Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 10810U vs AMD Ryzen 3 5300U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i7 10810U та AMD Ryzen 3 5300U – два популярні мобільні процесори для тонких ноутбуків. Обидва отримали однаковий загальний рейтинг 43, але мають різну архітектуру та рік виходу (2020 vs 2021). У цьому порівнянні ми детально розглянемо їхні характеристики, результати тестів та особливості, щоб допомогти вам зробити правильний вибір.

Короткий висновок. Обидва процесори демонструють дуже близьку однопотокову та багатопотокову продуктивність у бенчмарках, хоча Intel Core i7 10810U має невелику перевагу в Cinebench R23, а AMD Ryzen 3 5300U – у Geekbench 6 та Passmark. AMD виграє в енергоефективності завдяки новішій архітектурі Zen 2, але Intel пропонує кращу інтегровану графіку для базових завдань. Вибір залежить від ваших пріоритетів: якщо важлива свіжість платформи та трохи вища багатопотокова продуктивність – обирайте Ryzen 3 5300U, якщо потрібна стабільна робота з перевіреним рішенням – Intel Core i7 10810U.

Основні відмінності

  • Intel Core i7 10810U вийшов у травні 2020 року, тоді як AMD Ryzen 3 5300U – у січні 2021, що робить AMD новішим рішенням.
  • У тесті Clang compilation AMD Ryzen 3 5300U значно випереджає Intel (30 Klines/sec проти 18 Klines/sec), що свідчить про кращу продуктивність у компіляції коду.
  • AMD Ryzen 3 5300U має вищий результат у Passmark CPU (багатоядерний) – 9677 проти 8107 у Intel, що вказує на кращу багатопотокову роботу.
  • Intel Core i7 10810U показує кращу швидкість у HTML 5 Browser (120.5 pages/sec проти 86.4 pages/sec), що важливо для веб-серфінгу.
  • AMD Ryzen 3 5300U демонструє вищу продуктивність у Text processing (125.9 pages/sec проти 96.3 pages/sec), що корисно для офісних завдань.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1155 1119
Cinebench R23 (багатоядерний) 4754 4637

GeekBench v6

File compression 377.1 MB/sec 363 MB/sec
Clang compilation 18 Klines/sec 30 Klines/sec
HTML 5 Browser 120.5 pages/sec 86.4 pages/sec
PDF Renderer 166.1 Mpixels/sec 138.7 Mpixels/sec
Text processing 96.3 pages/sec 125.9 pages/sec
Background blur 25.8 images/sec 26.3 images/sec
Photo processing 48.6 images/sec 41.6 images/sec
Ray tracing 8.11 Mpixels/sec 7.05 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1455 1467
Geekbench 6 (багатоядерний) 4402 4455

PassMark

Integer math 32.6 GOps/sec 30.1 GOps/sec
Floating point math 18.8 GOps/sec 17.9 GOps/sec
Find prime numbers 30M Primes/sec 19M Primes/sec
Random string sorting 13.4M Strings/sec 14.1M Strings/sec
Data encryption 2.7 GBytes/sec 8 GBytes/sec
Data compression 103.7 MBytes/sec 133.1 MBytes/sec
Physics 586 Frames/sec 423 Frames/sec
Extended instructions 6.3B Matrices/sec 8.5B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2268 2350
Passmark CPU (багатоядерний) 8107 9677

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 13 травня 2020 12 січня 2021
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Comet Lake Zen 2 (Lucienne)
Номер моделі i7-10810U Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 620 Radeon RX Vega 6

Процесор

Ядер 6 4
Потоковий 12 8
Частота 0.8-1.6 ГГц 2.6 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,9 ГГц 3.8 ГГц
Кількість ядер 6 4
Кількість потоків 12 8
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 8-16x 26x
Швидкість шини 4 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 256КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 4 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 13-25 Вт 10-25 Вт
Сокет BGA-1528 FP6
Критична температура 100°C 105°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 620 Radeon RX Vega 6
Частота GPU 300 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 1150 МГц 1500 МГц
Шейдерні блоки 192 384
TMUs 24 24
ROPs 3 8
Обчислювальні блоки 24 6
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 0,44 терафлопс 1,15 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2666
- LPDDR3-2133
- LPDDR4-2933
- DDR4-3200
- LPDDR4-4266
Макс. розмір 64 ГБ 32 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 45.8 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 10810U Сайт AMD Ryzen 3 5300U
Версія PCI Express 3.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 16 12

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для офісних завдань?

AMD Ryzen 3 5300U має вищу продуктивність у Text processing (125.9 pages/sec), тому краще впорається з офісними програмами. Однак Intel Core i7 10810U також добре підходить для щоденних завдань.

Чи варто вибирати Intel Core i7 10810U через старшу дату виходу?

Ні, дата виходу не є вирішальним фактором. Обидва процесори мають схожу продуктивність, але AMD Ryzen 3 5300U отримав невеликі переваги в деяких тестах завдяки новішій архітектурі.

Який процесор кращий для ігор?

Обидва процесори мають інтегровану графіку, але AMD Ryzen 3 5300U трохи кращий (19 балів проти 18). Для сучасних ігор все одно знадобиться дискретна відеокарта.

Який процесор більш енергоефективний?

Обидва отримали максимальний бал 100 за енергоефективність, але AMD Ryzen 3 5300U, випущений пізніше, зазвичай споживає менше енергії завдяки архітектурі Zen 2.

Чи можна порівнювати ці процесори за ціною?

Ціна не вказана, але зазвичай Intel Core i7 10810U коштує дорожче через позиціонування в лінійці i7, хоча продуктивність у них майже однакова. AMD Ryzen 3 5300U часто пропонує краще співвідношення ціни та якості.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.