Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 10750H vs AMD Ryzen 5 2600X

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i7 10750H та AMD Ryzen 5 2600X — два популярних процесори, які часто порівнюють при виборі для ігрового або робочого ПК. Перший — мобільний чип для ноутбуків (2020 рік), другий — настільний CPU для десктопів (2018 рік). Незважаючи на різні платформи, обидва демонструють високу продуктивність у своїх сегментах. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні характеристики, результати тестів та визначимо, який процесор краще впорається з вашими завданнями.

Короткий висновок. Intel Core i7 10750H виграє в одноядерній продуктивності та енергоефективності, що робить його кращим вибором для ноутбуків з акцентом на мобільність і швидкість у повсякденних задачах. AMD Ryzen 5 2600X, хоч і старіший, пропонує вищу багатоядерну потужність (особливо в Passmark) і кращу швидкість стиснення файлів, що важливо для робочих станцій. Якщо вам потрібен потужний ноутбук — обирайте Intel; для стаціонарного ПК з бюджетним збиранням — AMD.

Основні відмінності

  • Intel Core i7 10750H має вищий одноядерний показник у Geekbench 6 (1512 проти 1272), що забезпечує кращу швидкість в іграх та простих додатках.
  • AMD Ryzen 5 2600X перевершує Intel у багатоядерному тесті Passmark (13908 проти 11850), демонструючи вищу продуктивність у відеомонтажі та рендерингу.
  • Intel випереджає AMD у швидкості обробки тексту (144.2 сторінки/сек проти 112.6), що важливо для офісних завдань.
  • AMD Ryzen 5 2600X показує кращу швидкість стиснення файлів (528.6 MB/сек проти 465.7), що прискорює архівування та розпакування даних.
  • Intel Core i7 10750H має вищий рейтинг енергоефективності (100 балів), що робить його привабливішим для мобільних пристроїв з обмеженим охолодженням.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1174 1094
Cinebench R23 (багатоядерний) 7314 7523

GeekBench v6

File compression 465.7 MB/sec 528.6 MB/sec
Clang compilation 41.6 Klines/sec 46 Klines/sec
HTML 5 Browser 135 pages/sec 133.2 pages/sec
PDF Renderer 179.2 Mpixels/sec 172.1 Mpixels/sec
Text processing 144.2 pages/sec 112.6 pages/sec
Background blur 28.9 images/sec 24.5 images/sec
Photo processing 52.8 images/sec 52.9 images/sec
Ray tracing 8.21 Mpixels/sec 9.89 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1512 1272
Geekbench 6 (багатоядерний) 5776 5577

PassMark

Integer math 40.4 GOps/sec 47.5 GOps/sec
Floating point math 25.5 GOps/sec 24.3 GOps/sec
Find prime numbers 40M Primes/sec 38M Primes/sec
Random string sorting 21.8M Strings/sec 23M Strings/sec
Data encryption 4 GBytes/sec 13.2 GBytes/sec
Data compression 171.1 MBytes/sec 198.8 MBytes/sec
Physics 706 Frames/sec 697 Frames/sec
Extended instructions 10.7B Matrices/sec 7.6B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2655 2383
Passmark CPU (багатоядерний) 11850 13908

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 2 квітня 2020 19 квітня 2018
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Comet Lake Немає даних
Номер моделі i7-10750H Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 630 Немає

Процесор

Ядер 6 6
Потоковий 12 12
Частота 2.6 ГГц 3.6 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5 ГГц 4,2 ГГц
Кількість ядер 6 6
Кількість потоків 12 12
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 26x 36x
Швидкість шини 8 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 96КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 256КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 12 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 45 Вт 95 Вт
Сокет BGA-1440 AM4
Критична температура 100°C 95°C
Кількість транзисторів Немає даних 4,8 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 630 Немає даних
Частота GPU 350 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1150 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 192 Немає даних
TMUs 24 Немає даних
ROPs 3 Немає даних
Обчислювальні блоки 24 Немає даних
TGP 15 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 0,44 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2933 - DDR4-2933
Макс. розмір 128 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 45.8 ГБ/с 43,71 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 10750H Сайт AMD Ryzen 5 2600X
Версія PCI Express 3.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 16 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор: Intel Core i7 10750H чи AMD Ryzen 5 2600X?

Intel Core i7 10750H має вищу одноядерну продуктивність (Geekbench 6: 1512 проти 1272), що забезпечує кращу частоту кадрів у більшості ігор. Однак AMD Ryzen 5 2600X також добре справляється з іграми, особливо в багатопотокових проєктах.

Чи можна порівнювати мобільний Intel i7 10750H з настільним AMD Ryzen 5 2600X?

Так, це порівняння корисне, оскільки обидва CPU мають схожу ціну та позиціонуються як середньо-високий рівень. Intel використовується в ноутбуках, AMD — в десктопах, тому вибір залежить від вашої платформи.

Який процесор енергоефективніший?

Intel Core i7 10750H отримав 100 балів за енергоефективність, тоді як AMD Ryzen 5 2600X — також 100 балів за нашими даними. Однак Intel, як мобільний чип, зазвичай споживає менше енергії (45 Вт TDP проти 95 Вт у AMD).

Який CPU краще підходить для відеомонтажу та рендерингу?

AMD Ryzen 5 2600X має вищий багатоядерний показник у Passmark (13908 проти 11850) і кращу швидкість компіляції Clang (46 Klines/сек проти 41.6), що робить його кращим вибором для рендерингу та відеомонтажу.

Чи варто купувати Intel Core i7 10750H у 2024 році?

Intel Core i7 10750H залишається хорошим вибором для бюджетних ігрових ноутбуків, але його архітектура 2020 року поступається новішим моделям. Якщо вам потрібен ноутбук для ігор і роботи — це ще актуальний варіант.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.