Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 10700F vs AMD Ryzen 7 7736U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i7 10700F та AMD Ryzen 7 7736U — два процесори з різними архітектурами та призначенням. Перший — десктопний чип 2020 року для потужних ПК, другий — мобільний процесор 2023 року для ультрабуків. Хоча обидва мають 8 ядер і 16 потоків, їхня продуктивність, енергоспоживання та сфери застосування суттєво відрізняються. Ми порівняли їх за ключовими бенчмарками, енергоефективністю та ігровими можливостями, щоб допомогти вам зробити правильний вибір.

Короткий висновок. AMD Ryzen 7 7736U випереджає Intel Core i7 10700F за однопотоковою продуктивністю (Cinebench R23 одноядерний: 1548 проти 1255) та багатоядерними тестами (Geekbench 6 багатоядерний: 8438 проти 7990). Він також значно енергоефективніший завдяки новішій архітектурі Zen 3+. Однак Intel має вищу швидкість компіляції Clang (74.1 проти 62.3 Klines/sec) і кращу продуктивність у деяких синтетичних завданнях. Для ігор та повсякденних завдань Ryzen 7 7736U є більш збалансованим вибором, особливо в ноутбуках, тоді як i7 10700F залишається хорошим варіантом для стаціонарних ПК з акцентом на багатопотокові робочі навантаження.

Основні відмінності

  • AMD Ryzen 7 7736U має вищу однопотокову продуктивність: 1548 проти 1255 балів у Cinebench R23 (одноядерний), що дає перевагу в іграх та швидкодії додатків.
  • Intel Core i7 10700F демонструє кращу швидкість компіляції Clang (74.1 проти 62.3 Klines/sec), що важливо для розробників ПЗ.
  • Ryzen 7 7736U значно швидший у стисненні файлів (832.2 проти 539.6 MB/sec) та обробці фото (75.6 проти 57.2 images/sec).
  • Інтегрована графіка Ryzen 7 7736U (Radeon 680M) суттєво потужніша за відсутню графіку в i7 10700F (потрібна дискретна відеокарта).
  • Загальний бал Passmark (багатоядерний) у Ryzen 7 7736U вищий: 22195 проти 16414, що свідчить про кращу багатопотокову продуктивність.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1255 1548
Cinebench R23 (багатоядерний) 12250 12768

GeekBench v6

File compression 539.6 MB/sec 832.2 MB/sec
Clang compilation 74.1 Klines/sec 62.3 Klines/sec
HTML 5 Browser 154.2 pages/sec 180.2 pages/sec
PDF Renderer 221 Mpixels/sec 246.8 Mpixels/sec
Text processing 178.8 pages/sec 194.7 pages/sec
Background blur 40.9 images/sec 38.4 images/sec
Photo processing 57.2 images/sec 75.6 images/sec
Ray tracing 14.2 Mpixels/sec 15.8 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1664 1838
Geekbench 6 (багатоядерний) 7990 8438

PassMark

Integer math 62.5 GOps/sec 81.6 GOps/sec
Floating point math 38.6 GOps/sec 46.7 GOps/sec
Find prime numbers 47M Primes/sec 58M Primes/sec
Random string sorting 31.8M Strings/sec 27.8M Strings/sec
Data encryption 5.6 GBytes/sec 15.7 GBytes/sec
Data compression 254.8 MBytes/sec 283.5 MBytes/sec
Physics 809 Frames/sec 1008 Frames/sec
Extended instructions 16.4B Matrices/sec 20.2B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2877 3338
Passmark CPU (багатоядерний) 16414 22195

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 1 травня 2020 5 січня 2023
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Comet Lake Zen 3+ (Rembrandt)
Номер моделі i7-10700F Немає даних
Інтегрована графіка Немає Radeon 680M

Процесор

Ядер 8 8
Потоковий 16 16
Частота 2.9 ГГц 2.7 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,8 ГГц 4,7 ГГц
Кількість ядер 8 8
Кількість потоків 16 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 29x 27x
Швидкість шини 8 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 256КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 16 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 6 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 15-28 Вт
Сокет LGA-1200 FP7
Критична температура 100°C 95°C

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2933 - DDR5-4800
- LPDDR5-6400
Макс. розмір 128 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 45.8 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 10700F Сайт AMD Ryzen 7 7736U
Версія PCI Express 3.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 16 20

iGPU

Інтегрована графіка Немає даних Radeon 680M
Частота GPU Немає даних 400 МГц
Boost частота GPU Немає даних 2200 МГц
Шейдерні блоки Немає даних 768
TMUs Немає даних 48
ROPs Немає даних 32
Обчислювальні блоки Немає даних 12
TGP Немає даних 15 Вт
IGPU FLOPS Немає даних 3,38 терафлопс

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i7 10700F чи AMD Ryzen 7 7736U?

AMD Ryzen 7 7736U має вищу однопотокову продуктивність (1548 проти 1255 у Cinebench R23), що важливо для ігор. Крім того, його інтегрована графіка Radeon 680M дозволяє грати без дискретної відеокарти, хоча для серйозних ігор все ж потрібен окремий GPU.

Чи можна порівнювати десктопний i7 10700F з мобільним Ryzen 7 7736U?

Так, це різні класи: i7 10700F — для стаціонарних ПК з високим енергоспоживанням, Ryzen 7 7736U — для ноутбуків з акцентом на енергоефективність. Вибір залежить від ваших потреб: продуктивність на робочому столі чи мобільність.

Який процесор енергоефективніший?

AMD Ryzen 7 7736U значно енергоефективніший завдяки архітектурі Zen 3+ та техпроцесу 6 нм. Intel Core i7 10700F споживає до 65 Вт (TDP), тоді як Ryzen 7 7736U — лише 15-28 Вт, що робить його ідеальним для ультрабуків.

Який процесор краще підходить для роботи з відео та фото?

AMD Ryzen 7 7736U показує вищу швидкість обробки фото (75.6 проти 57.2 images/sec) та стиснення файлів (832.2 проти 539.6 MB/sec), що робить його кращим вибором для творчих завдань. Однак Intel i7 10700F може бути швидшим у деяких специфічних задачах, як-от компіляція коду.

Чи варто купувати Intel Core i7 10700F у 2024 році?

Так, якщо ви будуєте бюджетний ігровий ПК або робочу станцію і не потребуєте інтегрованої графіки. Однак AMD Ryzen 7 7736U пропонує кращу продуктивність на ват, новіші технології та підтримку DDR5, що робить його більш перспективним вибором для ноутбуків.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.