Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 10810U vs AMD Ryzen 9 7950X

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i7 10810U та AMD Ryzen 9 7950X — це процесори з різних світів. Перший створений для ультрабуків, другий — флагманський десктопний CPU для максимальної продуктивності. Порівняємо їх за ключовими параметрами: кількістю ядер, частотами, енергоспоживанням та результатами бенчмарків, щоб зрозуміти, який з них підходить для ваших завдань.

Короткий висновок. AMD Ryzen 9 7950X значно перевершує Intel Core i7 10810U за всіма показниками продуктивності, особливо в багатопотокових завданнях (Cinebench R23 багатоядерний: 36742 проти 4754). Ryzen 9 7950X має 16 ядер і 32 потоки, тоді як i7 10810U — лише 6 ядер і 12 потоків. Однак i7 10810U виграє в енергоефективності та призначений для мобільних пристроїв. Якщо вам потрібна максимальна потужність для ПК — обирайте Ryzen 9 7950X, для ноутбука з хорошим балансом — i7 10810U.

Основні відмінності

  • Кількість ядер і потоків: Ryzen 9 7950X має 16 ядер і 32 потоки, тоді як i7 10810U — лише 6 ядер і 12 потоків, що дає перевагу AMD у багатозадачності.
  • Багатопотокова продуктивність: Ryzen 9 7950X набирає 36742 бали в Cinebench R23, що майже у 8 разів більше, ніж 4754 у i7 10810U.
  • Однопотокова продуктивність: Ryzen 9 7950X також лідирує з результатом 2009 балів у Cinebench R23 проти 1155 у Intel.
  • Енергоспоживання: i7 10810U споживає значно менше енергії (15 Вт TDP), що робить його ідеальним для тонких ноутбуків, тоді як Ryzen 9 7950X потребує потужного охолодження (170 Вт TDP).
  • Інтегрована графіка: Ryzen 9 7950X має кращу вбудовану графіку (78 балів проти 18 у Intel), що дозволяє використовувати його без дискретної відеокарти для базових завдань.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1155 2009
Cinebench R23 (багатоядерний) 4754 36742

GeekBench v6

File compression 377.1 MB/sec 1960 MB/sec
Clang compilation 18 Klines/sec 211.3 Klines/sec
HTML 5 Browser 120.5 pages/sec 414.2 pages/sec
PDF Renderer 166.1 Mpixels/sec 540.6 Mpixels/sec
Text processing 96.3 pages/sec 304.8 pages/sec
Background blur 25.8 images/sec 78.9 images/sec
Photo processing 48.6 images/sec 148.7 images/sec
Ray tracing 8.11 Mpixels/sec 46.1 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1455 3068
Geekbench 6 (багатоядерний) 4402 21401

PassMark

Integer math 32.6 GOps/sec 227.2 GOps/sec
Floating point math 18.8 GOps/sec 138.6 GOps/sec
Find prime numbers 30M Primes/sec 343M Primes/sec
Random string sorting 13.4M Strings/sec 98.2M Strings/sec
Data encryption 2.7 GBytes/sec 49.6 GBytes/sec
Data compression 103.7 MBytes/sec 839.1 MBytes/sec
Physics 586 Frames/sec 3114 Frames/sec
Extended instructions 6.3B Matrices/sec 62.3B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2268 4276
Passmark CPU (багатоядерний) 8107 62709

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 13 травня 2020 29 серпня 2022
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Comet Lake Zen 4 (Raphael)
Номер моделі i7-10810U Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 620 Radeon Graphics (Ryzen 7000)

Процесор

Ядер 6 16
Потоковий 12 32
Частота 0.8-1.6 ГГц 4.5 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,9 ГГц 5,7 ГГц
Кількість ядер 6 16
Кількість потоків 12 32
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 8-16x 45x
Швидкість шини 4 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 256КБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 64 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 13-25 Вт 170 Вт
Сокет BGA-1528 AM5
Критична температура 100°C 95°C
Кількість транзисторів Немає даних 13,1 млрд
Макс. TDP (Boost) Немає даних 230 Вт

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 620 Radeon Graphics (Ryzen 7000)
Частота GPU 300 МГц 400 МГц
Boost частота GPU 1150 МГц 2200 МГц
Шейдерні блоки 192 128
TMUs 24 8
ROPs 3 4
Обчислювальні блоки 24 2
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 0,44 терафлопс 0,56 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2666
- LPDDR3-2133
- LPDDR4-2933
- DDR5-5200
Макс. розмір 64 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 45.8 ГБ/с 73.4 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 10810U Сайт AMD Ryzen 9 7950X
Версія PCI Express 3.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 16 28

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Intel Core i7 10810U чи AMD Ryzen 9 7950X?

AMD Ryzen 9 7950X значно потужніший і забезпечує вищу продуктивність в іграх завдяки більшій кількості ядер і вищим частотам. Intel Core i7 10810U підходить лише для легких ігор на ноутбуці.

Чи варто купувати Intel Core i7 10810U у 2024 році?

Intel Core i7 10810U все ще актуальний для офісних завдань, веб-серфінгу та мультимедіа на ноутбуці. Для вимогливих завдань краще обрати сучасніший процесор.

Який процесор енергоефективніший?

Intel Core i7 10810U значно енергоефективніший завдяки низькому TDP (15 Вт). Ryzen 9 7950X споживає набагато більше енергії (170 Вт) і потребує потужного охолодження.

Чи можна порівнювати мобільний і десктопний процесори?

Так, але важливо розуміти, що вони призначені для різних пристроїв. i7 10810U — для ноутбуків, Ryzen 9 7950X — для стаціонарних ПК. Порівняння показує різницю в продуктивності та енергоспоживанні.

Який процесор краще для рендерингу та відеомонтажу?

AMD Ryzen 9 7950X набагато краще підходить для рендерингу та відеомонтажу завдяки 16 ядрам і високій багатопотоковій продуктивності (36742 бали в Cinebench R23). Intel Core i7 10810U значно повільніший.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.