Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 10700K vs AMD Ryzen 7 3700X

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i7 10700K та AMD Ryzen 7 3700X — два потужних процесори, які змагаються за увагу геймерів і творців контенту. Обидві моделі мають 8 ядер і 16 потоків, але відрізняються архітектурою, частотами та енергоспоживанням. У цьому порівнянні ми детально розглянемо їхні характеристики, результати бенчмарків і реальну продуктивність, щоб допомогти вам зробити правильний вибір.

Короткий висновок. Обидва процесори демонструють високий рівень продуктивності, але з різними акцентами. Intel Core i7 10700K має вищі одноядерні показники в Geekbench 6 та Passmark, що робить його кращим вибором для ігор і завдань, чутливих до частоти. AMD Ryzen 7 3700X, у свою чергу, пропонує кращу багатоядерну продуктивність у Passmark і трохи вищу енергоефективність. Якщо вам потрібна максимальна швидкість в однопотокових сценаріях — обирайте Intel, для багатозадачності та роботи з важкими додатками — AMD.

Основні відмінності

  • Одноядерна продуктивність: Intel Core i7 10700K випереджає AMD Ryzen 7 3700X у Geekbench 6 (1711 проти 1640) та Passmark (3050 проти 2660), що дає перевагу в іграх.
  • Багатоядерна продуктивність: AMD Ryzen 7 3700X має вищий результат у Passmark (22543 проти 18779), хоча в Cinebench R23 лідирує Intel (12678 проти 12195).
  • Енергоефективність: обидва процесори отримали максимальний бал 100, але AMD має менше енергоспоживання завдяки техпроцесу 7 нм проти 14 нм у Intel.
  • Інтегрована графіка: Intel Core i7 10700K має вбудоване графічне ядро UHD 630, тоді як Ryzen 7 3700X не має інтегрованої графіки, що може бути важливим для систем без дискретної відеокарти.
  • Дата виходу: Intel Core i7 10700K вийшов у травні 2020 року, а AMD Ryzen 7 3700X — у липні 2019 року, що робить Intel свіжішою моделлю.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1309 1345
Cinebench R23 (багатоядерний) 12678 12195

GeekBench v6

File compression 647.3 MB/sec 673.4 MB/sec
Clang compilation 76.4 Klines/sec 77.6 Klines/sec
HTML 5 Browser 169.6 pages/sec 162.9 pages/sec
PDF Renderer 296.9 Mpixels/sec 242 Mpixels/sec
Text processing 173 pages/sec 151.6 pages/sec
Background blur 38.9 images/sec 38.1 images/sec
Photo processing 63.4 images/sec 54.1 images/sec
Ray tracing 16.5 Mpixels/sec 18.8 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1711 1640
Geekbench 6 (багатоядерний) 8482 8393

PassMark

Integer math 66.8 GOps/sec 66.6 GOps/sec
Floating point math 41.4 GOps/sec 39.1 GOps/sec
Find prime numbers 55M Primes/sec 102M Primes/sec
Random string sorting 36.8M Strings/sec 32.3M Strings/sec
Data encryption 6.6 GBytes/sec 19 GBytes/sec
Data compression 296.7 MBytes/sec 296.6 MBytes/sec
Physics 940 Frames/sec 1187 Frames/sec
Extended instructions 19.4B Matrices/sec 19.3B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3050 2660
Passmark CPU (багатоядерний) 18779 22543

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 1 травня 2020 7 липня 2019
Тип Десктопний Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Comet Lake Немає даних
Номер моделі i7-10700K Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 630 Немає

Процесор

Ядер 8 8
Потоковий 16 16
Частота 3.8 ГГц 3.6 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5,1 ГГц 4,4 ГГц
Кількість ядер 8 8
Кількість потоків 16 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 38x 36x
Швидкість шини 8 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 256КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 16 МБ (загальний) 32 МБ (загальний)
Розблокований множник Так Так

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 125 Вт 65 Вт
Сокет LGA-1200 AM4
Критична температура 100°C 95°C
Кількість транзисторів Немає даних 3,8 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 630 Немає даних
Частота GPU 350 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1200 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 192 Немає даних
TMUs 24 Немає даних
ROPs 3 Немає даних
Обчислювальні блоки 24 Немає даних
TGP 15 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 0,46 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2933 - DDR4-3200
Макс. розмір 128 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 45.8 ГБ/с 47.68 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 10700K Сайт AMD Ryzen 7 3700X
Версія PCI Express 3.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 16 16

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Intel Core i7 10700K чи AMD Ryzen 7 3700X?

Intel Core i7 10700K забезпечує вищу одноядерну продуктивність, що важливо для більшості ігор. У бенчмарках він випереджає Ryzen 7 3700X у Geekbench 6 та Passmark, тому для ігор краще обрати Intel.

Чи варто купувати Intel Core i7 10700K у 2025 році?

Так, якщо ви знайдете його за хорошою ціною. Він досі забезпечує високу продуктивність в іграх і завданнях, що вимагають високої частоти. Однак новіші моделі можуть бути енергоефективнішими.

Який процесор краще для роботи з відео та 3D-моделюванням?

AMD Ryzen 7 3700X має вищий багатоядерний результат у Passmark, що робить його кращим для багатопотокових завдань, таких як рендеринг і компіляція. Однак у Cinebench R23 лідирує Intel, тому вибір залежить від конкретних додатків.

Чи потребують ці процесори потужного охолодження?

Так, обидва процесори виділяють багато тепла під навантаженням. Intel Core i7 10700K має TDP 125 Вт, а AMD Ryzen 7 3700X — 65 Вт, тому для Intel рекомендується якісне повітряне або рідинне охолодження.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва отримали максимальний бал за енергоефективність, але AMD Ryzen 7 3700X має нижчий TDP (65 Вт проти 125 Вт) і використовує техпроцес 7 нм, що робить його більш енергоощадним.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.