Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 10700K vs AMD Ryzen 7 7800X3D

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i7 10700K та AMD Ryzen 7 7800X3D — це два процесори різних поколінь, які часто порівнюють геймери та ентузіасти. Перший вийшов у 2020 році та базується на архітектурі Comet Lake, тоді як другий, випущений у 2023 році, використовує інноваційну технологію 3D V-Cache від AMD. У цьому порівнянні ми проаналізуємо їхні характеристики, результати бенчмарків та сценарії використання, щоб допомогти вам зробити вибір.

Короткий висновок. AMD Ryzen 7 7800X3D значно випереджає Intel Core i7 10700K за більшістю показників: однопотокова продуктивність вища на 46%, багатопотокова — на 43% згідно з Geekbench 6. У Cinebench R23 7800X3D набирає 1785 проти 1309 в одноядерному тесті та 18193 проти 12678 у багатоядерному. Завдяки 3D V-Cache цей процесор є одним із найкращих для ігор, тоді як 10700K залишається гідним варіантом для бюджетних збірок на платформі LGA1200.

Основні відмінності

  • AMD Ryzen 7 7800X3D має вищу однопотокову продуктивність: 1785 проти 1309 у Cinebench R23 (одноядерний), що дає приріст приблизно 36%.
  • У багатоядерному тесті Cinebench R23 7800X3D набирає 18193, тоді як 10700K — лише 12678, що свідчить про перевагу AMD у завданнях, які використовують усі ядра.
  • Технологія 3D V-Cache у 7800X3D значно покращує ігрову продуктивність, особливо у чутливих до кешу іграх, чого немає у 10700K.
  • Ryzen 7 7800X3D вийшов у 2023 році та базується на сучаснішій архітектурі Zen 4, тоді як Core i7 10700K (2020) використовує старішу архітектуру Comet Lake.
  • Енергоефективність обох процесорів оцінюється однаково високо (100 балів), але 7800X3D пропонує кращу продуктивність на ват завдяки техпроцесу 5 нм.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1309 1785
Cinebench R23 (багатоядерний) 12678 18193

GeekBench v6

File compression 647.3 MB/sec 1710 MB/sec
Clang compilation 76.4 Klines/sec 111.9 Klines/sec
HTML 5 Browser 169.6 pages/sec 331.1 pages/sec
PDF Renderer 296.9 Mpixels/sec 399 Mpixels/sec
Text processing 173 pages/sec 266.2 pages/sec
Background blur 38.9 images/sec 65.8 images/sec
Photo processing 63.4 images/sec 117 images/sec
Ray tracing 16.5 Mpixels/sec 22.9 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1711 2657
Geekbench 6 (багатоядерний) 8482 15319

PassMark

Integer math 66.8 GOps/sec 104.3 GOps/sec
Floating point math 41.4 GOps/sec 62 GOps/sec
Find prime numbers 55M Primes/sec 329M Primes/sec
Random string sorting 36.8M Strings/sec 43.9M Strings/sec
Data encryption 6.6 GBytes/sec 22.4 GBytes/sec
Data compression 296.7 MBytes/sec 385.1 MBytes/sec
Physics 940 Frames/sec 3540 Frames/sec
Extended instructions 19.4B Matrices/sec 29.2B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3050 3752
Passmark CPU (багатоядерний) 18779 34274

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 1 травня 2020 4 січня 2023
Тип Десктопний Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Comet Lake Zen 4 (Raphael)
Номер моделі i7-10700K Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 630 Radeon Graphics (Ryzen 7000)

Процесор

Ядер 8 8
Потоковий 16 16
Частота 3.8 ГГц 4,2 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5,1 ГГц 5 ГГц
Кількість ядер 8 8
Кількість потоків 16 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 38x 42x
Швидкість шини 8 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 256КБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 16 МБ (загальний) 96 МБ (загальний)
Розблокований множник Так Немає

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 125 Вт 120 Вт
Сокет LGA-1200 AM5
Критична температура 100°C 89°C
Кількість транзисторів Немає даних 11,2 млрд
Макс. TDP (Boost) Немає даних 162 Вт

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 630 Radeon Graphics (Ryzen 7000)
Частота GPU 350 МГц 400 МГц
Boost частота GPU 1200 МГц 2200 МГц
Шейдерні блоки 192 128
TMUs 24 8
ROPs 3 4
Обчислювальні блоки 24 2
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 0,46 терафлопс 0,56 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2933 - DDR5-5200
Макс. розмір 128 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 45.8 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 10700K Сайт AMD Ryzen 7 7800X3D
Версія PCI Express 3.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 16 28

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i7 10700K чи AMD Ryzen 7 7800X3D?

AMD Ryzen 7 7800X3D значно кращий для ігор завдяки технології 3D V-Cache, яка збільшує кеш-пам'ять та зменшує затримки. У більшості сучасних ігор він випереджає 10700K на 20-40%.

Чи варто оновлювати Intel Core i7 10700K до AMD Ryzen 7 7800X3D?

Так, якщо ви прагнете максимальної ігрової продуктивності або працюєте з важкими багатопотоковими завданнями. 7800X3D пропонує суттєвий приріст у бенчмарках та кращу енергоефективність.

Який процесор має вищу багатопотокову продуктивність?

AMD Ryzen 7 7800X3D. У Geekbench 6 багатоядерний результат становить 15319 проти 8482 у 10700K, а в Cinebench R23 — 18193 проти 12678, що робить його майже вдвічі швидшим у багатопотокових сценаріях.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності (100 балів), але 7800X3D використовує техпроцес 5 нм, що дозволяє досягати вищої продуктивності при тому ж або меншому енергоспоживанні.

Чи підтримує Intel Core i7 10700K сучасні технології, як PCIe 4.0?

Так, 10700K підтримує PCIe 4.0, але лише на материнських платах з чипсетами Z490 та вище. 7800X3D підтримує PCIe 5.0, що забезпечує більшу пропускну здатність для майбутніх відеокарт та SSD.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.