Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 10750H vs Intel Core i7 13800H

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i7 10750H і Intel Core i7 13800H — це два потужних мобільних процесори, що належать до різних поколінь. Перший вийшов у 2020 році на архітектурі Comet Lake, тоді як другий — це представник лінійки Raptor Lake 2023 року. Обидва призначені для продуктивних ноутбуків, але між ними пролягає величезна технологічна прірва, яка суттєво впливає на швидкодію в іграх, рендерингу та багатозадачності.

Короткий висновок. Intel Core i7 13800H значно випереджає Core i7 10750H за всіма ключовими показниками. Завдяки гібридній архітектурі, новішому техпроцесу та вищій кількості ядер, він демонструє в 2-2.5 рази кращу багатопотокову продуктивність у Cinebench R23 та Geekbench 6. Для сучасних ігор, відеомонтажу та компіляції коду 13800H є набагато більш виправданим вибором, хоча 10750H все ще може впоратися з базовими завданнями.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Intel Core i7 13800H набирає 19120 балів у Cinebench R23 (багатоядерний), тоді як 10750H — лише 7314, що майже в 2.6 рази менше.
  • Однопотокова швидкодія: 13800H отримує 1890 балів у Cinebench R23 (одноядерний) проти 1174 у 10750H, що дає приріст близько 61%.
  • Інтегрована графіка: Скори інтегрованої графіки 13800H (38) значно вищі, ніж у 10750H (22), що покращує роботу з медіа та легкими іграми без дискретної відеокарти.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають однаковий показник енергоефективності (100), але 13800H досягає кращої продуктивності на ват завдяки новішому техпроцесу Intel 7.
  • Дата виходу: 10750H вийшов у квітні 2020 року, а 13800H — у січні 2023, що пояснює технологічний розрив у архітектурі та підтримці нових інструкцій.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1174 1890
Cinebench R23 (багатоядерний) 7314 19120

GeekBench v6

File compression 465.7 MB/sec 1170 MB/sec
Clang compilation 41.6 Klines/sec 91.9 Klines/sec
HTML 5 Browser 135 pages/sec 323.9 pages/sec
PDF Renderer 179.2 Mpixels/sec 349.7 Mpixels/sec
Text processing 144.2 pages/sec 256.6 pages/sec
Background blur 28.9 images/sec 51.7 images/sec
Photo processing 52.8 images/sec 98.8 images/sec
Ray tracing 8.21 Mpixels/sec 21.6 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1512 2534
Geekbench 6 (багатоядерний) 5776 12815

PassMark

Integer math 40.4 GOps/sec 95.1 GOps/sec
Floating point math 25.5 GOps/sec 68.6 GOps/sec
Find prime numbers 40M Primes/sec 119M Primes/sec
Random string sorting 21.8M Strings/sec 33.5M Strings/sec
Data encryption 4 GBytes/sec 18 GBytes/sec
Data compression 171.1 MBytes/sec 303.7 MBytes/sec
Physics 706 Frames/sec 1966 Frames/sec
Extended instructions 10.7B Matrices/sec 18.4B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2655 3571
Passmark CPU (багатоядерний) 11850 27061

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 2 квітня 2020 3 січня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Comet Lake Raptor Lake
Номер моделі i7-10750H i7-13800H
Інтегрована графіка UHD Graphics 630 Iris Xe Graphics (96EU)

Процесор

Ядер 6 6
Потоковий 12 12
Частота 2.6 ГГц 2.5 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5 ГГц 5,2 ГГц
Кількість ядер 6 14
Кількість потоків 12 20
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 26x 25x
Швидкість шини 8 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 80 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 256КБ (на ядро) 2 МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 24МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає
Ядер Немає даних 8
Потоковий Немає даних 8
Частота Немає даних 1,8 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 4 ГГц

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 10 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 45 Вт 35-45 Вт
Сокет BGA-1440 BGA-1744
Критична температура 100°C 100°C
Макс. TDP (Boost) Немає даних 115 Вт

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 630 Intel Iris Xe Graphics (96EU)
Частота GPU 350 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 1150 МГц 1500 МГц
Шейдерні блоки 192 768
TMUs 24 48
ROPs 3 24
Обчислювальні блоки 24 96
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 0,44 терафлопс 2,3 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2933 - DDR5-5200
- DDR4-3200
- LPDDR5-6400
- LPDDR5x-6400
- LPDDR4x-4267
Макс. розмір 128 ГБ 96 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 45.8 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 10750H Сайт Intel Core i7 13800H
Версія PCI Express 3.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 16 28

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор: 10750H чи 13800H?

Intel Core i7 13800H значно кращий для ігор завдяки вищій однопотоковій продуктивності (на 61% у Cinebench) та новішій архітектурі, що забезпечує вищі FPS у сучасних тайтлах.

Чи варто міняти 10750H на 13800H?

Так, якщо ви працюєте з відеомонтажем, 3D-рендерингом або компіляцією коду — приріст багатопотокової продуктивності в 2.6 рази буде дуже помітним.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності (100), але 13800H забезпечує значно вищу продуктивність при тому ж рівні споживання енергії завдяки техпроцесу Intel 7.

Чи підтримує 13800H новітні технології, яких немає в 10750H?

Так, 13800H підтримує DDR5-пам'ять, PCIe 5.0 та гібридну архітектуру (P-cores + E-cores), що дає перевагу в багатозадачності та швидкості передачі даних.

Який процесор краще для роботи з фото та відео?

Intel Core i7 13800H значно швидше обробляє зображення (98.8 images/sec проти 52.8) та рендерить PDF (349.7 Mpixels/sec проти 179.2), тому він кращий для професійних завдань.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.