Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 10850H vs AMD Ryzen 7 2700X

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i7 10850H і AMD Ryzen 7 2700X — два популярні процесори, що належать до різних сегментів: перший — мобільний чип для ноутбуків (2020 рік), другий — настільний CPU для ПК (2018 рік). Незважаючи на різне призначення, їх часто порівнюють через близьку багатопотокову продуктивність. У цьому матеріалі ми детально розглянемо їхні характеристики, бенчмарки та сценарії використання, щоб допомогти вам зробити правильний вибір.

Короткий висновок. Intel Core i7 10850H виграє в одноядерних завданнях (Cinebench R23: 1196 проти 1102, Geekbench 6: 1454 проти 1269) і має вищий Passmark одноядерний бал (2681 проти 2421), що робить його кращим для ігор та повсякденних додатків. AMD Ryzen 7 2700X, у свою чергу, значно потужніший у багатоядерних сценаріях: Cinebench R23 багатоядерний (10140 проти 7455), Clang compilation (58.6 проти 41.8 Klines/sec) і Passmark багатоядерний (17518 проти 11781). Якщо вам потрібна мобільність і сильна однопотокова продуктивність — обирайте i7-10850H. Для стаціонарного ПК з акцентом на багатозадачність і рендеринг — Ryzen 7 2700X.

Основні відмінності

  • Одноядерна продуктивність: Intel Core i7 10850H випереджає Ryzen 7 2700X у Geekbench 6 (1454 проти 1269) та Passmark (2681 проти 2421), що забезпечує кращу швидкодію в іграх та програмах, чутливих до частоти ядра.
  • Багатоядерна продуктивність: AMD Ryzen 7 2700X значно потужніший у багатопотокових завданнях — Cinebench R23 (10140 проти 7455) та Passmark (17518 проти 11781), завдяки 8 ядрам/16 потокам проти 6 ядер/12 потоків у Intel.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають однаковий показник енергоефективності (100 балів), що свідчить про подібне співвідношення продуктивності до енергоспоживання, хоча i7-10850H споживає менше (45 Вт TDP) проти 105 Вт у Ryzen 7 2700X.
  • Інтегрована графіка: Intel Core i7 10850H оснащений вбудованою графікою UHD Graphics (22 бали), що дозволяє використовувати ноутбук без дискретної відеокарти, тоді як Ryzen 7 2700X не має інтегрованого GPU (25 балів — лише за рахунок інших факторів).
  • Спеціалізовані завдання: Ryzen 7 2700X лідирує в Clang compilation (58.6 проти 41.8 Klines/sec) та Ray tracing (14 проти 8.67 Mpixels/sec), що робить його кращим для компіляції коду та трасування променів, тоді як Intel кращий у File compression (556.9 проти 537.6 MB/sec) та HTML 5 Browser (146 проти 135.8 pages/sec).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1196 1102
Cinebench R23 (багатоядерний) 7455 10140

GeekBench v6

File compression 556.9 MB/sec 537.6 MB/sec
Clang compilation 41.8 Klines/sec 58.6 Klines/sec
HTML 5 Browser 146 pages/sec 135.8 pages/sec
PDF Renderer 191.3 Mpixels/sec 215.7 Mpixels/sec
Text processing 142.5 pages/sec 114.3 pages/sec
Background blur 31.7 images/sec 29.3 images/sec
Photo processing 55.5 images/sec 50.2 images/sec
Ray tracing 8.67 Mpixels/sec 14 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1454 1269
Geekbench 6 (багатоядерний) 6127 6487

PassMark

Integer math 40.5 GOps/sec 63.6 GOps/sec
Floating point math 25.6 GOps/sec 32.6 GOps/sec
Find prime numbers 41M Primes/sec 41M Primes/sec
Random string sorting 21.8M Strings/sec 30.7M Strings/sec
Data encryption 4 GBytes/sec 17.1 GBytes/sec
Data compression 168.8 MBytes/sec 266.2 MBytes/sec
Physics 713 Frames/sec 798 Frames/sec
Extended instructions 10.5B Matrices/sec 10.1B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2681 2421
Passmark CPU (багатоядерний) 11781 17518

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 2 квітня 2020 19 квітня 2018
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Comet Lake Немає даних
Номер моделі i7-10850H Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 630 Немає

Процесор

Ядер 6 8
Потоковий 12 16
Частота 2.7 ГГц 3.7 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5,1 ГГц 4,3 ГГц
Кількість ядер 6 8
Кількість потоків 12 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 27x 37x
Швидкість шини 8 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 96КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 256КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 12 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 45 Вт 105 Вт
Сокет BGA-1440 AM4
Критична температура 100°C 85°C
Кількість транзисторів Немає даних 4,8 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 630 Немає даних
Частота GPU 350 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1150 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 192 Немає даних
TMUs 24 Немає даних
ROPs 3 Немає даних
Обчислювальні блоки 24 Немає даних
TGP 15 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 0,44 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2933 - DDR4-2933
Макс. розмір 128 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 45.8 ГБ/с 43,71 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 10850H Сайт AMD Ryzen 7 2700X
Версія PCI Express 3.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 16 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i7 10850H чи AMD Ryzen 7 2700X?

Intel Core i7 10850H кращий для ігор завдяки вищій одноядерній продуктивності (Geekbench 6: 1454 проти 1269). Однак варто враховувати, що i7-10850H мобільний, а Ryzen 7 2700X настільний, тому в реальних умовах продуктивність залежить від охолодження та відеокарти.

Чи підходить AMD Ryzen 7 2700X для відеомонтажу та рендерингу?

Так, Ryzen 7 2700X чудово підходить для відеомонтажу та рендерингу завдяки 8 ядрам і 16 потокам. Його багатоядерна продуктивність значно вища (Cinebench R23: 10140 проти 7455), що прискорює обробку відео та 3D-графіки.

Який процесор споживає менше енергії?

Intel Core i7 10850H споживає значно менше енергії — 45 Вт TDP проти 105 Вт у Ryzen 7 2700X. Це робить i7-10850H енергоефективнішим, особливо в ноутбуках, де важлива автономність.

Чи можна порівнювати мобільний і настільний процесори?

Так, але з урахуванням різниці в призначенні. Intel Core i7 10850H встановлюється в ноутбуки, має нижче TDP і обмежене охолодження, тоді як Ryzen 7 2700X — настільний CPU з вищим енергоспоживанням і потенціалом продуктивності. Порівняння доречне для вибору між мобільністю та стаціонарною потужністю.

Який процесор краще підходить для роботи з кодом і компіляції?

AMD Ryzen 7 2700X кращий для компіляції коду завдяки вищій багатоядерній продуктивності (Clang compilation: 58.6 проти 41.8 Klines/sec). Intel Core i7 10850H може бути швидшим в однопотокових задачах, але для багатопотокової компіляції Ryzen 7 2700X ефективніший.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.