Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 10700F vs AMD Ryzen 7 7800X3D

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i7 10700F та AMD Ryzen 7 7800X3D — це два процесори різних поколінь, які часто порівнюють геймери та ентузіасти. Перший вийшов у 2020 році, другий — на початку 2023-го. Незважаючи на однакову кількість ядер (8), вони суттєво відрізняються за архітектурою, частотами та об'ємом кешу. Розглянемо ключові відмінності, результати бенчмарків та ігрову продуктивність, щоб зрозуміти, який CPU краще впорається з вашими завданнями.

Короткий висновок. AMD Ryzen 7 7800X3D значно випереджає Intel Core i7 10700F за всіма ключовими показниками: однопотокова продуктивність вища на 52%, багатопотокова — на 48% (за даними Geekbench 6). У Cinebench R23 7800X3D набирає 1785 балів в одноядерному тесті проти 1255 у 10700F. Завдяки технології 3D V-Cache та новішій архітектурі Zen 4, 7800X3D забезпечує значно кращу ігрову продуктивність та енергоефективність. Якщо ваш бюджет дозволяє, вибір очевидний — Ryzen 7 7800X3D.

Основні відмінності

  • Архітектура та покоління: Intel Core i7 10700F базується на Comet Lake (14 нм), тоді як AMD Ryzen 7 7800X3D — на новітній Zen 4 (5 нм), що забезпечує вищу енергоефективність та продуктивність.
  • Кеш-пам'ять: 7800X3D має 96 МБ L3-кешу завдяки 3D V-Cache, що критично для ігор, тоді як 10700F — лише 16 МБ.
  • Однопотокова продуктивність: Ryzen 7 7800X3D набирає 2657 балів у Geekbench 6 (одноядерний) проти 1664 у Intel, що на 60% більше.
  • Багатопотокова продуктивність: У Passmark CPU (багатоядерний) 7800X3D отримує 34274 бали, а 10700F — 16414, тобто AMD потужніший більш ніж удвічі.
  • Інтегрована графіка: 7800X3D має вбудоване відеоядро RDNA 2 (45 балів), тоді як 10700F позбавлений інтегрованої графіки (26 балів), що може бути важливо для діагностики або роботи без дискретної відеокарти.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1255 1785
Cinebench R23 (багатоядерний) 12250 18193

GeekBench v6

File compression 539.6 MB/sec 1710 MB/sec
Clang compilation 74.1 Klines/sec 111.9 Klines/sec
HTML 5 Browser 154.2 pages/sec 331.1 pages/sec
PDF Renderer 221 Mpixels/sec 399 Mpixels/sec
Text processing 178.8 pages/sec 266.2 pages/sec
Background blur 40.9 images/sec 65.8 images/sec
Photo processing 57.2 images/sec 117 images/sec
Ray tracing 14.2 Mpixels/sec 22.9 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1664 2657
Geekbench 6 (багатоядерний) 7990 15319

PassMark

Integer math 62.5 GOps/sec 104.3 GOps/sec
Floating point math 38.6 GOps/sec 62 GOps/sec
Find prime numbers 47M Primes/sec 329M Primes/sec
Random string sorting 31.8M Strings/sec 43.9M Strings/sec
Data encryption 5.6 GBytes/sec 22.4 GBytes/sec
Data compression 254.8 MBytes/sec 385.1 MBytes/sec
Physics 809 Frames/sec 3540 Frames/sec
Extended instructions 16.4B Matrices/sec 29.2B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2877 3752
Passmark CPU (багатоядерний) 16414 34274

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 1 травня 2020 4 січня 2023
Тип Десктопний Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Comet Lake Zen 4 (Raphael)
Номер моделі i7-10700F Немає даних
Інтегрована графіка Немає Radeon Graphics (Ryzen 7000)

Процесор

Ядер 8 8
Потоковий 16 16
Частота 2.9 ГГц 4,2 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,8 ГГц 5 ГГц
Кількість ядер 8 8
Кількість потоків 16 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 29x 42x
Швидкість шини 8 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 256КБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 16 МБ (загальний) 96 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 120 Вт
Сокет LGA-1200 AM5
Критична температура 100°C 89°C
Кількість транзисторів Немає даних 11,2 млрд
Макс. TDP (Boost) Немає даних 162 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2933 - DDR5-5200
Макс. розмір 128 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 45.8 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 10700F Сайт AMD Ryzen 7 7800X3D
Версія PCI Express 3.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 16 28

iGPU

Інтегрована графіка Немає даних Radeon Graphics (Ryzen 7000)
Частота GPU Немає даних 400 МГц
Boost частота GPU Немає даних 2200 МГц
Шейдерні блоки Немає даних 128
TMUs Немає даних 8
ROPs Немає даних 4
Обчислювальні блоки Немає даних 2
TGP Немає даних 15 Вт
IGPU FLOPS Немає даних 0,56 терафлопс

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i7 10700F чи AMD Ryzen 7 7800X3D?

AMD Ryzen 7 7800X3D значно кращий для ігор завдяки великому L3-кешу (96 МБ) та вищій однопотоковій продуктивності. У сучасних іграх він забезпечує на 20-40% більше FPS.

Чи варто міняти Intel Core i7 10700F на AMD Ryzen 7 7800X3D?

Так, якщо ви хочете максимальної продуктивності в іграх та робочих завданнях. Різниця в бенчмарках (Geekbench, Cinebench) перевищує 50%, а новіша платформа AM5 дає перспективу апгрейду.

Який процесор енергоефективніший: Intel Core i7 10700F чи AMD Ryzen 7 7800X3D?

Обидва мають однаковий показник енергоефективності (100 балів), але 7800X3D виготовлений за техпроцесом 5 нм, що означає менше тепловиділення при вищій продуктивності.

Чи підтримують ці процесори DDR5?

AMD Ryzen 7 7800X3D підтримує DDR5, тоді як Intel Core i7 10700F працює виключно з DDR4. Це впливає на загальну швидкодію системи та можливості апгрейду.

Який процесор краще підходить для рендерингу та відеомонтажу?

AMD Ryzen 7 7800X3D значно швидший: у Cinebench R23 (багатоядерний) він набирає 18193 бали проти 12250 у Intel, що робить його кращим вибором для професійних завдань.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.