Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 10810U vs AMD Ryzen 7 5700U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i7-10810U та AMD Ryzen 7 5700U – це два популярні мобільні процесори, які часто зустрічаються в ультрабуках і ноутбуках середнього класу. Перший вийшов у 2020 році на архітектурі Comet Lake, другий – на рік пізніше на базі Zen 3 (Lucienne). Обидва мають 8 ядер, але відрізняються техпроцесом, частотами та рівнем вбудованої графіки. У цьому порівнянні ми розглянемо ключові відмінності, результати тестів і допоможемо визначити, який CPU краще впорається з вашими задачами.

Короткий висновок. AMD Ryzen 7 5700U випереджає Intel Core i7-10810U за більшістю показників: він значно швидший у багатопотокових завданнях (Cinebench R23 багатоядерний – 9042 проти 4754), має кращу інтегровану графіку та вищу однопотокову продуктивність. Хоча обидва процесори демонструють однакову енергоефективність, Ryzen 7 5700U забезпечує майже вдвічі вищу швидкість у компіляції коду та архівації файлів. Якщо вам потрібен потужний універсал для роботи, творчості або легких ігор – вибір очевидний на користь AMD.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Ryzen 7 5700U майже вдвічі швидший у Cinebench R23 (9042 проти 4754) та Geekbench 6 (6562 проти 4402), що дає перевагу в рендерингу та відеомонтажі.
  • Інтегрована графіка: AMD набирає 24 бали проти 18 у Intel, що забезпечує кращу продуктивність у легких іграх та обробці зображень (наприклад, 32.1 vs 25.8 зображень/сек у Background blur).
  • Однопотокова продуктивність: Ryzen 7 5700U лідирує з результатом 1260 у Cinebench R23 та 1605 у Geekbench 6, тоді як Intel показує 1155 та 1455 відповідно – різниця близько 9-10%.
  • Швидкість компіляції та архівації: Ryzen 7 5700U обробляє 43.4 Klines/sec у Clang compilation проти 18 Klines/sec у Intel, а File compression – 504.6 MB/sec проти 377.1 MB/sec.
  • Дата виходу та архітектура: Intel Core i7-10810U (Comet Lake, 2020) поступається новішому Ryzen 7 5700U (Zen 3, 2021), що впливає на загальну ефективність та підтримку сучасних інструкцій.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1155 1260
Cinebench R23 (багатоядерний) 4754 9042

GeekBench v6

File compression 377.1 MB/sec 504.6 MB/sec
Clang compilation 18 Klines/sec 43.4 Klines/sec
HTML 5 Browser 120.5 pages/sec 138 pages/sec
PDF Renderer 166.1 Mpixels/sec 208.6 Mpixels/sec
Text processing 96.3 pages/sec 132.7 pages/sec
Background blur 25.8 images/sec 32.1 images/sec
Photo processing 48.6 images/sec 55.9 images/sec
Ray tracing 8.11 Mpixels/sec 13.2 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1455 1605
Geekbench 6 (багатоядерний) 4402 6562

PassMark

Integer math 32.6 GOps/sec 61 GOps/sec
Floating point math 18.8 GOps/sec 33.7 GOps/sec
Find prime numbers 30M Primes/sec 29M Primes/sec
Random string sorting 13.4M Strings/sec 23.9M Strings/sec
Data encryption 2.7 GBytes/sec 12.8 GBytes/sec
Data compression 103.7 MBytes/sec 221.8 MBytes/sec
Physics 586 Frames/sec 628 Frames/sec
Extended instructions 6.3B Matrices/sec 13.7B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2268 2587
Passmark CPU (багатоядерний) 8107 15837

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 13 травня 2020 12 січня 2021
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Comet Lake Zen 2 (Lucienne)
Номер моделі i7-10810U Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 620 Radeon RX Vega 8

Процесор

Ядер 6 8
Потоковий 12 16
Частота 0.8-1.6 ГГц 1,8 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,9 ГГц 4,3 ГГц
Кількість ядер 6 8
Кількість потоків 12 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 8-16x 18x
Швидкість шини 4 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 256КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 8 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 13-25 Вт 10-25 Вт
Сокет BGA-1528 FP6
Критична температура 100°C 105°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 620 Radeon RX Vega 8
Частота GPU 300 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 1150 МГц 1900 МГц
Шейдерні блоки 192 512
TMUs 24 32
ROPs 3 8
Обчислювальні блоки 24 8
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 0,44 терафлопс 1,95 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2666
- LPDDR3-2133
- LPDDR4-2933
- DDR4-3200
- LPDDR4-4266
Макс. розмір 64 ГБ 32 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 45.8 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 10810U Сайт AMD Ryzen 7 5700U
Версія PCI Express 3.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 16 12

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор: Intel Core i7 10810U чи AMD Ryzen 7 5700U?

AMD Ryzen 7 5700U має потужнішу інтегровану графіку (24 бали проти 18), що забезпечує вищий FPS у легких іграх. Для сучасних ігор обидва потребують дискретної відеокарти.

Чи варто купувати ноутбук з Intel Core i7 10810U у 2025 році?

Intel Core i7-10810U все ще справляється з офісними завданнями та веб-серфінгом, але значно поступається Ryzen 7 5700U в багатозадачності та швидкості роботи з великими файлами.

Який процесор енергоефективніший: Intel чи AMD?

Обидва процесори мають однаковий показник енергоефективності (100 балів). Однак Ryzen 7 5700U забезпечує вищу продуктивність при тому ж рівні споживання енергії.

Який CPU краще підходить для програмування та компіляції коду?

AMD Ryzen 7 5700U значно швидший: 43.4 Klines/sec проти 18 Klines/sec у Intel. Для розробників це критична перевага, особливо при роботі з великими проектами.

Чи можна порівнювати ці процесори за ціною?

Оскільки ціни на обидві моделі не вказані, варто орієнтуватися на продуктивність: Ryzen 7 5700U пропонує краще співвідношення потужності та енергоспоживання, що робить його вигіднішим вибором.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.