Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 10810U vs AMD Ryzen 7 7700X

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i7 10810U та AMD Ryzen 7 7700X — це процесори з різних епох та цільових сегментів. Перший — енергоефективний мобільний чип для тонких ноутбуків (2020 рік), другий — потужний настільний CPU для продуктивних ПК (2022 рік). Порівняємо їх за ключовими параметрами: бенчмарки, кількість ядер, частоти та енергоспоживання, щоб визначити, який варіант краще відповідає вашим завданням.

Короткий висновок. AMD Ryzen 7 7700X значно перевершує Intel Core i7 10810U за всіма показниками продуктивності: багатоядерний Cinebench R23 у 4 рази вищий, однопотоковий — на 74% потужніший. Ryzen також має вищі бали в Geekbench 6 та Passmark. Однак i7 10810U виграє в енергоефективності та підходить для мобільних пристроїв, де важливі автономність і компактність. Для ігор, рендерингу та важких завдань однозначно краще обрати Ryzen 7 7700X.

Основні відмінності

  • Продуктивність: Ryzen 7 7700X має в 4 рази вищий результат Cinebench R23 (багатоядерний) — 19872 проти 4754, що робить його набагато швидшим у багатопотокових задачах.
  • Однопотокова швидкість: За тестом Geekbench 6 (одноядерний) Ryzen набирає 2931 балів, тоді як i7 — лише 1455, що дає перевагу в іграх та повсякденних програмах.
  • Енергоефективність: Обидва мають однаковий показник енергоефективності (100), але i7 10810U споживає значно менше енергії, що робить його ідеальним для ноутбуків.
  • Інтегрована графіка: Ryzen 7 7700X має кращу вбудовану графіку (48 проти 18 балів), що дозволяє комфортніше працювати без дискретної відеокарти.
  • Дата виходу: i7 10810U вийшов у 2020 році, а Ryzen 7 7700X — у 2022, що пояснює значний розрив у технологіях та архітектурі.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1155 2006
Cinebench R23 (багатоядерний) 4754 19872

GeekBench v6

File compression 377.1 MB/sec 1560 MB/sec
Clang compilation 18 Klines/sec 120.3 Klines/sec
HTML 5 Browser 120.5 pages/sec 298 pages/sec
PDF Renderer 166.1 Mpixels/sec 437.3 Mpixels/sec
Text processing 96.3 pages/sec 300.6 pages/sec
Background blur 25.8 images/sec 72.1 images/sec
Photo processing 48.6 images/sec 114.7 images/sec
Ray tracing 8.11 Mpixels/sec 26.7 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1455 2931
Geekbench 6 (багатоядерний) 4402 15478

PassMark

Integer math 32.6 GOps/sec 114.2 GOps/sec
Floating point math 18.8 GOps/sec 69.7 GOps/sec
Find prime numbers 30M Primes/sec 186M Primes/sec
Random string sorting 13.4M Strings/sec 48.8M Strings/sec
Data encryption 2.7 GBytes/sec 25 GBytes/sec
Data compression 103.7 MBytes/sec 424 MBytes/sec
Physics 586 Frames/sec 2094 Frames/sec
Extended instructions 6.3B Matrices/sec 32.3B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2268 4200
Passmark CPU (багатоядерний) 8107 36000

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 13 травня 2020 29 вересня 2022
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Comet Lake Zen 4 (Raphael)
Номер моделі i7-10810U Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 620 Radeon Graphics (Ryzen 7000)

Процесор

Ядер 6 8
Потоковий 12 16
Частота 0.8-1.6 ГГц 4.5 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,9 ГГц 5.4 ГГц
Кількість ядер 6 8
Кількість потоків 12 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 8-16x 45x
Швидкість шини 4 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 256КБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 32 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 13-25 Вт 105 Вт
Сокет BGA-1528 AM5
Критична температура 100°C 95°C
Кількість транзисторів Немає даних 6,57 млрд
Макс. TDP (Boost) Немає даних 142 Вт

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 620 Radeon Graphics (Ryzen 7000)
Частота GPU 300 МГц 400 МГц
Boost частота GPU 1150 МГц 2200 МГц
Шейдерні блоки 192 128
TMUs 24 8
ROPs 3 4
Обчислювальні блоки 24 2
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 0,44 терафлопс 0,56 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2666
- LPDDR3-2133
- LPDDR4-2933
- DDR5-5200
Макс. розмір 64 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 45.8 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 10810U Сайт AMD Ryzen 7 7700X
Версія PCI Express 3.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 16 28

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Intel Core i7 10810U чи AMD Ryzen 7 7700X?

AMD Ryzen 7 7700X значно потужніший завдяки вищій однопотоковій продуктивності (Geekbench 6: 2931 проти 1455) та новішій архітектурі. Для сучасних ігор він буде набагато кращим вибором.

Чи підходить Intel Core i7 10810U для ноутбука?

Так, це мобільний процесор, створений для тонких і легких ноутбуків. Він має високу енергоефективність, що забезпечує тривалу автономність, але поступається в продуктивності настільним моделям.

Який CPU краще для рендерингу та відеомонтажу?

AMD Ryzen 7 7700X з результатом Cinebench R23 (багатоядерний) 19872 проти 4754 у i7 10810U набагато швидше впорається з рендерингом, компіляцією та іншими багатопотоковими завданнями.

Чи варто купувати Intel Core i7 10810U у 2024 році?

Якщо вам потрібен бюджетний ноутбук для офісних завдань, серфінгу та перегляду відео — так. Для ігор або професійної роботи краще обрати новіший процесор, наприклад Ryzen 7 7700X.

Який процесор має кращу інтегровану графіку?

AMD Ryzen 7 7700X має вищий показник інтегрованої графіки (48 проти 18 балів), що забезпечує кращу продуктивність у базових графічних завданнях без дискретної відеокарти.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.