Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 10810U vs AMD Ryzen 7 2700X

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i7-10810U – це мобільний процесор для ноутбуків, представлений у травні 2020 року, тоді як AMD Ryzen 7 2700X – десктопний CPU для настільних ПК, випущений у квітні 2018 року. Незважаючи на різний клас, обидва мають 8 ядер і 16 потоків, але суттєво відрізняються за теплопакетом, частотами та сценаріями використання. У цьому порівнянні ми розглянемо їхню продуктивність у бенчмарках, енергоефективність та придатність для різних завдань.

Короткий висновок. AMD Ryzen 7 2700X значно випереджає Intel Core i7-10810U у багатопотокових завданнях: Cinebench R23 багатоядерний – 10140 проти 4754, а Passmark багатоядерний – 17518 проти 8107. Він також швидше стискає файли (537.6 MB/s проти 377.1 MB/s) та компілює код (58.6 Klines/s проти 18 Klines/s). Однак i7-10810U виграє в одноядерній продуктивності (Geekbench 6 одноядерний – 1455 проти 1269) і має значно нижче енергоспоживання, що робить його ідеальним для мобільних пристроїв. Якщо вам потрібен потужний десктоп для рендерингу чи компіляції – обирайте Ryzen 7 2700X. Для роботи в дорозі та офісних завдань краще підійде Intel Core i7-10810U.

Основні відмінності

  • Багатоядерна продуктивність: Ryzen 7 2700X майже вдвічі потужніший у Cinebench R23 (10140 vs 4754) та Passmark (17518 vs 8107) завдяки вищому TDP.
  • Одноядерна швидкість: Intel Core i7-10810U швидший у Geekbench 6 одноядерному (1455 vs 1269) та Cinebench R23 одноядерному (1155 vs 1102).
  • Енергоефективність: i7-10810U споживає 15 Вт, тоді як Ryzen 7 2700X – 105 Вт, що робить Intel значно економнішим.
  • Інтегрована графіка: Intel має вбудоване відеоядро UHD Graphics, що дозволяє обійтися без дискретної відеокарти, тоді як Ryzen 7 2700X потребує окремого GPU.
  • Сценарій використання: i7-10810U призначений для ноутбуків, а Ryzen 7 2700X – для настільних ПК, що визначає їхню сумісність та можливості апгрейду.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1155 1102
Cinebench R23 (багатоядерний) 4754 10140

GeekBench v6

File compression 377.1 MB/sec 537.6 MB/sec
Clang compilation 18 Klines/sec 58.6 Klines/sec
HTML 5 Browser 120.5 pages/sec 135.8 pages/sec
PDF Renderer 166.1 Mpixels/sec 215.7 Mpixels/sec
Text processing 96.3 pages/sec 114.3 pages/sec
Background blur 25.8 images/sec 29.3 images/sec
Photo processing 48.6 images/sec 50.2 images/sec
Ray tracing 8.11 Mpixels/sec 14 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1455 1269
Geekbench 6 (багатоядерний) 4402 6487

PassMark

Integer math 32.6 GOps/sec 63.6 GOps/sec
Floating point math 18.8 GOps/sec 32.6 GOps/sec
Find prime numbers 30M Primes/sec 41M Primes/sec
Random string sorting 13.4M Strings/sec 30.7M Strings/sec
Data encryption 2.7 GBytes/sec 17.1 GBytes/sec
Data compression 103.7 MBytes/sec 266.2 MBytes/sec
Physics 586 Frames/sec 798 Frames/sec
Extended instructions 6.3B Matrices/sec 10.1B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2268 2421
Passmark CPU (багатоядерний) 8107 17518

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 13 травня 2020 19 квітня 2018
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Comet Lake Немає даних
Номер моделі i7-10810U Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 620 Немає

Процесор

Ядер 6 8
Потоковий 12 16
Частота 0.8-1.6 ГГц 3.7 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,9 ГГц 4,3 ГГц
Кількість ядер 6 8
Кількість потоків 12 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 8-16x 37x
Швидкість шини 4 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 96КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 256КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 12 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 13-25 Вт 105 Вт
Сокет BGA-1528 AM4
Критична температура 100°C 85°C
Кількість транзисторів Немає даних 4,8 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 620 Немає даних
Частота GPU 300 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1150 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 192 Немає даних
TMUs 24 Немає даних
ROPs 3 Немає даних
Обчислювальні блоки 24 Немає даних
TGP 15 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 0,44 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2666
- LPDDR3-2133
- LPDDR4-2933
- DDR4-2933
Макс. розмір 64 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 45.8 ГБ/с 43,71 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 10810U Сайт AMD Ryzen 7 2700X
Версія PCI Express 3.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 16 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Intel Core i7-10810U чи AMD Ryzen 7 2700X?

AMD Ryzen 7 2700X забезпечує вищу багатоядерну продуктивність, що важливо для сучасних ігор, але потребує дискретної відеокарти. Intel Core i7-10810U має вбудовану графіку, але слабший у багатоядерних сценаріях. Для ігор краще Ryzen 7 2700X.

Чи можна використовувати Intel Core i7-10810U для рендерингу відео?

Так, але через низький TDP (15 Вт) він значно повільніший за Ryzen 7 2700X у багатопотокових завданнях. Для професійного рендерингу краще обрати десктопний Ryzen.

Який процесор енергоефективніший?

Intel Core i7-10810U набагато енергоефективніший – його TDP становить лише 15 Вт проти 105 Вт у Ryzen 7 2700X. Це робить i7 ідеальним для ноутбуків з тривалим часом автономної роботи.

Чи варто купувати AMD Ryzen 7 2700X у 2024 році?

Ryzen 7 2700X все ще актуальний для бюджетних збірок завдяки 8 ядрам і 16 потокам, але він поступається сучаснішим моделям за частотою та енергоефективністю. Для нових проєктів краще розглянути Ryzen 5 5600X або Intel 12-го покоління.

Який процесор краще для роботи з кодом та компіляції?

AMD Ryzen 7 2700X значно швидший у компіляції (58.6 Klines/s проти 18 Klines/s) завдяки вищій багатоядерній продуктивності. Для розробки програмного забезпечення він є кращим вибором.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.