Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 10700F vs AMD Ryzen 7 7840U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i7-10700F та AMD Ryzen 7 7840U — це два процесори різних поколінь, які можуть зацікавити як геймерів, так і творчих користувачів. Перший вийшов у 2020 році та орієнтований на настільні ПК, другий — мобільний чип 2023 року з передовою архітектурою Zen 4. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні ключові відмінності: кількість ядер, частоти, енергоспоживання, результати тестів Cinebench, Geekbench та Passmark, а також ігрову продуктивність.

Короткий висновок. AMD Ryzen 7 7840U випереджає Intel Core i7-10700F за більшістю показників: однопотокова та багатопотокова продуктивність, енергоефективність та інтегрована графіка. Незважаючи на менший енергоспоживання, Ryzen демонструє вищі результати в Cinebench R23 (одноядерний: 1754 проти 1255) та Geekbench 6 (багатоядерний: 11509 проти 7990). Якщо вам потрібен потужний мобільний процесор для ноутбука, Ryzen 7 7840U — кращий вибір. Для стаціонарного ПК з обмеженим бюджетом i7-10700F все ще може бути актуальним, але він програє за сучасними стандартами.

Основні відмінності

  • Продуктивність: Ryzen 7 7840U значно швидший в одноядерних та багатоядерних завданнях. Наприклад, Geekbench 6 (одноядерний) — 2482 проти 1664, а Passmark (багатоядерний) — 24980 проти 16414.
  • Енергоефективність: Обидва мають максимальний бал 100, але Ryzen 7 7840U досягає вищої продуктивності при меншому енергоспоживанні завдяки сучаснішому техпроцесу (4 нм проти 14 нм).
  • Інтегрована графіка: Ryzen 7 7840U оснащений потужнішою вбудованою графікою RDNA 3 (бал 38 проти 26), що дозволяє запускати легкі ігри без дискретної відеокарти.
  • Дата виходу: Intel Core i7-10700F вийшов у травні 2020 року, тоді як AMD Ryzen 7 7840U — у травні 2023 року, що пояснює технологічний розрив.
  • Бенчмарки: Ryzen 7 7840U випереджає i7-10700F у всіх тестах: Cinebench R23 (багатоядерний) — 12883 проти 12250, File compression — 1140 MB/s проти 539.6 MB/s, Ray tracing — 21.4 Mpixels/s проти 14.2 Mpixels/s.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1255 1754
Cinebench R23 (багатоядерний) 12250 12883

GeekBench v6

File compression 539.6 MB/sec 1140 MB/sec
Clang compilation 74.1 Klines/sec 98.6 Klines/sec
HTML 5 Browser 154.2 pages/sec 226 pages/sec
PDF Renderer 221 Mpixels/sec 324.6 Mpixels/sec
Text processing 178.8 pages/sec 244.9 pages/sec
Background blur 40.9 images/sec 34.9 images/sec
Photo processing 57.2 images/sec 87.5 images/sec
Ray tracing 14.2 Mpixels/sec 21.4 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1664 2482
Geekbench 6 (багатоядерний) 7990 11509

PassMark

Integer math 62.5 GOps/sec 92.2 GOps/sec
Floating point math 38.6 GOps/sec 52.6 GOps/sec
Find prime numbers 47M Primes/sec 80M Primes/sec
Random string sorting 31.8M Strings/sec 33.2M Strings/sec
Data encryption 5.6 GBytes/sec 17.8 GBytes/sec
Data compression 254.8 MBytes/sec 292 MBytes/sec
Physics 809 Frames/sec 1250 Frames/sec
Extended instructions 16.4B Matrices/sec 20.7B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2877 3599
Passmark CPU (багатоядерний) 16414 24980

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 1 травня 2020 3 травня 2023
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Comet Lake Zen 4 (Phoenix)
Номер моделі i7-10700F Немає даних
Інтегрована графіка Немає Radeon 780M

Процесор

Ядер 8 8
Потоковий 16 16
Частота 2.9 ГГц 3.3 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,8 ГГц 5,1 ГГц
Кількість ядер 8 8
Кількість потоків 16 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 29x 33x
Швидкість шини 8 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 256КБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 16 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 4 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 15-30 Вт
Сокет LGA-1200 FP8
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 25 млрд

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2933 - DDR5-5600
- LPDDR5x-7500
Макс. розмір 128 ГБ 256 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 45.8 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 10700F Сайт AMD Ryzen 7 7840U
Версія PCI Express 3.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 16 20

iGPU

Інтегрована графіка Немає даних Radeon 780M
Частота GPU Немає даних 800 МГц
Boost частота GPU Немає даних 2700 МГц
Шейдерні блоки Немає даних 768
TMUs Немає даних 48
ROPs Немає даних 32
Обчислювальні блоки Немає даних 12
TGP Немає даних 15 Вт
IGPU FLOPS Немає даних 4,15 терафлопс

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i7-10700F чи AMD Ryzen 7 7840U?

AMD Ryzen 7 7840U забезпечує вищу однопотокову продуктивність (Geekbench 6: 2482 проти 1664), що важливо для ігор. Однак i7-10700F може бути достатнім для старих ігор, якщо використовується дискретна відеокарта.

Чи варто купувати Intel Core i7-10700F у 2025 році?

Якщо ви знайдете його за низькою ціною для бюджетного ПК, він все ще може впоратися з більшістю завдань. Але для майбутнього краще обрати сучасніший процесор, як Ryzen 7 7840U.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий бал енергоефективності (100), але Ryzen 7 7840U побудований на 4 нм техпроцесі, що дозволяє йому споживати менше енергії при вищій продуктивності.

Чи можна порівнювати настільний i7-10700F з мобільним Ryzen 7 7840U?

Так, хоча вони призначені для різних платформ, порівняння показує, що сучасний мобільний чип AMD перевершує старший настільний Intel за більшістю параметрів.

Який процесор кращий для відеомонтажу та рендерингу?

AMD Ryzen 7 7840U демонструє вищі результати в багатоядерних тестах (Cinebench R23: 12883 проти 12250) та швидше обробляє файли (1140 MB/s проти 539.6 MB/s), тому він кращий для творчих завдань.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.