Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 10700F vs Apple M1

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i7 10700F та Apple M1 — два процесори, що представляють різні архітектури та філософії. Перший — це класичний десктопний CPU для ПК на x86, другий — революційний ARM-чіп для Mac. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні сильні сторони: багатопотокову потужність i7-10700F та видатну однопотокову продуктивність і енергоефективність M1. Дані базуються на реальних бенчмарках, таких як Cinebench R23, Geekbench 6 та Passmark.

Короткий висновок. Apple M1 випереджає Intel Core i7 10700F за однопотоковою продуктивністю (Geekbench 6: 2383 проти 1664) та енергоефективністю, що робить його ідеальним для ноутбуків і завдань, чутливих до затримок. Однак i7-10700F демонструє кращу багатопотокову продуктивність у Cinebench R23 (12250 проти 7800) та вищу швидкість у ресурсоємних завданнях, як-от рендеринг. Вибір залежить від платформи: для Mac — M1, для потужного ПК — i7-10700F.

Основні відмінності

  • Однопотокова продуктивність: Apple M1 значно швидший у Geekbench 6 (2383 проти 1664) та Cinebench R23 (1514 проти 1255), що дає перевагу в повсякденних завданнях.
  • Багатопотокова продуктивність: Intel Core i7 10700F лідирує в Cinebench R23 (12250 проти 7800) та Passmark (16414 проти 14155), краще підходить для відеомонтажу та 3D-рендерингу.
  • Енергоефективність: Обидва мають максимальний рейтинг (100), але M1 споживає значно менше енергії завдяки ARM-архітектурі, що робить його ідеальним для мобільних пристроїв.
  • Інтегрована графіка: M1 має вищий бал (29 проти 26), що забезпечує кращу продуктивність у графічних завданнях без дискретної відеокарти.
  • Швидкість обробки даних: M1 виграє у File compression (936.1 MB/s проти 539.6 MB/s) та Text processing (242.5 pages/sec проти 178.8 pages/sec), що прискорює роботу з файлами та документами.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1255 1514
Cinebench R23 (багатоядерний) 12250 7800

GeekBench v6

File compression 539.6 MB/sec 936.1 MB/sec
Clang compilation 74.1 Klines/sec 71.3 Klines/sec
HTML 5 Browser 154.2 pages/sec 204.8 pages/sec
PDF Renderer 221 Mpixels/sec 241.1 Mpixels/sec
Text processing 178.8 pages/sec 242.5 pages/sec
Background blur 40.9 images/sec 34.8 images/sec
Photo processing 57.2 images/sec 79.9 images/sec
Ray tracing 14.2 Mpixels/sec 9.28 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1664 2383
Geekbench 6 (багатоядерний) 7990 8765

PassMark

Integer math 62.5 GOps/sec 33.5 GOps/sec
Floating point math 38.6 GOps/sec 35.7 GOps/sec
Find prime numbers 47M Primes/sec 141M Primes/sec
Random string sorting 31.8M Strings/sec 21.2M Strings/sec
Data encryption 5.6 GBytes/sec 8.6 GBytes/sec
Data compression 254.8 MBytes/sec 169.4 MBytes/sec
Physics 809 Frames/sec 1375 Frames/sec
Extended instructions 16.4B Matrices/sec 6.8B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2877 3688
Passmark CPU (багатоядерний) 16414 14155

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 1 травня 2020 20 листопада 2020
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv8
Кодове ім'я Comet Lake Apple M1
Номер моделі i7-10700F Немає даних
Інтегрована графіка Немає Apple M1 GPU

Процесор

Ядер 8 4
Потоковий 16 4
Частота 2.9 ГГц 3.2 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,8 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 8
Кількість потоків 16 8
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 29x Немає даних
Швидкість шини 8 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 256КБ (на ядро) 12 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 16 МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Немає Немає
Ядер Немає даних 4
Потоковий Немає даних 4
Частота Немає даних 2.1 ГГц

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 14 Вт
Сокет LGA-1200 Apple M-Socket
Критична температура 100°C Немає даних
Кількість транзисторів Немає даних 16 млрд

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2933 - LPDDR4X-4266
Макс. розмір 128 ГБ 16 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 45.8 ГБ/с 68,25 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 10700F Немає даних
Версія PCI Express 3.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 16 Немає даних

iGPU

Інтегрована графіка Немає даних Apple M1 GPU
Частота GPU Немає даних 450 МГц
Boost частота GPU Немає даних 1278 МГц
Шейдерні блоки Немає даних 1024
TMUs Немає даних 64
ROPs Немає даних 32
Обчислювальні блоки Немає даних 128
TGP Немає даних 15 Вт
IGPU FLOPS Немає даних 2,6 терафлопс

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i7 10700F чи Apple M1?

Intel Core i7 10700F кращий для ігор, оскільки він сумісний з більшістю ПК-ігор на Windows і має вищу багатопотокову продуктивність. Apple M1 обмежений екосистемою Mac і має менше ігрових оптимізацій.

Чи можна порівнювати Intel Core i7 10700F і Apple M1 за продуктивністю?

Так, але варто враховувати різні архітектури. M1 виграє в однопотокових завданнях та енергоефективності, а i7-10700F — у багатопотокових обчисленнях. Вибір залежить від платформи (Windows vs macOS).

Який процесор енергоефективніший: Intel Core i7 10700F чи Apple M1?

Apple M1 значно енергоефективніший завдяки ARM-архітектурі. Незважаючи на однаковий рейтинг (100), M1 споживає набагато менше енергії, що забезпечує довшу автономність у ноутбуках.

Для яких завдань краще підходить Intel Core i7 10700F?

Intel Core i7 10700F ідеальний для відеомонтажу, 3D-рендерингу, компіляції коду та інших багатопотокових завдань. Він також краще сумісний з Windows-додатками та іграми.

Чи варто вибирати Apple M1 замість Intel Core i7 10700F для роботи?

Так, якщо ви працюєте в екосистемі macOS і потребуєте високої швидкості в однопотокових завданнях (обробка тексту, веб-серфінг, фото). Для важких обчислень краще i7-10700F.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.