Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 10700 vs Apple M1 Pro

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i7 10700 і Apple M1 Pro — два процесори з різною філософією. Перший — класичний десктопний CPU 2020 року з 8 ядрами та високою частотою, другий — ARM-чип 2021 року, що поєднує CPU, GPU та пам'ять в одному кристалі. M1 Pro виграє за енергоефективністю та однопотоковою продуктивністю, тоді як i7-10700 залишається гідним варіантом для збірки ПК. Розглянемо ключові відмінності в бенчмарках, архітектурі та сценаріях використання.

Короткий висновок. Apple M1 Pro випереджає Intel Core i7 10700 за більшістю показників: однопотокова продуктивність вища на 30%, багатопотокова — на 42%, а енергоефективність значно краща завдяки 5-нм техпроцесу. У Geekbench 6 M1 Pro набирає 2328/10305 балів проти 1731/7867 у i7-10700. Однак i7-10700 залишається актуальним для ігор на Windows і десктопних збірок, де важлива сумісність. Якщо ви обираєте MacBook — M1 Pro, для ПК — i7-10700.

Основні відмінності

  • Apple M1 Pro має вищу однопотокову продуктивність: Geekbench 6 (одноядерний) 2328 проти 1731 у i7-10700, що дає перевагу в повсякденних завданнях.
  • У багатоядерних тестах M1 Pro також лідирує: Cinebench R23 (багатоядерний) 12108 проти 8532, що робить його кращим для рендерингу та компіляції.
  • M1 Pro значно енергоефективніший завдяки ARM-архітектурі та 5-нм техпроцесу, тоді як i7-10700 потребує потужнішого охолодження.
  • Інтегрована графіка M1 Pro потужніша (оцінка 34 проти 26), що дозволяє працювати з відео та фото без дискретної відеокарти.
  • i7-10700 сумісний з материнськими платами LGA1200 та підтримує DDR4, а M1 Pro вбудований лише в MacBook і має уніфіковану пам'ять.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1234 1529
Cinebench R23 (багатоядерний) 8532 12108

GeekBench v6

File compression 563.4 MB/sec 1230 MB/sec
Clang compilation 66.2 Klines/sec 82.4 Klines/sec
HTML 5 Browser 163.3 pages/sec 249.1 pages/sec
PDF Renderer 259.4 Mpixels/sec 271.3 Mpixels/sec
Text processing 171.3 pages/sec 246.4 pages/sec
Background blur 36.3 images/sec 36.9 images/sec
Photo processing 65.7 images/sec 102.5 images/sec
Ray tracing 13 Mpixels/sec 10.7 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1731 2328
Geekbench 6 (багатоядерний) 7867 10305

PassMark

Integer math 63.3 GOps/sec 46.1 GOps/sec
Floating point math 39.1 GOps/sec 64.4 GOps/sec
Find prime numbers 47M Primes/sec 274M Primes/sec
Random string sorting 31.9M Strings/sec 32.7M Strings/sec
Data encryption 5.6 GBytes/sec 12.2 GBytes/sec
Data compression 255.1 MBytes/sec 274.1 MBytes/sec
Physics 800 Frames/sec 2683 Frames/sec
Extended instructions 16.3B Matrices/sec 11.9B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2904 3804
Passmark CPU (багатоядерний) 16384 21864

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 1 травня 2020 18 жовтня 2021
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv8
Кодове ім'я Comet Lake Apple M1
Номер моделі i7-10700 Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 630 Apple M1 Pro GPU (16-core)

Процесор

Ядер 8 8
Потоковий 16 8
Частота 2.9 ГГц 3.2 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,8 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 10
Кількість потоків 16 10
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 29x Немає даних
Швидкість шини 8 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 256КБ (на ядро) 24МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 16 МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Немає Немає
Ядер Немає даних 2
Потоковий Немає даних 2
Частота Немає даних 2.1 ГГц

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 30 Вт
Сокет LGA-1200 Apple M-Socket
Критична температура 100°C Немає даних
Кількість транзисторів Немає даних 33,7 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 630 Apple M1 Pro GPU (16-core)
Частота GPU 350 МГц 450 МГц
Boost частота GPU 1200 МГц 1296 МГц
Шейдерні блоки 192 2048
TMUs 24 128
ROPs 3 64
Обчислювальні блоки 24 256
TGP 15 Вт 30 Вт
IGPU FLOPS 0,46 терафлопс 5,3 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2933 - LPDDR5-6400
Макс. розмір 128 ГБ 32 ГБ
Кількість каналів 2 4
Макс. пропускна здатність 45.8 ГБ/с 204,8 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 10700 Немає даних
Версія PCI Express 3.0 Немає даних
Макс. ліній PCI Express 16 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Intel Core i7 10700 чи Apple M1 Pro?

Intel Core i7 10700 краще підходить для ігор на Windows, оскільки має ширшу сумісність із ПК-іграми та відеокартами. M1 Pro обмежений екосистемою Apple, хоча в нативних іграх для macOS показує хорошу продуктивність.

Чи варто купувати Intel Core i7 10700 у 2025 році?

Так, якщо ви збираєте бюджетний ігровий ПК або робочу станцію на Windows. Процесор досі справляється з більшістю завдань, але поступається новішим моделям за енергоефективністю.

Apple M1 Pro чи Intel Core i7 10700 для відеомонтажу?

Apple M1 Pro краще підходить для відеомонтажу завдяки потужнішій інтегрованій графіці та оптимізації Final Cut Pro. i7-10700 потребує дискретної відеокарти для комфортної роботи з 4K-відео.

Який процесор енергоефективніший?

Apple M1 Pro значно енергоефективніший — завдяки 5-нм техпроцесу він споживає менше енергії при вищій продуктивності. Intel Core i7 10700 виконаний за 14-нм технологією і потребує кращого охолодження.

Чи можна порівнювати Intel Core i7 10700 і Apple M1 Pro напряму?

Так, але варто враховувати різні платформи: i7-10700 призначений для ПК з Windows, а M1 Pro — для MacBook. Вибір залежить від операційної системи та екосистеми, яку ви використовуєте.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.