Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 10700F vs AMD Ryzen 7 6800U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i7 10700F та AMD Ryzen 7 6800U — це два процесори з різними архітектурами та призначенням. Перший — настільний чип 2020 року з акцентом на багатоядерну потужність, другий — мобільний процесор 2022 року, оптимізований для енергоефективності та інтегрованої графіки. У цьому порівнянні ми проаналізуємо їхні характеристики, результати бенчмарків та сценарії використання, щоб допомогти вам зробити правильний вибір.

Короткий висновок. AMD Ryzen 7 6800U виграє в одноядерних тестах (Geekbench 6: 1967 проти 1664) та енергоефективності, що робить його ідеальним для ультрабуків і завдань, де важлива автономність. Intel Core i7 10700F, своєю чергою, демонструє вищу багатоядерну продуктивність у Cinebench R23 (12250 проти 10468) і краще підходить для стаціонарних ПК, де пріоритет — обчислювальна потужність без обмежень тепловиділення. Вибір залежить від ваших потреб: мобільність чи максимальна продуктивність.

Основні відмінності

  • AMD Ryzen 7 6800U має вищу одноядерну продуктивність: Geekbench 6 одноядерний — 1967 проти 1664 у Intel Core i7 10700F.
  • Intel Core i7 10700F перевершує в багатоядерному Cinebench R23: 12250 балів проти 10468 у AMD Ryzen 7 6800U.
  • AMD Ryzen 7 6800U значно ефективніший у стисненні файлів: 773.1 MB/s проти 539.6 MB/s у Intel.
  • Intel Core i7 10700F швидше компілює код у Clang: 74.1 Klines/s проти 62.6 Klines/s у AMD.
  • AMD Ryzen 7 6800U має кращу інтегровану графіку (оцінка 31 проти 26), що важливо для ігор без дискретної відеокарти.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1255 1488
Cinebench R23 (багатоядерний) 12250 10468

GeekBench v6

File compression 539.6 MB/sec 773.1 MB/sec
Clang compilation 74.1 Klines/sec 62.6 Klines/sec
HTML 5 Browser 154.2 pages/sec 163.8 pages/sec
PDF Renderer 221 Mpixels/sec 259.3 Mpixels/sec
Text processing 178.8 pages/sec 199.8 pages/sec
Background blur 40.9 images/sec 36.8 images/sec
Photo processing 57.2 images/sec 66.5 images/sec
Ray tracing 14.2 Mpixels/sec 14.9 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1664 1967
Geekbench 6 (багатоядерний) 7990 8218

PassMark

Integer math 62.5 GOps/sec 79.4 GOps/sec
Floating point math 38.6 GOps/sec 42.9 GOps/sec
Find prime numbers 47M Primes/sec 57M Primes/sec
Random string sorting 31.8M Strings/sec 26.1M Strings/sec
Data encryption 5.6 GBytes/sec 15.8 GBytes/sec
Data compression 254.8 MBytes/sec 245.9 MBytes/sec
Physics 809 Frames/sec 999 Frames/sec
Extended instructions 16.4B Matrices/sec 16B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2877 3209
Passmark CPU (багатоядерний) 16414 20596

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 1 травня 2020 4 січня 2022
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Comet Lake Zen 3+ (Rembrandt)
Номер моделі i7-10700F Немає даних
Інтегрована графіка Немає Radeon 680M

Процесор

Ядер 8 8
Потоковий 16 16
Частота 2.9 ГГц 2.7 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,8 ГГц 4,7 ГГц
Кількість ядер 8 8
Кількість потоків 16 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 29x 27x
Швидкість шини 8 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 256КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 16 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 6 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 15-28 Вт
Сокет LGA-1200 FP7
Критична температура 100°C 95°C

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2933 - DDR5-4800
- LPDDR5-6400
Макс. розмір 128 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 45.8 ГБ/с 76,8 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 10700F Сайт AMD Ryzen 7 6800U​
Версія PCI Express 3.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 16 20

iGPU

Інтегрована графіка Немає даних AMD Radeon 680M
Частота GPU Немає даних 400 МГц
Boost частота GPU Немає даних 2200 МГц
Шейдерні блоки Немає даних 768
TMUs Немає даних 48
ROPs Немає даних 32
Обчислювальні блоки Немає даних 12
TGP Немає даних 15 Вт
IGPU FLOPS Немає даних 3,38 терафлопс

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i7 10700F чи AMD Ryzen 7 6800U?

Для ігор кращий Intel Core i7 10700F завдяки вищій багатоядерній продуктивності та сумісності з потужними відеокартами. AMD Ryzen 7 6800U має кращу інтегровану графіку, але поступається в загальній ігровій потужності.

Чи підходить AMD Ryzen 7 6800U для ноутбуків?

Так, AMD Ryzen 7 6800U — це мобільний процесор, створений для ультрабуків. Він забезпечує високу енергоефективність, тривалу автономність та достатню продуктивність для повсякденних завдань і легких ігор.

Який процесор має вищу багатоядерну продуктивність?

Intel Core i7 10700F має вищу багатоядерну продуктивність: 12250 балів у Cinebench R23 проти 10468 у AMD Ryzen 7 6800U. Це робить його кращим для рендерингу, відеомонтажу та інших ресурсомістких завдань.

Який процесор краще підходить для роботи з графікою та відео?

Intel Core i7 10700F краще підходить для професійної роботи з графікою та відео завдяки вищій багатоядерній продуктивності. AMD Ryzen 7 6800U також може впоратися з легким редагуванням, але поступається в складних проектах.

Який процесор споживає менше енергії?

AMD Ryzen 7 6800U споживає значно менше енергії завдяки мобільній архітектурі. Він має однакову оцінку енергоефективності 100 з Intel Core i7 10700F, але в реальних умовах AMD виграє завдяки нижчому TDP.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.