Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 10700K vs AMD Ryzen 7 3800X

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Вибираєте потужний процесор для ігор або робочих завдань? Порівняння Intel Core i7 10700K та AMD Ryzen 7 3800X допоможе визначитися. Обидві моделі вийшли у 2019-2020 роках і досі актуальні для збірки ПК середнього та високого рівня. Ми проаналізували ключові характеристики, результати бенчмарків та енергоефективність, щоб виявити сильні сторони кожного CPU.

Короткий висновок. AMD Ryzen 7 3800X випереджає Intel Core i7 10700K у багатопотокових завданнях: Cinebench R23 багатоядерний (13848 проти 12678) та Passmark багатоядерний (23142 проти 18779). Водночас Intel має вищий одноядерний Passmark (3050 проти 2717), що дає перевагу в деяких іграх. Обидва процесори демонструють однакову енергоефективність (100 балів). Якщо вам потрібна максимальна продуктивність у рендерингу чи компіляції — обирайте Ryzen. Для ігор з акцентом на високу частоту — i7.

Основні відмінності

  • AMD Ryzen 7 3800X має вищий багатоядерний результат у Cinebench R23 (13848) порівняно з Intel (12678), що свідчить про кращу продуктивність у багатопотокових завданнях.
  • Intel Core i7 10700K перевершує Ryzen в одноядерному тесті Passmark (3050 проти 2717), що може давати перевагу в іграх, чутливих до частоти одного ядра.
  • Ryzen 7 3800X демонструє кращу швидкість стиснення файлів (702 MB/s проти 647.3 MB/s) та компіляції коду (77.2 Klines/s проти 76.4 Klines/s).
  • Intel Core i7 10700K показує вищу продуктивність у рендерингу PDF (296.9 Mpixels/s проти 270.6 Mpixels/s) та обробці тексту (173 pages/s проти 150.7 pages/s).
  • AMD Ryzen 7 3800X має вищий загальний рейтинг на сайті (51 бал проти 49), що відображає його перевагу в багатопотоковості та інтегрованій графіці.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1309 1346
Cinebench R23 (багатоядерний) 12678 13848

GeekBench v6

File compression 647.3 MB/sec 702 MB/sec
Clang compilation 76.4 Klines/sec 77.2 Klines/sec
HTML 5 Browser 169.6 pages/sec 162.7 pages/sec
PDF Renderer 296.9 Mpixels/sec 270.6 Mpixels/sec
Text processing 173 pages/sec 150.7 pages/sec
Background blur 38.9 images/sec 40.5 images/sec
Photo processing 63.4 images/sec 61.6 images/sec
Ray tracing 16.5 Mpixels/sec 17.6 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1711 1781
Geekbench 6 (багатоядерний) 8482 8592

PassMark

Integer math 66.8 GOps/sec 67.9 GOps/sec
Floating point math 41.4 GOps/sec 39.8 GOps/sec
Find prime numbers 55M Primes/sec 105M Primes/sec
Random string sorting 36.8M Strings/sec 33M Strings/sec
Data encryption 6.6 GBytes/sec 19.4 GBytes/sec
Data compression 296.7 MBytes/sec 305.4 MBytes/sec
Physics 940 Frames/sec 1234 Frames/sec
Extended instructions 19.4B Matrices/sec 20.1B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3050 2717
Passmark CPU (багатоядерний) 18779 23142

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 1 травня 2020 7 липня 2019
Тип Десктопний Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Comet Lake Немає даних
Номер моделі i7-10700K Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 630 Немає

Процесор

Ядер 8 8
Потоковий 16 16
Частота 3.8 ГГц 3.9 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5,1 ГГц 4.5 ГГц
Кількість ядер 8 8
Кількість потоків 16 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 38x 39x
Швидкість шини 8 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 256КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 16 МБ (загальний) 32 МБ (загальний)
Розблокований множник Так Так

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 125 Вт 105 Вт
Сокет LGA-1200 AM4
Критична температура 100°C 95°C
Кількість транзисторів Немає даних 3,8 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 630 Немає даних
Частота GPU 350 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1200 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 192 Немає даних
TMUs 24 Немає даних
ROPs 3 Немає даних
Обчислювальні блоки 24 Немає даних
TGP 15 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 0,46 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2933 - DDR4-3200
Макс. розмір 128 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 45.8 ГБ/с 47.68 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 10700K Сайт AMD Ryzen 7 3800X
Версія PCI Express 3.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 16 16

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор: Intel Core i7 10700K чи AMD Ryzen 7 3800X?

Intel Core i7 10700K має вищу одноядерну продуктивність Passmark (3050 проти 2717), що може давати невелику перевагу в іграх, які залежать від частоти одного ядра. Однак Ryzen 7 3800X також демонструє гідні результати, і обидва CPU добре справляються з сучасними іграми.

Який процесор продуктивніший у робочих завданнях: рендеринг, компіляція, стиснення?

AMD Ryzen 7 3800X краще підходить для багатопотокових робочих завдань. Він випереджає Intel у Cinebench R23 багатоядерному (13848 проти 12678), стисненні файлів (702 MB/s) та компіляції коду.

Чи варто купувати Intel Core i7 10700K у 2024 році?

Так, Intel Core i7 10700K залишається актуальним для ігор та завдань, де важлива висока одноядерна продуктивність. Однак якщо вам потрібна максимальна багатопотоковість, краще звернути увагу на Ryzen 7 3800X або новіші моделі.

Який процесор має кращу енергоефективність?

Обидва процесори отримали однаковий бал енергоефективності (100), тому вони приблизно рівні за цим параметром. Різниця в енергоспоживанні між ними мінімальна.

Який процесор кращий для стрімінгу та багатозадачності?

AMD Ryzen 7 3800X краще підходить для стрімінгу та багатозадачності завдяки вищій багатопотоковій продуктивності. Він ефективніше справляється з одночасним запуском кількох важких додатків.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.