Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 10700 vs AMD Ryzen 9 7900X

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i7 10700 і AMD Ryzen 9 7900X — це процесори різних поколінь, що розділяє понад два роки. Перший вийшов у 2020 році на архітектурі Comet Lake, другий — у 2022 році на Zen 4. Незважаючи на різницю в часі, обидва CPU досі актуальні для збірки ПК. У цьому порівнянні ми розглянемо ключові відмінності в продуктивності, енергоспоживанні та тестах, щоб допомогти вам зробити вибір.

Короткий висновок. AMD Ryzen 9 7900X значно випереджає Intel Core i7 10700 за багатопотоковою продуктивністю (Cinebench R23 майже в 3,4 рази вище) та однопотоковою швидкістю. Він також має кращу інтегровану графіку та новіший сокет AM5. Однак Intel Core i7 10700 може бути цікавішим для бюджетних збірок або апгрейдів на платформі LGA1200, де він демонструє гідну продуктивність у повсякденних задачах. Якщо вам потрібна максимальна обчислювальна потужність — обирайте Ryzen 9 7900X.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Ryzen 9 7900X набирає 29300 балів у Cinebench R23 проти 8532 у Core i7 10700, що робить його в 3,4 рази швидшим у важких робочих навантаженнях.
  • Однопотокова швидкість: 7900X має вищий одноядерний результат у Geekbench 6 (2873 проти 1731), що дає перевагу в іграх та програмах, чутливих до частоти.
  • Інтегрована графіка: Ryzen 9 7900X оснащений графікою RDNA 2, яка значно потужніша за вбудоване відеоядро UHD 630 у Core i7 10700 (оцінка 65 проти 26).
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають однакову оцінку енергоефективності (100), але 7900X досягає вищої продуктивності на ват завдяки техпроцесу 5 нм.
  • Рік випуску та платформа: Core i7 10700 (2020, LGA1200, DDR4) застарів порівняно з Ryzen 9 7900X (2022, AM5, DDR5), що впливає на можливості апгрейду.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1234 2016
Cinebench R23 (багатоядерний) 8532 29300

GeekBench v6

File compression 563.4 MB/sec 1810 MB/sec
Clang compilation 66.2 Klines/sec 175.1 Klines/sec
HTML 5 Browser 163.3 pages/sec 360.8 pages/sec
PDF Renderer 259.4 Mpixels/sec 535.6 Mpixels/sec
Text processing 171.3 pages/sec 299.8 pages/sec
Background blur 36.3 images/sec 52.2 images/sec
Photo processing 65.7 images/sec 121.8 images/sec
Ray tracing 13 Mpixels/sec 39.1 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1731 2873
Geekbench 6 (багатоядерний) 7867 18246

PassMark

Integer math 63.3 GOps/sec 171 GOps/sec
Floating point math 39.1 GOps/sec 104.8 GOps/sec
Find prime numbers 47M Primes/sec 388M Primes/sec
Random string sorting 31.9M Strings/sec 74.2M Strings/sec
Data encryption 5.6 GBytes/sec 37.6 GBytes/sec
Data compression 255.1 MBytes/sec 637.2 MBytes/sec
Physics 800 Frames/sec 3087 Frames/sec
Extended instructions 16.3B Matrices/sec 48B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2904 4255
Passmark CPU (багатоядерний) 16384 51717

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 1 травня 2020 29 вересня 2022
Тип Десктопний Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Comet Lake Zen 4 (Raphael)
Номер моделі i7-10700 Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 630 Radeon Graphics (Ryzen 7000)

Процесор

Ядер 8 12
Потоковий 16 24
Частота 2.9 ГГц 4,7 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,8 ГГц 5,6 ГГц
Кількість ядер 8 12
Кількість потоків 16 24
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 29x 47x
Швидкість шини 8 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 256КБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 16 МБ (загальний) 64 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 170 Вт
Сокет LGA-1200 AM5
Критична температура 100°C 95°C
Кількість транзисторів Немає даних 13,14 млрд
Макс. TDP (Boost) Немає даних 230 Вт

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 630 Radeon Graphics (Ryzen 7000)
Частота GPU 350 МГц 400 МГц
Boost частота GPU 1200 МГц 2200 МГц
Шейдерні блоки 192 128
TMUs 24 8
ROPs 3 4
Обчислювальні блоки 24 2
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 0,46 терафлопс 0,56 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2933 - DDR5-5200
Макс. розмір 128 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 45.8 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 10700 Сайт AMD Ryzen 9 7900X
Версія PCI Express 3.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 16 28

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор: Intel Core i7 10700 чи AMD Ryzen 9 7900X?

AMD Ryzen 9 7900X забезпечує вищу однопотокову продуктивність, що дає більше FPS у сучасних іграх. Однак Core i7 10700 також здатний запускати більшість ігор на високих налаштуваннях, особливо в парі з потужною відеокартою.

Чи варто міняти Intel Core i7 10700 на AMD Ryzen 9 7900X?

Якщо ви працюєте з відеомонтажем, 3D-рендерингом або компіляцією коду, апгрейд дасть значний приріст швидкості. Для ігор та офісних задач різниця менш помітна, і варто врахувати витрати на нову плату та пам'ять.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однакову оцінку енергоефективності, але Ryzen 9 7900X на 5 нм техпроцесі споживає менше енергії на одиницю продуктивності, що робить його вигіднішим при тривалих навантаженнях.

Чи підтримують ці процесори DDR5?

Ні, Intel Core i7 10700 підтримує лише DDR4. AMD Ryzen 9 7900X працює з DDR5, що забезпечує вищу пропускну здатність пам'яті та кращу продуктивність у деяких задачах.

Який процесор обрати для роботи з відео та 3D?

Однозначно AMD Ryzen 9 7900X — його багатоядерна продуктивність у Cinebench R23 майже втричі вища, що значно скорочує час рендерингу та експорту відео.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.