Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 10700F vs Apple M1 Ultra

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i7 10700F та Apple M1 Ultra — це два абсолютно різних підходи до обчислювальної потужності. Перший — перевірений часом 8-ядерний процесор для настільних ПК, другий — флагманський чип Apple з архітектурою ARM, що об'єднує 20 ядер. У цьому порівнянні ми розглянемо ключові відмінності в продуктивності, енергоефективності та сценаріях використання, спираючись на реальні бенчмарки та тести.

Короткий висновок. Apple M1 Ultra значно випереджає Intel Core i7 10700F за багатопотоковою продуктивністю (Cinebench R23: 23841 проти 12250) та енергоефективністю. Він також демонструє кращі результати в однопотокових тестах (Geekbench 6: 2436 проти 1664) і має потужнішу інтегровану графіку. Однак Intel Core i7 10700F залишається доступнішим рішенням для збірки ігрового ПК або робочої станції на x86, особливо якщо ви не прив'язані до екосистеми Apple.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: M1 Ultra майже вдвічі потужніший за i7 10700F у Cinebench R23 (23841 проти 12250) та Geekbench 6 (18530 проти 7990).
  • Однопотокова продуктивність: M1 Ultra виграє в Geekbench 6 (2436 проти 1664) та Passmark (3868 проти 2877), що позначається на швидкодії в повсякденних завданнях.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають максимальний бал 100 за цим показником, але M1 Ultra досягає вищої продуктивності при значно меншому енергоспоживанні завдяки ARM-архітектурі.
  • Інтегрована графіка: M1 Ultra має значно потужніше вбудоване графічне ядро (53 бали проти 26), що робить його придатним для легкого редагування відео та 3D.
  • Сумісність та платформа: i7 10700F потребує окремої відеокарти та працює на платформі x86, тоді як M1 Ultra інтегрований виключно в Mac Studio та оптимізований під macOS.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1255 1510
Cinebench R23 (багатоядерний) 12250 23841

GeekBench v6

File compression 539.6 MB/sec 2000 MB/sec
Clang compilation 74.1 Klines/sec 189 Klines/sec
HTML 5 Browser 154.2 pages/sec 513.5 pages/sec
PDF Renderer 221 Mpixels/sec 548.8 Mpixels/sec
Text processing 178.8 pages/sec 250.5 pages/sec
Background blur 40.9 images/sec 42.3 images/sec
Photo processing 57.2 images/sec 151.4 images/sec
Ray tracing 14.2 Mpixels/sec 27.8 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1664 2436
Geekbench 6 (багатоядерний) 7990 18530

PassMark

Integer math 62.5 GOps/sec 92.7 GOps/sec
Floating point math 38.6 GOps/sec 130.5 GOps/sec
Find prime numbers 47M Primes/sec 541M Primes/sec
Random string sorting 31.8M Strings/sec 67.1M Strings/sec
Data encryption 5.6 GBytes/sec 25 GBytes/sec
Data compression 254.8 MBytes/sec 559.4 MBytes/sec
Physics 809 Frames/sec 5533 Frames/sec
Extended instructions 16.4B Matrices/sec 23.8B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2877 3868
Passmark CPU (багатоядерний) 16414 41175

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 1 травня 2020 8 березня 2022
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv8
Кодове ім'я Comet Lake Apple M1
Номер моделі i7-10700F APL1106/APL1W06
Інтегрована графіка Немає Apple M1 Ultra GPU (64-core)

Процесор

Ядер 8 16
Потоковий 16 16
Частота 2.9 ГГц 3.2 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,8 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 20
Кількість потоків 16 20
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 29x Немає даних
Швидкість шини 8 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 256КБ (на ядро) 48 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 16 МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Немає Немає
Ядер Немає даних 4
Потоковий Немає даних 4
Частота Немає даних 2.1 ГГц

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 70 Вт
Сокет LGA-1200 Apple M-Socket
Критична температура 100°C Немає даних
Кількість транзисторів Немає даних 114 млрд

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2933 - LPDDR5-6400
Макс. розмір 128 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 16
Макс. пропускна здатність 45.8 ГБ/с 800 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 10700F Немає даних
Версія PCI Express 3.0 Немає даних
Макс. ліній PCI Express 16 Немає даних

iGPU

Інтегрована графіка Немає даних Apple M1 Ultra GPU (64-core)
Частота GPU Немає даних 450 МГц
Boost частота GPU Немає даних 1296 МГц
Шейдерні блоки Немає даних 8192
TMUs Немає даних 512
ROPs Немає даних 256
Обчислювальні блоки Немає даних 1024
TGP Немає даних 120 Вт
IGPU FLOPS Немає даних 21,2 терафлопс

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор?

Intel Core i7 10700F є кращим вибором для ігор завдяки сумісності з Windows, широкому вибору відеокарт та оптимізації ігрових додатків під архітектуру x86.

Чи можна порівнювати ці процесори за продуктивністю?

Так, але слід враховувати різні архітектури. M1 Ultra значно потужніший у багатопотокових завданнях, тоді як i7 10700F залишається конкурентним у сценаріях, оптимізованих під x86.

Який процесор енергоефективніший?

Apple M1 Ultra значно енергоефективніший завдяки ARM-архітектурі. Він забезпечує вищу продуктивність при меншому енергоспоживанні, що робить його ідеальним для компактних систем.

Чи підійде Intel Core i7 10700F для професійної роботи?

Так, він добре справляється з компіляцією коду, рендерингом та обробкою даних, але поступається M1 Ultra в абсолютній швидкості, особливо в багатопотокових завданнях.

Який процесор обрати для відеомонтажу?

Apple M1 Ultra кращий завдяки потужній інтегрованій графіці та оптимізації Final Cut Pro. Intel i7 10700F потребує дискретної відеокарти для аналогічної продуктивності.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.