Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 10810U vs AMD Ryzen 7 5800HS

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i7 10810U та AMD Ryzen 7 5800HS — це два потужних мобільних процесори, які часто зустрічаються в ультрабуках та ігрових ноутбуках. Перший вийшов у 2020 році та належить до 10-го покоління Intel, другий дебютував у 2021-му на архітектурі AMD Zen 3. Обидва мають 8 ядер, але відрізняються частотами, енергоспоживанням та результатами в синтетичних тестах. У цьому порівнянні ми розберемо ключові відмінності, щоб допомогти вам зробити свідомий вибір.

Короткий висновок. AMD Ryzen 7 5800HS випереджає Intel Core i7 10810U майже в усіх сценаріях: багатопотокова продуктивність вища більш ніж удвічі (Cinebench R23 багатоядерний: 10472 проти 4754), однопотокова також краща (Geekbench 6: 1892 проти 1455). Ryzen 7 5800HS демонструє значно вищі результати в компіляції коду, рендерингу та архівації. Водночас Intel Core i7 10810U має нижче енергоспоживання (15 Вт TDP проти 35 Вт), що робить його кращим вибором для тонких ультрабуків з акцентом на автономність. Якщо вам потрібна максимальна обчислювальна потужність — обирайте Ryzen 7 5800HS, для офісних завдань і тривалої роботи від батареї — Intel.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: AMD Ryzen 7 5800HS майже вдвічі швидший у Cinebench R23 багатоядерному (10472 проти 4754) та у Passmark багатоядерному (20066 проти 8107).
  • Однопотокова продуктивність: Ryzen 7 5800HS лідирує з результатом Geekbench 6 1892 проти 1455 у Intel, що дає перевагу в більшості повсякденних завдань.
  • Інтегрована графіка: AMD Ryzen 7 5800HS набирає 29 балів проти 18 у Intel, що забезпечує кращу продуктивність у базових графічних завданнях та легких іграх.
  • Енергоспоживання: Intel Core i7 10810U має TDP 15 Вт, що робить його більш енергоефективним для ультрабуків, тоді як Ryzen 7 5800HS споживає 35 Вт, але пропонує значно вищу продуктивність.
  • Спеціалізовані завдання: Ryzen 7 5800HS значно швидший у компіляції коду (69.7 Klines/sec проти 18 Klines/sec) та архівації файлів (473.2 MB/sec проти 377.1 MB/sec).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1155 1339
Cinebench R23 (багатоядерний) 4754 10472

GeekBench v6

File compression 377.1 MB/sec 473.2 MB/sec
Clang compilation 18 Klines/sec 69.7 Klines/sec
HTML 5 Browser 120.5 pages/sec 106.3 pages/sec
PDF Renderer 166.1 Mpixels/sec 187.5 Mpixels/sec
Text processing 96.3 pages/sec 192.8 pages/sec
Background blur 25.8 images/sec 26.6 images/sec
Photo processing 48.6 images/sec 46.7 images/sec
Ray tracing 8.11 Mpixels/sec 18.1 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1455 1892
Geekbench 6 (багатоядерний) 4402 7109

PassMark

Integer math 32.6 GOps/sec 81.5 GOps/sec
Floating point math 18.8 GOps/sec 44.6 GOps/sec
Find prime numbers 30M Primes/sec 43M Primes/sec
Random string sorting 13.4M Strings/sec 27.4M Strings/sec
Data encryption 2.7 GBytes/sec 16.7 GBytes/sec
Data compression 103.7 MBytes/sec 269.3 MBytes/sec
Physics 586 Frames/sec 694 Frames/sec
Extended instructions 6.3B Matrices/sec 18.2B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2268 3025
Passmark CPU (багатоядерний) 8107 20066

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 13 травня 2020 12 січня 2021
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Comet Lake Zen 3 (Cezanne)
Номер моделі i7-10810U Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 620 Radeon RX Vega 8

Процесор

Ядер 6 8
Потоковий 12 16
Частота 0.8-1.6 ГГц 2.8 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,9 ГГц 4,4 ГГц
Кількість ядер 6 8
Кількість потоків 12 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 8-16x 28x
Швидкість шини 4 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 256КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 13-25 Вт 35 Вт
Сокет BGA-1528 FP6
Критична температура 100°C 105°C
Кількість транзисторів Немає даних 10,7 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 620 Radeon RX Vega 8
Частота GPU 300 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 1150 МГц 2000 МГц
Шейдерні блоки 192 512
TMUs 24 32
ROPs 3 8
Обчислювальні блоки 24 8
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 0,44 терафлопс 2,05 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2666
- LPDDR3-2133
- LPDDR4-2933
- DDR4-3200
- LPDDR4-4266
Макс. розмір 64 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 45.8 ГБ/с 68,3 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 10810U Сайт AMD Ryzen 7 5800HS
Версія PCI Express 3.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 16 12

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Intel Core i7 10810U чи AMD Ryzen 7 5800HS?

AMD Ryzen 7 5800HS має вищу однопотокову продуктивність та кращу інтегровану графіку, тому він краще підходить для ігор. Однак для сучасних ігор все одно знадобиться дискретна відеокарта.

Чи варто купувати ноутбук з Intel Core i7 10810U у 2024 році?

Так, якщо вам потрібен тихий та енергоефективний ультрабук для офісних завдань, веб-серфінгу та перегляду відео. Для ресурсоємних завдань краще обрати Ryzen 7 5800HS.

Який процесор має кращу енергоефективність?

Обидва процесори мають однаковий показник енергоефективності 100 балів. Однак Intel Core i7 10810U має нижчий TDP (15 Вт), що забезпечує довшу автономність у тонких ноутбуках.

У чому різниця в багатопотоковій продуктивності між цими процесорами?

AMD Ryzen 7 5800HS має майже вдвічі вищу багатопотокову продуктивність завдяки архітектурі Zen 3. У Cinebench R23 багатоядерний результат Ryzen 10472 проти 4754 у Intel.

Який процесор краще підходить для відеомонтажу та 3D-рендерингу?

AMD Ryzen 7 5800HS значно кращий завдяки вищій багатопотоковій продуктивності. Він швидше обробляє рендеринг, компіляцію та архівацію, що робить його оптимальним вибором для творчих завдань.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.