Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 10700 vs AMD Ryzen 5 7600X3D

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i7 10700 та AMD Ryzen 5 7600X3D — це процесори різних поколінь, що належать до різних цінових ніш. Перший вийшов у 2020 році й досі актуальний для бюджетних збірок, другий — свіжий чип 2024 року з технологією 3D V-Cache. Якщо вам потрібна максимальна продуктивність в іграх та робочих завданнях, Ryzen 5 7600X3D виглядає значно привабливіше, але i7-10700 може бути цікавим варіантом для заощадливих користувачів.

Короткий висновок. AMD Ryzen 5 7600X3D випереджає Intel Core i7 10700 за всіма ключовими показниками: однопотокова продуктивність вища на 45%, багатопотокова — на 58%, а ігрові бенчмарки (Passmark багатоядерний) майже вдвічі кращі. Крім того, новіший процесор має кращу інтегровану графіку та вищу енергоефективність. Однак i7-10700 може бути виправданим вибором для збірки на платформі LGA1200 за низькою ціною, якщо бюджет обмежений.

Основні відмінності

  • Однопотокова продуктивність: Ryzen 5 7600X3D має 68 балів проти 47 у i7-10700, що дає приріст у 45% в одноядерних завданнях (Geekbench 6: 2662 vs 1731).
  • Багатопотокова продуктивність: 27 балів у AMD проти 17 у Intel — різниця майже 60%. У Cinebench R23 багатоядерний тест показує 13469 проти 8532.
  • Інтегрована графіка: Ryzen 5 7600X3D набирає 37 балів, тоді як i7-10700 — лише 26. Це означає кращу роботу з відео та легкими іграми без дискретної відеокарти.
  • Енергоефективність: обидва процесори мають 100 балів, але Ryzen 5 7600X3D досягає вищої продуктивності при тому ж рівні енергоспоживання завдяки сучаснішому техпроцесу.
  • Бенчмарки: Ryzen 5 7600X3D лідирує в усіх тестах: Passmark багатоядерний 26055 vs 16384, обробка файлів 1430 MB/s vs 563 MB/s, рендеринг PDF 304 vs 259 Mpixels/s.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1234 1702
Cinebench R23 (багатоядерний) 8532 13469

GeekBench v6

File compression 563.4 MB/sec 1430 MB/sec
Clang compilation 66.2 Klines/sec 90.5 Klines/sec
HTML 5 Browser 163.3 pages/sec 261.1 pages/sec
PDF Renderer 259.4 Mpixels/sec 304.1 Mpixels/sec
Text processing 171.3 pages/sec 269 pages/sec
Background blur 36.3 images/sec 58.9 images/sec
Photo processing 65.7 images/sec 89.4 images/sec
Ray tracing 13 Mpixels/sec 18.7 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1731 2662
Geekbench 6 (багатоядерний) 7867 12393

PassMark

Integer math 63.3 GOps/sec 74.6 GOps/sec
Floating point math 39.1 GOps/sec 44.1 GOps/sec
Find prime numbers 47M Primes/sec 245M Primes/sec
Random string sorting 31.9M Strings/sec 34.8M Strings/sec
Data encryption 5.6 GBytes/sec 16.3 GBytes/sec
Data compression 255.1 MBytes/sec 284.6 MBytes/sec
Physics 800 Frames/sec 2952 Frames/sec
Extended instructions 16.3B Matrices/sec 20.8B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2904 3610
Passmark CPU (багатоядерний) 16384 26055

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 1 травня 2020 2 вересня 2024
Тип Десктопний Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Comet Lake Zen 4 (Raphael)
Номер моделі i7-10700 Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 630 Radeon Graphics (Ryzen 7000)

Процесор

Ядер 8 6
Потоковий 16 12
Частота 2.9 ГГц 4.1 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,8 ГГц 4,7 ГГц
Кількість ядер 8 6
Кількість потоків 16 12
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 29x 41x
Швидкість шини 8 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 256КБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 16 МБ (загальний) 96 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 65 Вт
Сокет LGA-1200 AM5
Критична температура 100°C 89°C
Кількість транзисторів Немає даних 11,2 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 630 Radeon Graphics (Ryzen 7000)
Частота GPU 350 МГц 400 МГц
Boost частота GPU 1200 МГц 2200 МГц
Шейдерні блоки 192 128
TMUs 24 8
ROPs 3 4
Обчислювальні блоки 24 2
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 0,46 терафлопс 0,56 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2933 - DDR5-5200
Макс. розмір 128 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 45.8 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 10700 Сайт AMD Ryzen 5 7600X3D
Версія PCI Express 3.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 16 28

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор: Intel Core i7 10700 чи AMD Ryzen 5 7600X3D?

AMD Ryzen 5 7600X3D значно кращий для ігор завдяки технології 3D V-Cache та вищій однопотоковій продуктивності. Він забезпечує більше кадрів у сучасних іграх, особливо в роздільній здатності 1080p.

Чи варто купувати Intel Core i7 10700 у 2025 році?

Так, якщо ви збираєте бюджетний ПК на платформі LGA1200 і знайшли процесор за низькою ціною. Однак для нових збірок краще обрати Ryzen 5 7600X3D через кращу продуктивність і підтримку сучасних стандартів.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності (100 балів), але Ryzen 5 7600X3D пропонує значно вищу продуктивність на ват завдяки новішому техпроцесу.

Чи є в цих процесорів інтегрована графіка?

Так, обидва мають вбудоване відеоядро. У AMD Ryzen 5 7600X3D воно потужніше (37 балів проти 26), що дозволяє комфортно працювати з відео та запускати нетребувальні ігри без дискретної відеокарти.

Який процесор краще підходить для робочих завдань (рендеринг, компіляція)?

Ryzen 5 7600X3D значно швидший: він випереджає i7-10700 у Clang компіляції (90.5 vs 66.2 Klines/sec) та обробці фото (89.4 vs 65.7 images/sec). Для професійних завдань AMD кращий.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.