Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 10700KF vs AMD Ryzen 5 7640U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i7-10700KF та AMD Ryzen 5 7640U — два процесори, що належать до різних поколінь і платформ. Перший — це потужний десктопний чип 2020 року з розблокованим множником, другий — сучасний мобільний процесор 2023 року з архітектурою Zen 4. Порівняння допоможе зрозуміти, який з них краще відповідає вашим завданням: чи то збірка ігрового ПК, чи то продуктивний ноутбук.

Короткий висновок. AMD Ryzen 5 7640U виграє в одноядерній продуктивності (Geekbench 6: 2338 проти 1737) та енергоефективності, що робить його ідеальним для ноутбуків із тривалим часом автономної роботи. Натомість Intel Core i7-10700KF демонструє вищу багатоядерну потужність у Cinebench R23 (12678 проти 11012) і краще підходить для стаціонарних ПК, де пріоритет — максимальна обчислювальна здатність без обмежень по тепловиділенню.

Основні відмінності

  • Одноядерна продуктивність: Ryzen 5 7640U значно випереджає i7-10700KF за результатами Geekbench 6 (2338 проти 1737) та Cinebench R23 (1635 проти 1309), що позначається на швидкодії в іграх і повсякденних завданнях.
  • Багатоядерна продуктивність: i7-10700KF має перевагу в Cinebench R23 (12678 проти 11012) завдяки вищому TDP і 8 ядрам, тоді як Ryzen 5 7640U (6 ядер) трохи поступається, але наздоганяє в Passmark (21284 проти 18578).
  • Енергоефективність: обидва процесори отримали максимальний бал 100 у цій категорії, але Ryzen 5 7640U, будучи мобільним чипом, споживає значно менше енергії (15-28 Вт проти 125 Вт у i7-10700KF).
  • Інтегрована графіка: Ryzen 5 7640U оснащений вбудованою графікою RDNA 3, що дає йому перевагу в базових іграх і мультимедіа, тоді як i7-10700KF не має інтегрованого GPU (потрібна дискретна відеокарта).
  • Дата виходу та платформа: i7-10700KF (2020 рік) — десктопний процесор для сокета LGA1200, Ryzen 5 7640U (2023 рік) — мобільний чип для ноутбуків на AM5, що пропонує сучасніші технології (DDR5, PCIe 5.0).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1309 1635
Cinebench R23 (багатоядерний) 12678 11012

GeekBench v6

File compression 670.6 MB/sec 1190 MB/sec
Clang compilation 74.5 Klines/sec 72.3 Klines/sec
HTML 5 Browser 189.6 pages/sec 219.7 pages/sec
PDF Renderer 289.7 Mpixels/sec 267.6 Mpixels/sec
Text processing 175.2 pages/sec 242.2 pages/sec
Background blur 42.7 images/sec 46.3 images/sec
Photo processing 76 images/sec 94.5 images/sec
Ray tracing 14.5 Mpixels/sec 15.4 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1737 2338
Geekbench 6 (багатоядерний) 8812 10420

PassMark

Integer math 66.4 GOps/sec 70.7 GOps/sec
Floating point math 41.3 GOps/sec 41.5 GOps/sec
Find prime numbers 55M Primes/sec 77M Primes/sec
Random string sorting 37M Strings/sec 28.4M Strings/sec
Data encryption 6.4 GBytes/sec 15.1 GBytes/sec
Data compression 295.2 MBytes/sec 243.8 MBytes/sec
Physics 941 Frames/sec 1194 Frames/sec
Extended instructions 19.7B Matrices/sec 17.1B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3042 3524
Passmark CPU (багатоядерний) 18578 21284

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 1 травня 2020 3 травня 2023
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Comet Lake Zen 4 (Phoenix)
Номер моделі i7-10700KF Немає даних
Інтегрована графіка Немає Radeon 760M

Процесор

Ядер 8 6
Потоковий 16 12
Частота 3.8 ГГц 3.5 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5,1 ГГц 4,9 ГГц
Кількість ядер 8 6
Кількість потоків 16 12
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 38x 35x
Швидкість шини 8 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 256КБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 16 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Так Немає

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 4 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 125 Вт 15-30 Вт
Сокет LGA-1200 FP8
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 25 млрд

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2933 - DDR5-5600
- LPDDR5x-7500
Макс. розмір 128 ГБ 256 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 45.8 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 10700KF Сайт AMD Ryzen 5 7640U
Версія PCI Express 3.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 16 20

iGPU

Інтегрована графіка Немає даних Radeon 760M
Частота GPU Немає даних 800 МГц
Boost частота GPU Немає даних 2600 МГц
Шейдерні блоки Немає даних 512
TMUs Немає даних 32
ROPs Немає даних 16
Обчислювальні блоки Немає даних 8
TGP Немає даних 15 Вт
IGPU FLOPS Немає даних 2,66 терафлопс

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: i7-10700KF чи Ryzen 5 7640U?

Для ігор краще підійде Ryzen 5 7640U завдяки вищій одноядерній продуктивності (Geekbench 6: 2338 проти 1737) і новішій архітектурі Zen 4, що забезпечує кращу швидкодію в сучасних іграх.

Чи можна порівнювати десктопний i7-10700KF і мобільний Ryzen 5 7640U?

Так, порівняння має сенс, якщо ви обираєте між потужним стаціонарним ПК і продуктивним ноутбуком. Ryzen 5 7640U виграє в енергоефективності та мобільності, а i7-10700KF — у багатоядерній потужності для робочих станцій.

Який процесор має кращу енергоефективність?

Обидва отримали 100 балів за енергоефективність, але Ryzen 5 7640U споживає 15-28 Вт, тоді як i7-10700KF — до 125 Вт. Для ноутбуків Ryzen значно економніший.

Чи потрібна дискретна відеокарта для i7-10700KF?

Так, i7-10700KF не має вбудованої графіки, тому для роботи комп'ютера обов'язково потрібна окрема відеокарта. Ryzen 5 7640U має інтегровану графіку RDNA 3, що дозволяє використовувати його без дискретного GPU.

Який процесор краще підходить для рендерингу та відеомонтажу?

Intel Core i7-10700KF краще справляється з багатоядерними завданнями завдяки вищому результату в Cinebench R23 (12678 проти 11012) і 8 ядрам, що дає перевагу в рендерингу та відеомонтажі.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.