Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 10810U vs AMD Ryzen 9 5950X

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i7 10810U та AMD Ryzen 9 5950X — це два процесори з абсолютно різними призначеннями. Перший є енергоефективним мобільним рішенням для ультрабуків, випущеним у травні 2020 року, тоді як другий — флагманський настільний CPU з 16 ядрами, представлений у жовтні 2020 року. Порівняння допоможе зрозуміти, наскільки великий розрив у продуктивності між цими категоріями та який процесор краще впорається з вашими завданнями.

Короткий висновок. AMD Ryzen 9 5950X значно перевершує Intel Core i7 10810U за багатопотоковою продуктивністю (Cinebench R23 багатоядерний: 26017 проти 4754) та однопотоковими показниками (Geekbench 6 одноядерний: 2276 проти 1455). Він ідеально підходить для професійних завдань, таких як рендеринг, компіляція коду та відеомонтаж. Натомість i7-10810U виграє за енергоефективністю (100 балів в обох) та підходить для легких ноутбуків, де важливі автономність і компактність. Для ігор або важких робочих навантажень вибір очевидний — Ryzen 9 5950X.

Основні відмінності

  • Кількість ядер і потоків: Ryzen 9 5950X має 16 ядер і 32 потоки, тоді як Core i7 10810U — лише 6 ядер і 12 потоків, що дає перевагу AMD у багатозадачності.
  • Багатопотокова продуктивність: у Cinebench R23 багатоядерний результат Ryzen 9 5950X (26017) майже в 5,5 разів вищий, ніж у i7-10810U (4754).
  • Енергоефективність: обидва процесори мають однаковий показник 100 балів, але i7-10810U споживає значно менше енергії (15 Вт TDP), що робить його ідеальним для ультрабуків.
  • Інтегрована графіка: Ryzen 9 5950X має кращу інтегровану графіку (57 балів проти 18), хоча для ігор обидва потребують дискретної відеокарти.
  • Однопотокова продуктивність: Ryzen 9 5950X також випереджає в одноядерних тестах (Geekbench 6: 2276 проти 1455), що важливо для ігор і швидкодії додатків.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1155 1614
Cinebench R23 (багатоядерний) 4754 26017

GeekBench v6

File compression 377.1 MB/sec 1120 MB/sec
Clang compilation 18 Klines/sec 147.1 Klines/sec
HTML 5 Browser 120.5 pages/sec 224.5 pages/sec
PDF Renderer 166.1 Mpixels/sec 372.1 Mpixels/sec
Text processing 96.3 pages/sec 222.5 pages/sec
Background blur 25.8 images/sec 28.4 images/sec
Photo processing 48.6 images/sec 85 images/sec
Ray tracing 8.11 Mpixels/sec 38.4 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1455 2276
Geekbench 6 (багатоядерний) 4402 12728

PassMark

Integer math 32.6 GOps/sec 187.6 GOps/sec
Floating point math 18.8 GOps/sec 100.2 GOps/sec
Find prime numbers 30M Primes/sec 233M Primes/sec
Random string sorting 13.4M Strings/sec 65.5M Strings/sec
Data encryption 2.7 GBytes/sec 39.8 GBytes/sec
Data compression 103.7 MBytes/sec 626.1 MBytes/sec
Physics 586 Frames/sec 1898 Frames/sec
Extended instructions 6.3B Matrices/sec 40.4B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2268 3468
Passmark CPU (багатоядерний) 8107 45602

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 13 травня 2020 8 жовтня 2020
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Comet Lake Zen 3 (Vermeer)
Номер моделі i7-10810U Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 620 Немає

Процесор

Ядер 6 16
Потоковий 12 32
Частота 0.8-1.6 ГГц 3,4 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,9 ГГц 4,9 ГГц
Кількість ядер 6 16
Кількість потоків 12 32
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 8-16x 34x
Швидкість шини 4 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 256КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 64 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 13-25 Вт 105 Вт
Сокет BGA-1528 AM4
Критична температура 100°C 95°C
Кількість транзисторів Немає даних 4,15 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 620 Немає даних
Частота GPU 300 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1150 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 192 Немає даних
TMUs 24 Немає даних
ROPs 3 Немає даних
Обчислювальні блоки 24 Немає даних
TGP 15 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 0,44 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2666
- LPDDR3-2133
- LPDDR4-2933
- DDR4-3200
Макс. розмір 64 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 45.8 ГБ/с 47.68 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 10810U Сайт AMD Ryzen 9 5950X
Версія PCI Express 3.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 16 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Intel Core i7 10810U чи AMD Ryzen 9 5950X?

AMD Ryzen 9 5950X значно потужніший завдяки вищій однопотоковій продуктивності та більшій кількості ядер. Він забезпечує вищий FPS у сучасних іграх, особливо в поєднанні з потужною відеокартою.

Чи підходить Intel Core i7 10810U для роботи з відео?

Так, для легкого монтажу та базових завдань він достатній завдяки енергоефективності. Однак для серйозного рендерингу чи 4K-відео краще обрати Ryzen 9 5950X через його багатопотокову потужність.

Який процесор споживає менше енергії?

Intel Core i7 10810U споживає значно менше (близько 15 Вт TDP) порівняно з AMD Ryzen 9 5950X (105 Вт TDP). Це робить i7 кращим вибором для ноутбуків з тривалим часом автономної роботи.

Чи можна порівнювати ці процесори для збірки ПК?

Так, але вони належать до різних сегментів: i7-10810U — мобільний CPU для ноутбуків, а Ryzen 9 5950X — настільний для потужних ПК. Для стаціонарного комп'ютера вибір очевидний — AMD.

Який процесор краще для компіляції коду?

AMD Ryzen 9 5950X значно швидший: у тесті Clang compilation він показує 147.1 Klines/sec проти 18 Klines/sec у i7-10810U, що робить його ідеальним для розробників.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.