Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 10750H vs Apple M4 (8-Core)

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i7 10750H та Apple M4 (8-Core) — це процесори з різних епох та архітектур. Перший — мобільний чип Intel 2020 року, другий — сучасний ARM-процесор Apple 2024 року. У цьому порівнянні ми проаналізуємо їхню однопотокову та багатопотокову продуктивність, енергоефективність, інтегровану графіку та результати ключових бенчмарків, щоб визначити, який з них краще підходить для різних завдань.

Короткий висновок. Apple M4 (8-Core) значно випереджає Intel Core i7 10750H за більшістю показників. У Geekbench 6 однопотоковий результат M4 (3671) більш ніж удвічі вищий за i7 (1512), а багатопотоковий (13670) майже в 2,4 рази кращий (5776). Cinebench R23 також демонструє суттєву перевагу M4: 2091 проти 1174 в одноядерному тесті та 11228 проти 7314 у багатоядерному. Крім того, M4 має значно потужнішу інтегровану графіку (63 бали проти 22) та однакову з i7 енергоефективність (100 балів). Якщо вам потрібна максимальна продуктивність та енергоефективність у сучасному ноутбуці, Apple M4 — очевидний вибір.

Основні відмінності

  • Apple M4 має більш ніж удвічі вищу однопотокову продуктивність (Geekbench 6: 3671 vs 1512) та майже вдвічі вищу багатопотокову (13670 vs 5776).
  • У Cinebench R23 M4 набирає 2091 бал в одноядерному тесті проти 1174 у i7, що свідчить про значно кращу архітектуру.
  • Інтегрована графіка Apple M4 (8-core GPU) майже втричі потужніша за графіку Intel UHD (63 бали проти 22).
  • Apple M4 випущений у 2024 році, тоді як i7 10750H — у 2020, що пояснює технологічний розрив.
  • Обидва процесори мають однакову енергоефективність (100 балів), але M4 досягає цього зі значно вищою продуктивністю.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1174 2091
Cinebench R23 (багатоядерний) 7314 11228

GeekBench v6

File compression 465.7 MB/sec Немає даних
Clang compilation 41.6 Klines/sec Немає даних
HTML 5 Browser 135 pages/sec Немає даних
PDF Renderer 179.2 Mpixels/sec Немає даних
Text processing 144.2 pages/sec Немає даних
Background blur 28.9 images/sec Немає даних
Photo processing 52.8 images/sec Немає даних
Ray tracing 8.21 Mpixels/sec Немає даних
Geekbench 6 (одноядерний) 1512 3671
Geekbench 6 (багатоядерний) 5776 13670

PassMark

Integer math 40.4 GOps/sec Немає даних
Floating point math 25.5 GOps/sec Немає даних
Find prime numbers 40M Primes/sec Немає даних
Random string sorting 21.8M Strings/sec Немає даних
Data encryption 4 GBytes/sec Немає даних
Data compression 171.1 MBytes/sec Немає даних
Physics 706 Frames/sec Немає даних
Extended instructions 10.7B Matrices/sec Немає даних
Passmark CPU (одноядерний) 2655 Немає даних
Passmark CPU (багатоядерний) 11850 Немає даних

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 2 квітня 2020 29 жовтня 2024
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv9
Кодове ім'я Comet Lake Apple M4
Номер моделі i7-10750H Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 630 Apple M4 GPU (8-core)

Процесор

Ядер 6 4
Потоковий 12 4
Частота 2.6 ГГц 4,41 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5 ГГц Немає даних
Кількість ядер 6 8
Кількість потоків 12 8
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 26x 44x
Швидкість шини 8 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 256КБ (на ядро) 16 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Немає Немає
Ядер Немає даних 4
Потоковий Немає даних 4
Частота Немає даних 2,59 ГГц

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 3 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 45 Вт 20 Вт
Сокет BGA-1440 Apple M-Socket
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 28 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 630 Apple M4 GPU (8-core)
Частота GPU 350 МГц 500 МГц
Boost частота GPU 1150 МГц 1800 МГц
Шейдерні блоки 192 1024
TMUs 24 64
ROPs 3 32
Обчислювальні блоки 24 128
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 0,44 терафлопс 3,7 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2933 - LPDDR5X-7500
Макс. розмір 128 ГБ 32 ГБ
Кількість каналів 2 4
Макс. пропускна здатність 45.8 ГБ/с 120 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 10750H Немає даних
Версія PCI Express 3.0 Немає даних
Макс. ліній PCI Express 16 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i7 10750H чи Apple M4?

Apple M4 має значно потужнішу інтегровану графіку (63 проти 22 балів), що робить його кращим для ігор без дискретної відеокарти. Однак i7 часто використовується з окремими GPU, що може зрівняти шанси в іграх.

Чи варто міняти Intel Core i7 10750H на Apple M4?

Так, якщо ви працюєте з ресурсомісткими завданнями (відеомонтаж, 3D-рендеринг, компіляція) та цінуєте енергоефективність. M4 пропонує в 2-2,5 рази вищу продуктивність у бенчмарках.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності (100 балів), але Apple M4 досягає цього зі значно вищою продуктивністю, що робить його ефективнішим у перерахунку на ват.

Для яких завдань краще підходить Intel Core i7 10750H?

Intel Core i7 10750H може бути кращим вибором для сумісності з Windows-екосистемою, старими програмами та іграми, які не оптимізовані під ARM. Також він часто дешевший на вторинному ринку.

Чи підтримує Apple M4 віртуалізацію та емуляцію x86?

Так, Apple M4 підтримує віртуалізацію через технології Apple Silicon, але емуляція x86-додатків (наприклад, через Rosetta 2) може мати нижчу продуктивність порівняно з нативними ARM-програмами.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.