Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 10700K vs Apple M1 Ultra

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i7 10700K та Apple M1 Ultra — два процесори з різних світів. Перший — це потужний десктопний CPU для платформи LGA1200, випущений у 2020 році. Другий — флагманський чип Apple на архітектурі ARM, що дебютував у 2022 році в Mac Studio. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні характеристики, результати бенчмарків, енергоефективність та з'ясуємо, який процесор краще впорається з вашими завданнями.

Короткий висновок. Apple M1 Ultra значно випереджає Intel Core i7 10700K за багатопотоковою продуктивністю (Cinebench R23: 23841 проти 12678) та однопотоковою (Geekbench 6: 2436 проти 1711). M1 Ultra також пропонує кращу інтегровану графіку та вищу енергоефективність. Однак Intel Core i7 10700K залишається актуальним вибором для збірки ПК на Windows, особливо якщо вам потрібна сумісність з широким спектром ігор та програмного забезпечення, а бюджет обмежений.

Основні відмінності

  • Apple M1 Ultra має майже вдвічі вищу багатопотокову продуктивність у Cinebench R23 (23841 проти 12678) та Geekbench 6 (18530 проти 8482).
  • M1 Ultra демонструє значно кращу однопотокову продуктивність: 1510 проти 1309 у Cinebench R23 та 2436 проти 1711 у Geekbench 6.
  • Інтегрована графіка Apple M1 Ultra (53 бали) суттєво потужніша за Intel UHD Graphics 630 (28 балів), що дозволяє виконувати базові завдання без дискретної відеокарти.
  • M1 Ultra значно швидший у ресурсоємних завданнях: компіляція Clang (189 Klines/sec проти 76.4) та стиснення файлів (2000 MB/sec проти 647.3 MB/sec).
  • Intel Core i7 10700K випущений у 2020 році та сумісний з платформою LGA1200, тоді як M1 Ultra (2022) працює виключно на Mac і не підтримує Windows.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1309 1510
Cinebench R23 (багатоядерний) 12678 23841

GeekBench v6

File compression 647.3 MB/sec 2000 MB/sec
Clang compilation 76.4 Klines/sec 189 Klines/sec
HTML 5 Browser 169.6 pages/sec 513.5 pages/sec
PDF Renderer 296.9 Mpixels/sec 548.8 Mpixels/sec
Text processing 173 pages/sec 250.5 pages/sec
Background blur 38.9 images/sec 42.3 images/sec
Photo processing 63.4 images/sec 151.4 images/sec
Ray tracing 16.5 Mpixels/sec 27.8 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1711 2436
Geekbench 6 (багатоядерний) 8482 18530

PassMark

Integer math 66.8 GOps/sec 92.7 GOps/sec
Floating point math 41.4 GOps/sec 130.5 GOps/sec
Find prime numbers 55M Primes/sec 541M Primes/sec
Random string sorting 36.8M Strings/sec 67.1M Strings/sec
Data encryption 6.6 GBytes/sec 25 GBytes/sec
Data compression 296.7 MBytes/sec 559.4 MBytes/sec
Physics 940 Frames/sec 5533 Frames/sec
Extended instructions 19.4B Matrices/sec 23.8B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3050 3868
Passmark CPU (багатоядерний) 18779 41175

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 1 травня 2020 8 березня 2022
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv8
Кодове ім'я Comet Lake Apple M1
Номер моделі i7-10700K APL1106/APL1W06
Інтегрована графіка UHD Graphics 630 Apple M1 Ultra GPU (64-core)

Процесор

Ядер 8 16
Потоковий 16 16
Частота 3.8 ГГц 3.2 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5,1 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 20
Кількість потоків 16 20
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 38x Немає даних
Швидкість шини 8 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 256КБ (на ядро) 48 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 16 МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Так Немає
Ядер Немає даних 4
Потоковий Немає даних 4
Частота Немає даних 2.1 ГГц

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 125 Вт 70 Вт
Сокет LGA-1200 Apple M-Socket
Критична температура 100°C Немає даних
Кількість транзисторів Немає даних 114 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 630 Apple M1 Ultra GPU (64-core)
Частота GPU 350 МГц 450 МГц
Boost частота GPU 1200 МГц 1296 МГц
Шейдерні блоки 192 8192
TMUs 24 512
ROPs 3 256
Обчислювальні блоки 24 1024
TGP 15 Вт 120 Вт
IGPU FLOPS 0,46 терафлопс 21,2 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2933 - LPDDR5-6400
Макс. розмір 128 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 16
Макс. пропускна здатність 45.8 ГБ/с 800 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 10700K Немає даних
Версія PCI Express 3.0 Немає даних
Макс. ліній PCI Express 16 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Intel Core i7 10700K чи Apple M1 Ultra?

Intel Core i7 10700K краще підходить для ігор, оскільки більшість ігор оптимізовані під Windows та архітектуру x86. M1 Ultra має потужну графіку, але бібліотека ігор для macOS обмежена.

Чи варто купувати Intel Core i7 10700K у 2024 році?

Так, якщо ви збираєте бюджетний ігровий ПК або робочу станцію на Windows. Він все ще забезпечує хорошу продуктивність, але поступається новішим моделям Intel 12-14 поколінь та M1 Ultra.

Чи можна порівнювати Intel Core i7 10700K та Apple M1 Ultra за продуктивністю?

Так, завдяки бенчмаркам, як-от Cinebench та Geekbench. M1 Ultra значно швидший у багатопотокових завданнях, але i7 10700K може бути кращим у специфічних програмах для Windows.

Який процесор енергоефективніший?

Apple M1 Ultra значно енергоефективніший завдяки ARM-архітектурі. Він забезпечує вищу продуктивність при меншому енергоспоживанні, що робить його ідеальним для компактних систем.

Для яких завдань краще підходить Apple M1 Ultra?

M1 Ultra чудово справляється з відеомонтажем, 3D-рендерингом, компіляцією коду та іншими багатопотоковими завданнями. Він також має потужну інтегровану графіку для роботи з фото та відео.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.