Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 10750H vs AMD Ryzen 5 2600

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i7 10750H та AMD Ryzen 5 2600 — це два популярні процесори, які часто порівнюють у контексті ігрових та робочих збірок. Перший вийшов у 2020 році як мобільний чип для потужних ноутбуків, тоді як другий дебютував у 2018 році як настільний процесор. Обидва мають 6 ядер і 12 потоків, але відрізняються архітектурою, частотами та енергоспоживанням. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні ключові характеристики, результати бенчмарків і сценарії використання, щоб допомогти вам зробити вибір.

Короткий висновок. Intel Core i7 10750H виграє в однопотоковій продуктивності завдяки вищим частотам і новішій архітектурі, що робить його кращим вибором для ігор та завдань, чутливих до швидкодії одного ядра. AMD Ryzen 5 2600, хоч і старіший, демонструє сильнішу багатопотокову продуктивність у деяких тестах (наприклад, Passmark багатоядерний), але поступається в одноядерних сценаріях. Якщо вам потрібен мобільний процесор для ноутбука — обирайте i7 10750H. Для настільного ПК з акцентом на багатозадачність Ryzen 5 2600 може бути вигіднішим варіантом.

Основні відмінності

  • Intel Core i7 10750H має вищу однопотокову продуктивність: Geekbench 6 (одноядерний) 1512 проти 1162 у Ryzen 5 2600, що дає перевагу в іграх та повсякденних завданнях.
  • AMD Ryzen 5 2600 випереджає в деяких багатопотокових тестах: Passmark CPU (багатоядерний) 13191 проти 11850, що свідчить про кращу продуктивність у відеомонтажі або рендерингу.
  • Intel Core i7 10750H новіший (2020 рік) і підтримує вищі частоти Turbo Boost до 5.0 ГГц, тоді як Ryzen 5 2600 (2018 рік) має базову частоту 3.4 ГГц і Boost до 3.9 ГГц.
  • Енергоефективність обох процесорів оцінена однаково (100 балів), але i7 10750H споживає близько 45 Вт (мобільний), а Ryzen 5 2600 — 65 Вт (настільний), що впливає на тепловиділення.
  • У тесті File compression Ryzen 5 2600 значно швидший: 582.9 MB/sec проти 465.7 MB/sec, що робить його кращим для архівування даних.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1174 1012
Cinebench R23 (багатоядерний) 7314 7089

GeekBench v6

File compression 465.7 MB/sec 582.9 MB/sec
Clang compilation 41.6 Klines/sec 39.8 Klines/sec
HTML 5 Browser 135 pages/sec 134.6 pages/sec
PDF Renderer 179.2 Mpixels/sec 160.4 Mpixels/sec
Text processing 144.2 pages/sec 102.9 pages/sec
Background blur 28.9 images/sec 22.9 images/sec
Photo processing 52.8 images/sec 48 images/sec
Ray tracing 8.21 Mpixels/sec 8.95 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1512 1162
Geekbench 6 (багатоядерний) 5776 5239

PassMark

Integer math 40.4 GOps/sec 44.7 GOps/sec
Floating point math 25.5 GOps/sec 23 GOps/sec
Find prime numbers 40M Primes/sec 37M Primes/sec
Random string sorting 21.8M Strings/sec 21.7M Strings/sec
Data encryption 4 GBytes/sec 12.5 GBytes/sec
Data compression 171.1 MBytes/sec 187.4 MBytes/sec
Physics 706 Frames/sec 676 Frames/sec
Extended instructions 10.7B Matrices/sec 7.2B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2655 2245
Passmark CPU (багатоядерний) 11850 13191

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 2 квітня 2020 11 вересня 2018
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Comet Lake Немає даних
Номер моделі i7-10750H Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 630 Немає

Процесор

Ядер 6 6
Потоковий 12 12
Частота 2.6 ГГц 3,4 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5 ГГц 3.9 ГГц
Кількість ядер 6 6
Кількість потоків 12 12
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 26x 34x
Швидкість шини 8 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 96КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 256КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 12 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 45 Вт 65 Вт
Сокет BGA-1440 AM4
Критична температура 100°C 95°C
Кількість транзисторів Немає даних 4,8 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 630 Немає даних
Частота GPU 350 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1150 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 192 Немає даних
TMUs 24 Немає даних
ROPs 3 Немає даних
Обчислювальні блоки 24 Немає даних
TGP 15 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 0,44 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2933 - DDR4-2933
Макс. розмір 128 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 45.8 ГБ/с 43,71 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 10750H Сайт AMD Ryzen 5 2600
Версія PCI Express 3.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 16 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i7 10750H чи AMD Ryzen 5 2600?

Intel Core i7 10750H кращий для ігор завдяки вищій однопотоковій продуктивності (Geekbench 6 одноядерний 1512 проти 1162). Він забезпечує вищі кадрові частоти в більшості сучасних ігор.

Чи підходить AMD Ryzen 5 2600 для відеомонтажу?

Так, Ryzen 5 2600 добре справляється з відеомонтажем завдяки багатопотоковій продуктивності (Passmark багатоядерний 13191). Він випереджає i7 10750H у деяких завданнях, як-от архівування.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва отримали 100 балів за енергоефективність, але Intel Core i7 10750H споживає менше (45 Вт) як мобільний чип, тоді як Ryzen 5 2600 потребує 65 Вт. Для ноутбуків i7 кращий.

Чи можна порівнювати мобільний і настільний процесори?

Так, але враховуйте, що i7 10750H призначений для ноутбуків і має обмеження за тепловиділенням, тоді як Ryzen 5 2600 — для настільних ПК і може працювати з вищою потужністю.

Який процесор вигідніше купити в 2024 році?

Якщо вам потрібен ноутбук — обирайте i7 10750H. Для настільного ПК Ryzen 5 2600 може бути дешевшим і достатнім для більшості завдань, але він старіший і поступається в одноядерній швидкості.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.