Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 10810U vs Intel Processor N100

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i7 10810U та Intel Processor N100 — два представники різних поколінь і сегментів. Перший — це мобільний чип для бізнес-ноутбуків 2020 року з 6 ядрами та 12 потоками, другий — енергоефективний процесор 2023 року на архітектурі Alder Lake-N, орієнтований на бюджетні пристрої та міні-ПК. У цьому порівнянні ми проаналізуємо ключові відмінності, результати бенчмарків та сценарії використання, щоб допомогти вам зробити правильний вибір.

Короткий висновок. Intel Core i7 10810U суттєво випереджає Intel Processor N100 за багатопотоковою продуктивністю: Cinebench R23 багатоядерний — 4754 проти 2949, Geekbench 6 багатоядерний — 4402 проти 2595. Це робить i7 кращим вибором для ресурсомістких завдань, таких як відеомонтаж, компіляція або робота з архівами. Водночас N100 демонструє вищу швидкість обробки тексту (144,1 стор./с проти 96,3) і має свіжішу архітектуру, що забезпечує кращу енергоефективність у простих сценаріях. Якщо вам потрібна максимальна обчислювальна потужність — обирайте i7-10810U, для офісних завдань та веб-серфінгу достатньо N100.

Основні відмінності

  • Core i7-10810U має 6 ядер і 12 потоків, тоді як N100 — лише 4 ядра та 4 потоки, що дає перевагу в багатозадачності.
  • У Cinebench R23 багатоядерний тест i7 набирає 4754 бали, а N100 — 2949, тобто i7 швидший на 61%.
  • Geekbench 6 багатоядерний: i7 (4402) проти N100 (2595) — різниця майже 70% на користь старшої моделі.
  • N100 випереджає i7 у швидкості обробки тексту (144,1 стор./с проти 96,3), що може бути корисним для офісних програм.
  • Обидва процесори мають однаковий рейтинг енергоефективності (100 балів), але N100 споживає менше енергії завдяки новішій архітектурі.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1155 930
Cinebench R23 (багатоядерний) 4754 2949

GeekBench v6

File compression 377.1 MB/sec 227.3 MB/sec
Clang compilation 18 Klines/sec 12.6 Klines/sec
HTML 5 Browser 120.5 pages/sec 65.5 pages/sec
PDF Renderer 166.1 Mpixels/sec 86.6 Mpixels/sec
Text processing 96.3 pages/sec 144.1 pages/sec
Background blur 25.8 images/sec 11.6 images/sec
Photo processing 48.6 images/sec 22.6 images/sec
Ray tracing 8.11 Mpixels/sec 3.1 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1455 1216
Geekbench 6 (багатоядерний) 4402 2595

PassMark

Integer math 32.6 GOps/sec 16.4 GOps/sec
Floating point math 18.8 GOps/sec 11 GOps/sec
Find prime numbers 30M Primes/sec 22M Primes/sec
Random string sorting 13.4M Strings/sec 7.5M Strings/sec
Data encryption 2.7 GBytes/sec 4.2 GBytes/sec
Data compression 103.7 MBytes/sec 59.4 MBytes/sec
Physics 586 Frames/sec 405 Frames/sec
Extended instructions 6.3B Matrices/sec 3B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2268 1943
Passmark CPU (багатоядерний) 8107 5504

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 13 травня 2020 3 січня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Comet Lake Alder Lake
Номер моделі i7-10810U N100
Інтегрована графіка UHD Graphics 620 UHD Graphics (24EU)

Процесор

Ядер 6 Немає даних
Потоковий 12 Немає даних
Частота 0.8-1.6 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 4,9 ГГц Немає даних
Кількість ядер 6 4
Кількість потоків 12 4
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 8-16x 34x
Швидкість шини 4 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 96КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 256КБ (на ядро) 2 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 6 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає
Ядер Немає даних 4
Потоковий Немає даних 4
Частота Немає даних 3,4 ГГц

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 10 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 13-25 Вт 6 Вт
Сокет BGA-1528 BGA-1264
Критична температура 100°C 105°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 620 Intel UHD Graphics (24EU)
Частота GPU 300 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1150 МГц 750 МГц
Шейдерні блоки 192 192
TMUs 24 12
ROPs 3 6
Обчислювальні блоки 24 24
TGP 15 Вт 6-10 Вт
IGPU FLOPS 0,44 терафлопс 0,29 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2666
- LPDDR3-2133
- LPDDR4-2933
- DDR5-4800
- DDR4-3200
- LPDDR5-4800
Макс. розмір 64 ГБ 16 ГБ
Кількість каналів 2 1
Макс. пропускна здатність 45.8 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 10810U Сайт Intel Processor N100
Версія PCI Express 3.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 16 9

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: i7-10810U чи N100?

Intel Core i7-10810U має вищу однопотокову продуктивність (Passmark одноядерний 2268 проти 1943) і потужнішу інтегровану графіку, тому він краще підходить для ігор. N100 може впоратися лише з найпростішими іграми.

Чи варто купувати N100 замість i7-10810U для роботи?

Для офісних завдань (текст, браузер, пошта) N100 достатньо. Однак для відеомонтажу, компіляції або роботи з великими файлами i7-10810U значно продуктивніший.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності (100 балів), але Intel Processor N100 споживає менше енергії завдяки новішій архітектурі Alder Lake-N, що робить його кращим вибором для автономних пристроїв.

Чи підтримують ці процесори сучасні стандарти?

N100 вийшов у 2023 році, тому підтримує новіші технології (наприклад, DDR5/LPDDR5). i7-10810U (2020) обмежений DDR4/LPDDR3, що може вплинути на швидкість роботи в деяких сценаріях.

Який процесор вибрати для ноутбука загального призначення?

Якщо бюджет дозволяє, i7-10810U забезпечить кращу продуктивність у більшості завдань. N100 — хороший вибір для нетбуків або міні-ПК, де важливі низьке енергоспоживання та ціна.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.