen 5 3600XT

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i7 10700 та AMD Ryzen 5 3600XT — два популярних процесори 2020 року, які часто порівнюють при збірці ігрових або робочих ПК. Обидві моделі пропонують 8 ядер і 16 потоків, але відрізняються архітектурою, частотами та енергоспоживанням. У цьому матеріалі ми детально розглянемо їхні характеристики, результати бенчмарків та особливості, щоб допомогти вам зробити свідомий вибір.

Короткий висновок. AMD Ryzen 5 3600XT випереджає Intel Core i7 10700 за одноядерною продуктивністю (Cinebench R23: 1321 vs 1234) та багатоядерною (9696 vs 8532), а також демонструє кращі показники в архівації (738.4 MB/sec) та Passmark (18641). Однак Intel виграє в Geekbench 6 багатоядерному (7867 vs 7613) і має інтегровану графіку, що може бути важливо для збірок без дискретної відеокарти. Обидва мають однакову енергоефективність (100 балів). Вибір залежить від ваших завдань: для ігор та швидкої роботи з файлами краще AMD, для універсальних завдань з можливістю економії на графіці — Intel.

Основні відмінності

  • Одноядерна продуктивність: AMD Ryzen 5 3600XT має вищий показник у Cinebench R23 (1321 проти 1234) та Geekbench 6 (1821 проти 1731), що дає перевагу в іграх та швидкодії додатків.
  • Багатоядерна продуктивність: AMD лідирує в Cinebench R23 (9696 проти 8532) та Passmark (18641 проти 16384), але Intel випереджає в Geekbench 6 (7867 проти 7613).
  • Швидкість архівації: AMD значно швидше стискає файли — 738.4 MB/sec проти 563.4 MB/sec у Intel, що важливо для роботи з великими об'ємами даних.
  • Інтегрована графіка: Intel Core i7 10700 має вбудоване відеоядро (26 балів проти 27 у AMD), що дозволяє використовувати ПК без дискретної відеокарти для базових завдань.
  • Енергоефективність: Обидва процесори отримали максимальні 100 балів, але AMD використовує техпроцес 7 нм, що забезпечує нижче тепловиділення при аналогічній продуктивності.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1234 1321
Cinebench R23 (багатоядерний) 8532 9696

GeekBench v6

File compression 563.4 MB/sec 738.4 MB/sec
Clang compilation 66.2 Klines/sec 60.2 Klines/sec
HTML 5 Browser 163.3 pages/sec 154.6 pages/sec
PDF Renderer 259.4 Mpixels/sec 211.2 Mpixels/sec
Text processing 171.3 pages/sec 150.2 pages/sec
Background blur 36.3 images/sec 37.2 images/sec
Photo processing 65.7 images/sec 57.4 images/sec
Ray tracing 13 Mpixels/sec 13.4 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1731 1821
Geekbench 6 (багатоядерний) 7867 7613

PassMark

Integer math 63.3 GOps/sec 51.7 GOps/sec
Floating point math 39.1 GOps/sec 30.2 GOps/sec
Find prime numbers 47M Primes/sec 113M Primes/sec
Random string sorting 31.9M Strings/sec 25.1M Strings/sec
Data encryption 5.6 GBytes/sec 14.7 GBytes/sec
Data compression 255.1 MBytes/sec 231.4 MBytes/sec
Physics 800 Frames/sec 1219 Frames/sec
Extended instructions 16.3B Matrices/sec 14.6B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2904 2760
Passmark CPU (багатоядерний) 16384 18641

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 1 травня 2020 7 липня 2020
Тип Десктопний Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Comet Lake Zen 2 (Matisse)
Номер моделі i7-10700 Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 630 Немає

Процесор

Ядер 8 6
Потоковий 16 12
Частота 2.9 ГГц 3.8 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,8 ГГц 4.5 ГГц
Кількість ядер 8 6
Кількість потоків 16 12
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 29x 36x
Швидкість шини 8 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 256КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 16 МБ (загальний) 32 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 95 Вт
Сокет LGA-1200 AM4
Критична температура 100°C 95°C
Кількість транзисторів Немає даних 3,8 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 630 Немає даних
Частота GPU 350 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1200 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 192 Немає даних
TMUs 24 Немає даних
ROPs 3 Немає даних
Обчислювальні блоки 24 Немає даних
TGP 15 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 0,46 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2933 - DDR4-3200
Макс. розмір 128 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 45.8 ГБ/с 47.68 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 10700 Сайт AMD Ryzen 5 3600XT
Версія PCI Express 3.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 16 16

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i7 10700 чи AMD Ryzen 5 3600XT?

AMD Ryzen 5 3600XT кращий завдяки вищій одноядерній продуктивності (Cinebench R23: 1321 проти 1234), що позитивно впливає на FPS в більшості ігор.

Чи варто вибирати Intel Core i7 10700 через інтегровану графіку?

Так, якщо ви плануєте зібрати ПК без дискретної відеокарти для роботи з документами або стрімінгу. Для ігор або рендерингу краще AMD з окремою графікою.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий показник енергоефективності (100 балів), але AMD Ryzen 5 3600XT використовує техпроцес 7 нм, що забезпечує менше тепловиділення при навантаженні.

Який CPU швидше працює з архівами та компіляцією?

AMD Ryzen 5 3600XT значно швидше стискає файли (738.4 MB/sec проти 563.4 MB/sec) та має вищу швидкість компіляції Clang (60.2 проти 66.2 Klines/sec у Intel).

Чи підходять ці процесори для відеомонтажу?

Так, обидва мають 8 ядер і 16 потоків, але AMD Ryzen 5 3600XT показує кращі результати в багатоядерних тестах (Cinebench R23: 9696 проти 8532), що дає перевагу в рендерингу.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.