Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 10700 vs Intel Processor U300

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i7 10700 і Intel Processor U300 — два представники різних поколінь та архітектур. Перший вийшов у 2020 році та орієнтований на продуктивні десктопні системи, другий — більш свіжий (2023) та належить до серії енергоефективних мобільних процесорів. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні ключові відмінності в тестах, продуктивності та сценаріях використання, щоб допомогти вам зробити вибір.

Короткий висновок. Intel Core i7 10700 демонструє значно вищу багатопотокову продуктивність завдяки 8 ядрам та 16 потокам, що робить його кращим вибором для важких робочих навантажень, рендерингу та компіляції. Натомість Intel Processor U300 виграє в одноядерних тестах та енергоефективності, що ідеально для повсякденних завдань та ноутбуків з тривалим часом автономної роботи. Якщо вам потрібна максимальна багатозадачність — обирайте i7-10700, для мобільності та економії енергії — U300.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Intel Core i7 10700 має 8 ядер та 16 потоків, тоді як Intel Processor U300 — лише 5 ядер (1 продуктивне + 4 ефективних), що дає i7-10700 перевагу в Cinebench R23 багатоядерному (8532 проти 4087 балів).
  • Одноядерна продуктивність: U300 випереджає i7-10700 у Geekbench 6 одноядерному (2158 проти 1731) та Cinebench R23 одноядерному (1570 проти 1234) завдяки новішій архітектурі.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають однаковий високий показник енергоефективності (100 балів), але U300 споживає менше енергії, що робить його кращим для тонких ноутбуків.
  • Інтегрована графіка: i7-10700 має дещо кращу інтегровану графіку (26 балів проти 24), що може бути важливо для базових ігор та мультимедіа без дискретної відеокарти.
  • Дата виходу та призначення: i7-10700 (2020) — десктопний процесор для потужних ПК, U300 (2023) — мобільний чип для сучасних ультрабуків з акцентом на економію заряду.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1234 1570
Cinebench R23 (багатоядерний) 8532 4087

GeekBench v6

File compression 563.4 MB/sec 543.1 MB/sec
Clang compilation 66.2 Klines/sec 23.8 Klines/sec
HTML 5 Browser 163.3 pages/sec 112.9 pages/sec
PDF Renderer 259.4 Mpixels/sec 147.1 Mpixels/sec
Text processing 171.3 pages/sec 218.5 pages/sec
Background blur 36.3 images/sec 25.5 images/sec
Photo processing 65.7 images/sec 46.3 images/sec
Ray tracing 13 Mpixels/sec 7.09 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1731 2158
Geekbench 6 (багатоядерний) 7867 5096

PassMark

Integer math 63.3 GOps/sec 25.1 GOps/sec
Floating point math 39.1 GOps/sec 17.7 GOps/sec
Find prime numbers 47M Primes/sec 34M Primes/sec
Random string sorting 31.9M Strings/sec 10.5M Strings/sec
Data encryption 5.6 GBytes/sec 5.8 GBytes/sec
Data compression 255.1 MBytes/sec 90.1 MBytes/sec
Physics 800 Frames/sec 545 Frames/sec
Extended instructions 16.3B Matrices/sec 4.8B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2904 3037
Passmark CPU (багатоядерний) 16384 8299

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 1 травня 2020 3 січня 2023
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Comet Lake Raptor Lake
Номер моделі i7-10700 U300
Інтегрована графіка UHD Graphics 630 UHD Graphics (48EU)

Процесор

Ядер 8 1
Потоковий 16 2
Частота 2.9 ГГц 1,2 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,8 ГГц 4,4 ГГц
Кількість ядер 8 5
Кількість потоків 16 6
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 29x 12x
Швидкість шини 8 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 80 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 256КБ (на ядро) 1280КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 16 МБ (загальний) 8 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає
Ядер Немає даних 4
Потоковий Немає даних 4
Частота Немає даних 0,9 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 3.3 ГГц

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 10 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 12-15 Вт
Сокет LGA-1200 BGA-1744
Критична температура 100°C 100°C
Макс. TDP (Boost) Немає даних 55 Вт

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 630 Intel UHD Graphics (48EU)
Частота GPU 350 МГц 400 МГц
Boost частота GPU 1200 МГц 1100 МГц
Шейдерні блоки 192 384
TMUs 24 24
ROPs 3 12
Обчислювальні блоки 24 48
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 0,46 терафлопс 0,84 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2933 - DDR5-5200
- DDR4-3200
- LPDDR5-5200
- LPDDR5x-5200
- LPDDR4x-4267
Макс. розмір 128 ГБ 96 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 45.8 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 10700 Сайт Intel Processor U300
Версія PCI Express 3.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 16 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Intel Core i7 10700 чи Intel Processor U300?

Intel Core i7 10700 краще підходить для ігор завдяки вищій багатопотоковій продуктивності та потужнішій інтегрованій графіці. Однак для сучасних ігор важлива й дискретна відеокарта, тож обидва процесори потребують її для комфортного геймінгу.

Чи варто купувати Intel Core i7 10700 у 2024 році?

Так, якщо вам потрібна висока багатозадачність та продуктивність у рендерингу чи компіляції. Але врахуйте, що це старіша архітектура, і для нових ігор чи завдань може бути менш ефективним, ніж сучасніші моделі.

Для яких завдань підходить Intel Processor U300?

Intel Processor U300 ідеальний для офісних завдань, веб-серфінгу, перегляду відео та легкої роботи з документами. Завдяки енергоефективності він чудово підходить для ноутбуків з тривалим часом автономної роботи.

Який процесор має кращу енергоефективність?

Обидва процесори отримали однаковий бал енергоефективності (100), але Intel Processor U300 споживає менше енергії завдяки архітектурі Alder Lake, що робить його більш економічним у мобільних пристроях.

Чи можна порівнювати Intel Core i7 10700 та Intel Processor U300 напряму?

Так, але варто враховувати різне призначення: i7-10700 — десктопний процесор для високої продуктивності, U300 — мобільний для енергоефективності. Вибір залежить від ваших потреб у багатозадачності чи автономності.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.