Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 10810U vs Apple M4 (8-Core)

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i7 10810U та Apple M4 (8-Core) — це два процесори для ноутбуків, що представляють різні епохи та архітектури. Intel вийшов у 2020 році, тоді як Apple M4 дебютував у 2024-му. Незважаючи на однакову кількість ядер (по 4 продуктивних), M4 демонструє значно вищу продуктивність у бенчмарках, особливо в одно- та багатопотокових завданнях. Розглянемо, як ці моделі порівнюються за ключовими параметрами.

Короткий висновок. Apple M4 (8-Core) значно перевершує Intel Core i7 10810U майже за всіма показниками продуктивності: одноядерний тест Geekbench 6 у M4 вищий у 2,5 рази, а багатоядерний — більш ніж утричі. Водночас обидва процесори мають однакову оцінку енергоефективності (100 балів), що робить їх привабливими для тонких ноутбуків. Якщо вам потрібна максимальна швидкодія для роботи з графікою, компіляції або рендерингу, Apple M4 — очевидний вибір. Intel i7-10810U залишається гідним варіантом для бюджетних або корпоративних ноутбуків, де пріоритет — сумісність із Windows-екосистемою.

Основні відмінності

  • Продуктивність Geekbench 6: Apple M4 набирає 3671 бал в одноядерному та 13670 у багатоядерному тестах, тоді як Intel i7-10810U — лише 1455 та 4402 бали відповідно.
  • Багатопотокова потужність: У Cinebench R23 M4 (8-Core) отримує 11228 балів проти 4754 у Intel, що в 2,4 рази більше.
  • Інтегрована графіка: Apple M4 оснащений 8-ядерним GPU, який значно потужніший за графіку Intel UHD, що підтверджує оцінка 63 проти 18 балів.
  • Дата виходу: Intel Core i7-10810U вийшов у травні 2020 року, а Apple M4 — у жовтні 2024, що пояснює технологічний розрив.
  • Архітектура: Intel базується на x86-64, тоді як Apple M4 використовує ARMv9, що забезпечує вищу енергоефективність та продуктивність на ват.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1155 2091
Cinebench R23 (багатоядерний) 4754 11228

GeekBench v6

File compression 377.1 MB/sec Немає даних
Clang compilation 18 Klines/sec Немає даних
HTML 5 Browser 120.5 pages/sec Немає даних
PDF Renderer 166.1 Mpixels/sec Немає даних
Text processing 96.3 pages/sec Немає даних
Background blur 25.8 images/sec Немає даних
Photo processing 48.6 images/sec Немає даних
Ray tracing 8.11 Mpixels/sec Немає даних
Geekbench 6 (одноядерний) 1455 3671
Geekbench 6 (багатоядерний) 4402 13670

PassMark

Integer math 32.6 GOps/sec Немає даних
Floating point math 18.8 GOps/sec Немає даних
Find prime numbers 30M Primes/sec Немає даних
Random string sorting 13.4M Strings/sec Немає даних
Data encryption 2.7 GBytes/sec Немає даних
Data compression 103.7 MBytes/sec Немає даних
Physics 586 Frames/sec Немає даних
Extended instructions 6.3B Matrices/sec Немає даних
Passmark CPU (одноядерний) 2268 Немає даних
Passmark CPU (багатоядерний) 8107 Немає даних

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 13 травня 2020 29 жовтня 2024
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv9
Кодове ім'я Comet Lake Apple M4
Номер моделі i7-10810U Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 620 Apple M4 GPU (8-core)

Процесор

Ядер 6 4
Потоковий 12 4
Частота 0.8-1.6 ГГц 4,41 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,9 ГГц Немає даних
Кількість ядер 6 8
Кількість потоків 12 8
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 8-16x 44x
Швидкість шини 4 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 256КБ (на ядро) 16 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Немає Немає
Ядер Немає даних 4
Потоковий Немає даних 4
Частота Немає даних 2,59 ГГц

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 3 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 13-25 Вт 20 Вт
Сокет BGA-1528 Apple M-Socket
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 28 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 620 Apple M4 GPU (8-core)
Частота GPU 300 МГц 500 МГц
Boost частота GPU 1150 МГц 1800 МГц
Шейдерні блоки 192 1024
TMUs 24 64
ROPs 3 32
Обчислювальні блоки 24 128
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 0,44 терафлопс 3,7 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2666
- LPDDR3-2133
- LPDDR4-2933
- LPDDR5X-7500
Макс. розмір 64 ГБ 32 ГБ
Кількість каналів 2 4
Макс. пропускна здатність 45.8 ГБ/с 120 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 10810U Немає даних
Версія PCI Express 3.0 Немає даних
Макс. ліній PCI Express 16 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ноутбука: Intel Core i7 10810U чи Apple M4?

Apple M4 значно потужніший за всіма бенчмарками, особливо в багатопотокових завданнях. Однак вибір залежить від операційної системи: i7-10810U сумісний із Windows, а M4 — лише з macOS.

Чи варто купувати ноутбук з Intel Core i7 10810U у 2025 році?

Так, якщо вам потрібна бюджетна модель для офісних завдань, веб-серфінгу та легкої роботи. Для ресурсомістких завдань краще обрати новіший процесор.

Яка різниця в енергоефективності між Intel i7-10810U та Apple M4?

Обидва процесори мають однакову оцінку енергоефективності — 100 балів. Це означає, що вони однаково економні в тонких ноутбуках, хоча M4 забезпечує набагато вищу продуктивність.

Чи підходить Apple M4 для ігор?

Так, завдяки потужному 8-ядерному GPU M4 справляється з багатьма сучасними іграми в роздільній здатності 1080p, але кількість оптимізованих для macOS ігор обмежена.

Який процесор краще справляється з відеомонтажем: Intel чи Apple M4?

Apple M4 значно швидший завдяки вищій багатопотоковій продуктивності (Cinebench R23 — 11228 проти 4754) та потужнішій інтегрованій графіці.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.