Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 10700K vs AMD Ryzen 5 2600X

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i7-10700K та AMD Ryzen 5 2600X — два процесори різних поколінь, які часто порівнюють при виборі продуктивного ПК. Перший вийшов у 2020 році та належить до лінійки Comet Lake, другий дебютував у 2018 році на архітектурі Zen+. Незважаючи на різницю у віці, обидва CPU пропонують 8 потоків (i7-10700K має 8 ядер / 16 потоків, Ryzen 5 2600X — 6 ядер / 12 потоків) і розраховані на ентузіастів та геймерів. У цьому порівнянні ми розглянемо ключові відмінності, тести продуктивності та енергоефективність, щоб допомогти вам зробити вибір.

Короткий висновок. Intel Core i7-10700K випереджає AMD Ryzen 5 2600X за більшістю показників: однопотокова продуктивність вища на 26%, багатопотокова — на 68% згідно з Geekbench 6. У Cinebench R23 багатоядерний результат i7-10700K (12678 балів) майже вдвічі перевищує показник Ryzen (7523 бали). Однак Ryzen 5 2600X має кращу енергоефективність (обидва мають 100 балів у рейтингу, але TDP 95W проти 125W у Intel) і нижчий рівень тепловиділення. Для ігор та важких завдань i7-10700K — однозначно потужніший вибір, але якщо бюджет обмежений або важливе охолодження, Ryzen 5 2600X залишається гідним варіантом.

Основні відмінності

  • Intel Core i7-10700K має 8 ядер і 16 потоків, тоді як AMD Ryzen 5 2600X — 6 ядер і 12 потоків, що дає перевагу в багатозадачності.
  • Однопотокова продуктивність i7-10700K на 26% вища (Passmark одноядерний 3050 проти 2383), що критично для ігор та швидкодії в однопотокових додатках.
  • У багатоядерному тесті Cinebench R23 i7-10700K набирає 12678 балів проти 7523 у Ryzen 5 2600X — різниця майже 69%.
  • Енергоефективність обох процесорів оцінюється в 100 балів, але TDP Intel становить 125W, а AMD — 95W, що робить Ryzen холоднішим та економнішим.
  • Інтегрована графіка: i7-10700K має вбудоване відеоядро UHD 630 (28 балів), тоді як Ryzen 5 2600X не має інтегрованої графіки (21 бал), що може бути важливо для збірки без дискретної відеокарти.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1309 1094
Cinebench R23 (багатоядерний) 12678 7523

GeekBench v6

File compression 647.3 MB/sec 528.6 MB/sec
Clang compilation 76.4 Klines/sec 46 Klines/sec
HTML 5 Browser 169.6 pages/sec 133.2 pages/sec
PDF Renderer 296.9 Mpixels/sec 172.1 Mpixels/sec
Text processing 173 pages/sec 112.6 pages/sec
Background blur 38.9 images/sec 24.5 images/sec
Photo processing 63.4 images/sec 52.9 images/sec
Ray tracing 16.5 Mpixels/sec 9.89 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1711 1272
Geekbench 6 (багатоядерний) 8482 5577

PassMark

Integer math 66.8 GOps/sec 47.5 GOps/sec
Floating point math 41.4 GOps/sec 24.3 GOps/sec
Find prime numbers 55M Primes/sec 38M Primes/sec
Random string sorting 36.8M Strings/sec 23M Strings/sec
Data encryption 6.6 GBytes/sec 13.2 GBytes/sec
Data compression 296.7 MBytes/sec 198.8 MBytes/sec
Physics 940 Frames/sec 697 Frames/sec
Extended instructions 19.4B Matrices/sec 7.6B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3050 2383
Passmark CPU (багатоядерний) 18779 13908

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 1 травня 2020 19 квітня 2018
Тип Десктопний Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Comet Lake Немає даних
Номер моделі i7-10700K Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 630 Немає

Процесор

Ядер 8 6
Потоковий 16 12
Частота 3.8 ГГц 3.6 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5,1 ГГц 4,2 ГГц
Кількість ядер 8 6
Кількість потоків 16 12
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 38x 36x
Швидкість шини 8 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 96КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 256КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 16 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Так Так

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 12 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 125 Вт 95 Вт
Сокет LGA-1200 AM4
Критична температура 100°C 95°C
Кількість транзисторів Немає даних 4,8 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 630 Немає даних
Частота GPU 350 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1200 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 192 Немає даних
TMUs 24 Немає даних
ROPs 3 Немає даних
Обчислювальні блоки 24 Немає даних
TGP 15 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 0,46 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2933 - DDR4-2933
Макс. розмір 128 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 45.8 ГБ/с 43,71 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 10700K Сайт AMD Ryzen 5 2600X
Версія PCI Express 3.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 16 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i7-10700K чи AMD Ryzen 5 2600X?

Intel Core i7-10700K значно потужніший завдяки вищій однопотоковій продуктивності (на 26% більше балів у Passmark) та більшій кількості ядер. Він забезпечує вищий FPS у сучасних іграх, особливо в тих, що оптимізовані під багатоядерність.

Чи варто купувати AMD Ryzen 5 2600X у 2024 році?

Так, якщо бюджет обмежений. Ryzen 5 2600X досі справляється з більшістю ігор та офісних завдань, має низьке енергоспоживання (95W) і сумісність з дешевшими материнськими платами AM4. Однак для важких завдань він поступається i7-10700K.

Який процесор має кращу інтегровану графіку?

Intel Core i7-10700K оснащений вбудованою графікою UHD 630 (28 балів у рейтингу), що дозволяє використовувати ПК без дискретної відеокарти. AMD Ryzen 5 2600X не має інтегрованої графіки, тому для нього обов'язкова окрема відеокарта.

Який процесор краще підходить для рендерингу та відеомонтажу?

Intel Core i7-10700K значно швидший: у Cinebench R23 багатоядерний результат 12678 балів проти 7523 у Ryzen 5 2600X. Також у тесті Ray Tracing i7-10700K показує 16.5 Mpixels/sec проти 9.89, що робить його кращим вибором для професійних завдань.

Чи можна порівнювати ці процесори за ціною?

Обидва процесори належать до різних цінових сегментів: i7-10700K зазвичай дорожчий через вищу продуктивність і новішу архітектуру. Ryzen 5 2600X часто можна знайти дешевше, що робить його привабливим для бюджетних збірок.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.