Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 10700 vs AMD Ryzen 9 5950X

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i7 10700 і AMD Ryzen 9 5950X — це два процесори, які вийшли у 2020 році, але належать до різних цінових та продуктивних сегментів. i7 10700 був популярним вибором для ігрових збірок середнього рівня, тоді як Ryzen 9 5950X одразу став флагманом для професійних завдань. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні характеристики, результати бенчмарків і допоможемо визначити, який CPU краще відповідає вашим потребам.

Короткий висновок. AMD Ryzen 9 5950X значно випереджає Intel Core i7 10700 у багатопотокових завданнях, що підтверджують бенчмарки: Cinebench R23 (багатоядерний) — 26017 проти 8532, Geekbench 6 (багатоядерний) — 12728 проти 7867. В однопотоковій продуктивності Ryzen також має перевагу (1614 проти 1234 у Cinebench R23). Однак i7 10700 є більш доступним варіантом і може бути достатнім для ігор та повсякденних завдань. Якщо ваш пріоритет — максимальна продуктивність у рендерингу, компіляції чи роботі з відео, Ryzen 9 5950X — очевидний вибір.

Основні відмінності

  • AMD Ryzen 9 5950X має значно вищу багатопотокову продуктивність: у Cinebench R23 (багатоядерний) він набирає 26017 балів проти 8532 у Intel Core i7 10700.
  • В однопотокових тестах Ryzen 9 5950X також випереджає: Geekbench 6 (одноядерний) — 2276 проти 1731, що робить його кращим для ігор та швидкодії додатків.
  • Intel Core i7 10700 демонструє вищу швидкість обробки фону (Background blur): 36.3 images/sec проти 28.4 images/sec у Ryzen, що може бути корисним для певних графічних завдань.
  • AMD Ryzen 9 5950X значно потужніший у компіляції коду (147.1 Klines/sec проти 66.2 Klines/sec) та стисненні файлів (1120 MB/sec проти 563.4 MB/sec).
  • Загальний рейтинг Ryzen 9 5950X (64 бали) вищий, ніж у i7 10700 (48 балів), що відображає його перевагу в продуктивності, хоча i7 10700 є більш енергоефективним.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1234 1614
Cinebench R23 (багатоядерний) 8532 26017

GeekBench v6

File compression 563.4 MB/sec 1120 MB/sec
Clang compilation 66.2 Klines/sec 147.1 Klines/sec
HTML 5 Browser 163.3 pages/sec 224.5 pages/sec
PDF Renderer 259.4 Mpixels/sec 372.1 Mpixels/sec
Text processing 171.3 pages/sec 222.5 pages/sec
Background blur 36.3 images/sec 28.4 images/sec
Photo processing 65.7 images/sec 85 images/sec
Ray tracing 13 Mpixels/sec 38.4 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1731 2276
Geekbench 6 (багатоядерний) 7867 12728

PassMark

Integer math 63.3 GOps/sec 187.6 GOps/sec
Floating point math 39.1 GOps/sec 100.2 GOps/sec
Find prime numbers 47M Primes/sec 233M Primes/sec
Random string sorting 31.9M Strings/sec 65.5M Strings/sec
Data encryption 5.6 GBytes/sec 39.8 GBytes/sec
Data compression 255.1 MBytes/sec 626.1 MBytes/sec
Physics 800 Frames/sec 1898 Frames/sec
Extended instructions 16.3B Matrices/sec 40.4B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2904 3468
Passmark CPU (багатоядерний) 16384 45602

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 1 травня 2020 8 жовтня 2020
Тип Десктопний Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Comet Lake Zen 3 (Vermeer)
Номер моделі i7-10700 Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 630 Немає

Процесор

Ядер 8 16
Потоковий 16 32
Частота 2.9 ГГц 3,4 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,8 ГГц 4,9 ГГц
Кількість ядер 8 16
Кількість потоків 16 32
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 29x 34x
Швидкість шини 8 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 256КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 16 МБ (загальний) 64 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 105 Вт
Сокет LGA-1200 AM4
Критична температура 100°C 95°C
Кількість транзисторів Немає даних 4,15 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 630 Немає даних
Частота GPU 350 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1200 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 192 Немає даних
TMUs 24 Немає даних
ROPs 3 Немає даних
Обчислювальні блоки 24 Немає даних
TGP 15 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 0,46 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2933 - DDR4-3200
Макс. розмір 128 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 45.8 ГБ/с 47.68 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 10700 Сайт AMD Ryzen 9 5950X
Версія PCI Express 3.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 16 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i7 10700 чи AMD Ryzen 9 5950X?

Для ігор обидва процесори підходять, але Ryzen 9 5950X має вищу однопотокову продуктивність (Geekbench 6 одноядерний: 2276 проти 1731), що може дати невелику перевагу у вимогливих іграх. Однак i7 10700 також забезпечує комфортний ігровий досвід.

Чи варто купувати Intel Core i7 10700 у 2024 році?

Так, якщо ви шукаєте бюджетний варіант для ігор або офісних завдань. Він все ще справляється з більшістю сучасних ігор, але для професійної роботи з відео чи 3D-моделювання краще обрати потужніший Ryzen 9 5950X.

Який процесор краще підходить для рендерингу та відеомонтажу?

AMD Ryzen 9 5950X значно кращий завдяки вищій багатопотоковій продуктивності: у Cinebench R23 (багатоядерний) він набирає 26017 балів проти 8532. Це робить його ідеальним вибором для професійних завдань.

Чи є різниця в енергоефективності між цими процесорами?

Обидва процесори мають однаковий показник енергоефективності (100 балів), але Intel Core i7 10700 споживає менше енергії завдяки нижчій продуктивності. Ryzen 9 5950X потребує кращого охолодження та потужнішого блоку живлення.

Який процесор має кращу інтегровану графіку?

AMD Ryzen 9 5950X має вищий показник інтегрованої графіки (57 балів проти 26), що робить його кращим для використання без дискретної відеокарти. Однак для ігор все одно потрібен окремий GPU.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.