Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 10810U vs AMD Ryzen 5 7540U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i7 10810U та AMD Ryzen 5 7540U — це два мобільні процесори, які орієнтовані на тонкі та легкі ноутбуки. Перший вийшов у 2020 році на архітектурі Comet Lake, тоді як другий представляє свіже покоління Phoenix (Zen 4) 2023 року. Незважаючи на однаковий клас енергоефективності, ці CPU суттєво відрізняються за продуктивністю, свіжістю техпроцесу та можливостями вбудованої графіки. Розгляньмо ключові відмінності та результати тестів.

Короткий висновок. AMD Ryzen 5 7540U випереджає Intel Core i7 10810U за більшістю показників: однопотокова продуктивність вища на 59%, багатопотокова — більш ніж удвічі, а інтегрована графіка — на 83%. У бенчмарках Geekbench 6 та Cinebench R23 Ryzen демонструє впевнену перевагу, що робить його кращим вибором для сучасних завдань. Однак якщо вам потрібен бюджетний ноутбук для базових офісних сценаріїв, i7 10810U може бути достатнім, хоча його архітектура вже застаріла.

Основні відмінності

  • AMD Ryzen 5 7540U має значно вищу однопотокову продуктивність: Geekbench 6 (одноядерний) — 2405 проти 1455 у Intel, що на 65% більше.
  • Багатопотокова продуктивність Ryzen 5 7540U майже вдвічі вища: Cinebench R23 (багатоядерний) — 9892 проти 4754, а Passmark CPU (багатоядерний) — 18685 проти 8107.
  • Вбудована графіка AMD Radeon 740M (на основі RDNA 3) забезпечує на 83% кращу продуктивність в інтегрованій графіці порівняно з UHD Graphics у Intel.
  • Ryzen 5 7540U випущений у 2023 році на свіжій архітектурі Zen 4, тоді як Intel Core i7 10810U базується на старій Comet Lake (2020), що впливає на енергоефективність та підтримку нових інструкцій.
  • У тесті File compression Ryzen 5 7540U обробляє 988.4 MB/sec проти 377.1 MB/sec у Intel, що в 2.6 рази швидше.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1155 1789
Cinebench R23 (багатоядерний) 4754 9892

GeekBench v6

File compression 377.1 MB/sec 988.4 MB/sec
Clang compilation 18 Klines/sec 63.6 Klines/sec
HTML 5 Browser 120.5 pages/sec 172.2 pages/sec
PDF Renderer 166.1 Mpixels/sec 215.5 Mpixels/sec
Text processing 96.3 pages/sec 239.6 pages/sec
Background blur 25.8 images/sec 42.6 images/sec
Photo processing 48.6 images/sec 72.2 images/sec
Ray tracing 8.11 Mpixels/sec 13.3 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1455 2405
Geekbench 6 (багатоядерний) 4402 8822

PassMark

Integer math 32.6 GOps/sec 61.3 GOps/sec
Floating point math 18.8 GOps/sec 36.9 GOps/sec
Find prime numbers 30M Primes/sec 66M Primes/sec
Random string sorting 13.4M Strings/sec 23.8M Strings/sec
Data encryption 2.7 GBytes/sec 12.6 GBytes/sec
Data compression 103.7 MBytes/sec 211.3 MBytes/sec
Physics 586 Frames/sec 975 Frames/sec
Extended instructions 6.3B Matrices/sec 15.5B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2268 3607
Passmark CPU (багатоядерний) 8107 18685

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 13 травня 2020 23 травня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Comet Lake Zen 4 (Phoenix)
Номер моделі i7-10810U Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 620 Radeon 740M

Процесор

Ядер 6 6
Потоковий 12 12
Частота 0.8-1.6 ГГц 3.2 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,9 ГГц 4,9 ГГц
Кількість ядер 6 6
Кількість потоків 12 12
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 8-16x 32x
Швидкість шини 4 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 256КБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 4 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 13-25 Вт 15-30 Вт
Сокет BGA-1528 FP7
Критична температура 100°C 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 620 Radeon 740M
Частота GPU 300 МГц 800 МГц
Boost частота GPU 1150 МГц 2500 МГц
Шейдерні блоки 192 256
TMUs 24 16
ROPs 3 8
Обчислювальні блоки 24 4
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 0,44 терафлопс 1,28 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2666
- LPDDR3-2133
- LPDDR4-2933
- DDR5-5600
- LPDDR5x-7500
Макс. розмір 64 ГБ 256 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 45.8 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 10810U Сайт AMD Ryzen 5 7540U
Версія PCI Express 3.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 16 14

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i7 10810U чи AMD Ryzen 5 7540U?

AMD Ryzen 5 7540U значно кращий завдяки потужнішій інтегрованій графіці Radeon 740M. Він забезпечує вищу частоту кадрів у сучасних іграх, тоді як Intel UHD Graphics підходить лише для дуже старих або нетребувальних проектів.

Чи варто купувати ноутбук з Intel Core i7 10810U у 2024 році?

Це можливо лише за дуже низької ціни та для базових офісних завдань. Процесор застарілий, поступається за продуктивністю навіть бюджетним моделям AMD 2023 року, тому для роботи з сучасним софтом краще обрати новіший CPU.

Який процесор енергоефективніший: Intel Core i7 10810U чи AMD Ryzen 5 7540U?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності (100 балів). Однак Ryzen 5 7540U виконаний на тоншому техпроцесі (4 нм проти 14 нм), що дозволяє йому забезпечувати вищу продуктивність при аналогічному або нижчому енергоспоживанні.

Який процесор краще підходить для відеомонтажу та рендерингу?

AMD Ryzen 5 7540U значно кращий: у тесті Ray tracing він показує 13.3 Mpixels/sec проти 8.11 у Intel, а в Clang compilation — 63.6 Klines/sec проти 18. Багатопотокова перевага робить його оптимальним вибором для творчих завдань.

Чи підтримують ці процесори швидку оперативну пам'ять?

AMD Ryzen 5 7540U підтримує DDR5 та LPDDR5x, що забезпечує вищу пропускну здатність. Intel Core i7 10810U обмежений DDR4/LPDDR3, що є ще одним аргументом на користь новішого CPU.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.