Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 10700 vs AMD Ryzen 9 7900

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i7 10700 та AMD Ryzen 9 7900 — два процесори різних поколінь, що представляють інтереси продуктивних ПК. Перший вийшов у 2020 році на архітектурі Comet Lake, другий — у 2023-му на Zen 4. Незважаючи на різницю у віці, обидва CPU здатні впоратися з більшістю сучасних завдань, але їхні можливості суттєво відрізняються. У цьому порівнянні ми розглянемо ключові характеристики, результати тестів та сценарії використання, щоб допомогти вам обрати оптимальний варіант.

Короткий висновок. AMD Ryzen 9 7900 значно випереджає Intel Core i7 10700 за більшістю показників: у багатоядерному Cinebench R23 він майже втричі швидший (24444 проти 8532), а в одноядерному — на 59% потужніший. Він також демонструє кращу енергоефективність (обидва мають 100 балів, але Ryzen досягає вищої продуктивності при меншому енергоспоживанні завдяки 5-нм техпроцесу). Однак i7-10700 залишається гідним вибором для бюджетних збірок, якщо ваші завдання не потребують максимальної багатопотокової потужності. Якщо ви шукаєте універсальний CPU для ігор та роботи з контентом на кілька років уперед, Ryzen 9 7900 — очевидний лідер.

Основні відмінності

  • Багатоядерна продуктивність: Ryzen 9 7900 набирає 24444 балів у Cinebench R23, що майже втричі більше, ніж 8532 у Core i7 10700.
  • Одноядерна швидкість: у Geekbench 6 одноядерний результат Ryzen (2947) на 70% вищий, ніж у i7 (1731).
  • Інтегрована графіка: Ryzen 9 7900 має значно потужніше вбудоване відео (62 бали проти 26), що дозволяє комфортно працювати без дискретної карти.
  • Енергоефективність: обидва CPU отримали 100 балів, але Ryzen використовує сучасний 5-нм техпроцес, забезпечуючи вищу продуктивність на ват.
  • Рік випуску та платформа: i7-10700 (2020) працює на LGA1200 з DDR4, Ryzen 9 7900 (2023) — на AM5 з DDR5, що дає доступ до новіших технологій.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1234 1959
Cinebench R23 (багатоядерний) 8532 24444

GeekBench v6

File compression 563.4 MB/sec 1690 MB/sec
Clang compilation 66.2 Klines/sec 149.9 Klines/sec
HTML 5 Browser 163.3 pages/sec 341.4 pages/sec
PDF Renderer 259.4 Mpixels/sec 481.5 Mpixels/sec
Text processing 171.3 pages/sec 299.8 pages/sec
Background blur 36.3 images/sec 70.3 images/sec
Photo processing 65.7 images/sec 119.8 images/sec
Ray tracing 13 Mpixels/sec 31 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1731 2947
Geekbench 6 (багатоядерний) 7867 17401

PassMark

Integer math 63.3 GOps/sec 167.1 GOps/sec
Floating point math 39.1 GOps/sec 99.3 GOps/sec
Find prime numbers 47M Primes/sec 381M Primes/sec
Random string sorting 31.9M Strings/sec 68.2M Strings/sec
Data encryption 5.6 GBytes/sec 35.3 GBytes/sec
Data compression 255.1 MBytes/sec 586 MBytes/sec
Physics 800 Frames/sec 3085 Frames/sec
Extended instructions 16.3B Matrices/sec 42.8B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2904 4150
Passmark CPU (багатоядерний) 16384 48844

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 1 травня 2020 10 січня 2023
Тип Десктопний Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Comet Lake Zen 4 (Raphael)
Номер моделі i7-10700 Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 630 Radeon Graphics (Ryzen 7000)

Процесор

Ядер 8 12
Потоковий 16 24
Частота 2.9 ГГц 3.7 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,8 ГГц 5.4 ГГц
Кількість ядер 8 12
Кількість потоків 16 24
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 29x 37x
Швидкість шини 8 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 256КБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 16 МБ (загальний) 64 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 65 Вт
Сокет LGA-1200 AM5
Критична температура 100°C 95°C
Кількість транзисторів Немає даних 13,1 млрд
Макс. TDP (Boost) Немає даних 142 Вт

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 630 Radeon Graphics (Ryzen 7000)
Частота GPU 350 МГц 400 МГц
Boost частота GPU 1200 МГц 2200 МГц
Шейдерні блоки 192 128
TMUs 24 8
ROPs 3 4
Обчислювальні блоки 24 2
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 0,46 терафлопс 0,56 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2933 - DDR5-5200
Макс. розмір 128 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 45.8 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 10700 Сайт AMD Ryzen 9 7900
Версія PCI Express 3.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 16 28

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i7 10700 чи AMD Ryzen 9 7900?

AMD Ryzen 9 7900 забезпечує вищу одноядерну продуктивність, що критично для ігор. У Geekbench 6 він на 70% швидший, тому він краще підходить для сучасних ігор, особливо в парі з DDR5.

Чи варто купувати Intel Core i7 10700 у 2024 році?

Так, якщо ваш бюджет обмежений і ви не потребуєте максимальної багатопотокової потужності. Він досі справляється з більшістю ігор та офісних завдань, але платформа LGA1200 застаріла.

Який процесор кращий для відеомонтажу та рендерингу?

AMD Ryzen 9 7900 значно потужніший у багатоядерних завданнях: у Cinebench R23 він майже втричі швидший. Для професійної роботи з відео та 3D-графікою це очевидний вибір.

Чи потребують ці процесори додаткового охолодження?

Обидва CPU мають високе енергоспоживання (TDP 65-105 Вт), тому рекомендовано використовувати якісний кулер. Ryzen 9 7900 може працювати з боксовим кулером, але для максимальної продуктивності краще взяти баштовий.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва отримали 100 балів за енергоефективність, але Ryzen 9 7900 на 5-нм техпроцесі досягає вищої продуктивності при меншому енергоспоживанні, що робить його більш економічним у довгостроковій перспективі.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.