Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 10700K vs Intel Processor N95

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i7 10700K та Intel Processor N95 — два представники різних епох і цінових ніш. Перший — потужний десктопний процесор 2020 року з високою багатопотоковою продуктивністю, другий — енергоефективний мобільний чип 2023 року для базових завдань. У цьому порівнянні ми розглянемо ключові відмінності в бенчмарках, кількості ядер, частотах та енергоспоживанні, щоб допомогти вам зробити правильний вибір.

Короткий висновок. Intel Core i7 10700K значно перевершує Intel Processor N95 за багатопотоковою продуктивністю (Cinebench R23 багатоядерний: 12678 проти 2769) та однопотоковими показниками. Він ідеально підходить для ігор, відеомонтажу та складних обчислень. Натомість Intel Processor N95 виграє в енергоефективності та сучасності архітектури, що робить його гарним вибором для офісних ПК, неттопів та медіацентрів. Якщо вам потрібна максимальна потужність — обирайте 10700K, якщо економія енергії та базові завдання — N95.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Core i7 10700K має майже в 4.5 рази вищий результат у Cinebench R23 (багатоядерний) — 12678 проти 2769 у N95.
  • Однопотокова швидкість: 10700K лідирує в Geekbench 6 (одноядерний) з результатом 1711 проти 1201 у N95, що дає перевагу в іграх та повсякденних додатках.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають однаковий бал 100 за цим параметром, але N95 споживає значно менше енергії (TDP близько 15 Вт проти 125 Вт у 10700K).
  • Інтегрована графіка: 10700K має вищий бал інтегрованої графіки (28 проти 16), що забезпечує кращу продуктивність у базових іграх та відтворенні відео без дискретної відеокарти.
  • Рік випуску та архітектура: 10700K вийшов у 2020 році (архітектура Comet Lake), тоді як N95 — у 2023 році (Alder Lake-N), що означає новіші технології та підтримку сучасних інструкцій.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1309 914
Cinebench R23 (багатоядерний) 12678 2769

GeekBench v6

File compression 647.3 MB/sec 298.6 MB/sec
Clang compilation 76.4 Klines/sec 19.1 Klines/sec
HTML 5 Browser 169.6 pages/sec 67 pages/sec
PDF Renderer 296.9 Mpixels/sec 86.1 Mpixels/sec
Text processing 173 pages/sec 135 pages/sec
Background blur 38.9 images/sec 13.3 images/sec
Photo processing 63.4 images/sec 23.8 images/sec
Ray tracing 16.5 Mpixels/sec 3.43 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1711 1201
Geekbench 6 (багатоядерний) 8482 2902

PassMark

Integer math 66.8 GOps/sec 15.3 GOps/sec
Floating point math 41.4 GOps/sec 10.5 GOps/sec
Find prime numbers 55M Primes/sec 21M Primes/sec
Random string sorting 36.8M Strings/sec 7.3M Strings/sec
Data encryption 6.6 GBytes/sec 4 GBytes/sec
Data compression 296.7 MBytes/sec 58.4 MBytes/sec
Physics 940 Frames/sec 379 Frames/sec
Extended instructions 19.4B Matrices/sec 3B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3050 1929
Passmark CPU (багатоядерний) 18779 5357

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 1 травня 2020 26 січня 2023
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Comet Lake Alder Lake
Номер моделі i7-10700K N95
Інтегрована графіка UHD Graphics 630 UHD Graphics (16EU)

Процесор

Ядер 8 Немає даних
Потоковий 16 Немає даних
Частота 3.8 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 5,1 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 4
Кількість потоків 16 4
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 38x 34x
Швидкість шини 8 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 96КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 256КБ (на ядро) 2 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 16 МБ (загальний) 6 МБ (загальний)
Розблокований множник Так Немає
Ядер Немає даних 4
Потоковий Немає даних 4
Частота Немає даних 3,4 ГГц

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 10 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 125 Вт 15 Вт
Сокет LGA-1200 BGA-1264
Критична температура 100°C 105°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 630 Intel UHD Graphics (16EU)
Частота GPU 350 МГц 350 МГц
Boost частота GPU 1200 МГц 1200 МГц
Шейдерні блоки 192 128
TMUs 24 8
ROPs 3 4
Обчислювальні блоки 24 16
TGP 15 Вт 6-15 Вт
IGPU FLOPS 0,46 терафлопс 0,31 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2933 - DDR5-4800
- DDR4-3200
- LPDDR5-4800
Макс. розмір 128 ГБ 16 ГБ
Кількість каналів 2 1
Макс. пропускна здатність 45.8 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 10700K Сайт Intel Processor N95
Версія PCI Express 3.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 16 9

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i7 10700K чи Intel Processor N95?

Intel Core i7 10700K значно кращий для ігор завдяки вищій однопотоковій продуктивності (Passmark одноядерний 3050 проти 1929) та потужнішій інтегрованій графіці. N95 підійде лише для дуже легких ігор або ретро.

Чи варто купувати Intel Processor N95 замість Core i7 10700K для офісних завдань?

Так, для офісних завдань (браузер, текст, таблиці) N95 цілком достатньо, до того ж він споживає набагато менше енергії та не потребує потужного охолодження.

Який процесор має кращу енергоефективність?

Обидва мають однаковий бал енергоефективності 100, але Intel Processor N95 має значно нижчий TDP (близько 15 Вт), тому він реально споживає набагато менше електроенергії.

Чи можна порівнювати ці процесори за ціною?

Core i7 10700K зазвичай коштує значно дорожче, але й пропонує набагато вищу продуктивність. N95 — бюджетний варіант для базових систем.

Який процесор краще підходить для відеомонтажу?

Intel Core i7 10700K набагато кращий завдяки високій багатопотоковій продуктивності (Cinebench R23 багатоядерний 12678) та швидшій обробці фото/відео.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.