Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 10850H vs AMD Ryzen 9 7845HX

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i7-10850H та AMD Ryzen 9 7845HX — це мобільні процесори, що представляють різні покоління та архітектури. Перший вийшов у 2020 році на базі Comet Lake, другий — у 2023-му на архітектурі Zen 4. Незважаючи на однаковий TDP, різниця в техпроцесі та кількості ядер робить їх абсолютно різними за продуктивністю. Розглянемо ключові відмінності, результати бенчмарків та сценарії використання, щоб допомогти вам обрати оптимальний варіант.

Короткий висновок. AMD Ryzen 9 7845HX значно перевершує Intel Core i7-10850H за всіма показниками продуктивності. Завдяки 12 ядрам (проти 6 у Intel) та новішій архітектурі, він демонструє в 3-4 рази вищу багатопотокову потужність у Cinebench R23 та Passmark. Однопотокова продуктивність також на 50-60% краща. Якщо вам потрібен процесор для важких завдань (рендеринг, кодування, ігри), Ryzen 9 7845HX — очевидний вибір. Intel Core i7-10850H залишається актуальним хіба що для бюджетних ноутбуків з огляду на нижчу ціну.

Основні відмінності

  • Кількість ядер: Intel Core i7-10850H має 6 ядер і 12 потоків, тоді як AMD Ryzen 9 7845HX — 12 ядер і 24 потоки, що дає значну перевагу в багатозадачності.
  • Однопотокова продуктивність: За даними Geekbench 6, Ryzen 9 7845HX набирає 2927 балів проти 1454 у Intel, що на 101% більше.
  • Багатопотокова продуктивність: У Cinebench R23 Ryzen 9 7845HX отримує 26647 балів, а Intel — лише 7455, тобто різниця майже в 3,6 рази.
  • Інтегрована графіка: AMD Ryzen 9 7845HX має сучаснішу графіку RDNA 2, що забезпечує вдвічі вищий показник у тесті Background blur (64,2 проти 31,7 зображень/с).
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають однаковий TDP (45 Вт), але Ryzen 9 7845HX виготовлений за техпроцесом 5 нм, що дозволяє досягати вищої продуктивності на ват.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1196 1871
Cinebench R23 (багатоядерний) 7455 26647

GeekBench v6

File compression 556.9 MB/sec 1810 MB/sec
Clang compilation 41.8 Klines/sec 120.9 Klines/sec
HTML 5 Browser 146 pages/sec 312.5 pages/sec
PDF Renderer 191.3 Mpixels/sec 392.8 Mpixels/sec
Text processing 142.5 pages/sec 269.8 pages/sec
Background blur 31.7 images/sec 64.2 images/sec
Photo processing 55.5 images/sec 107.2 images/sec
Ray tracing 8.67 Mpixels/sec 16.5 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1454 2927
Geekbench 6 (багатоядерний) 6127 15129

PassMark

Integer math 40.5 GOps/sec 158.6 GOps/sec
Floating point math 25.6 GOps/sec 96.4 GOps/sec
Find prime numbers 41M Primes/sec 330M Primes/sec
Random string sorting 21.8M Strings/sec 62.6M Strings/sec
Data encryption 4 GBytes/sec 33.5 GBytes/sec
Data compression 168.8 MBytes/sec 555.6 MBytes/sec
Physics 713 Frames/sec 2325 Frames/sec
Extended instructions 10.5B Matrices/sec 41.9B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2681 3963
Passmark CPU (багатоядерний) 11781 45644

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 2 квітня 2020 4 січня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Comet Lake Zen 4 (Dragon Range)
Номер моделі i7-10850H Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 630 Radeon 610M

Процесор

Ядер 6 12
Потоковий 12 24
Частота 2.7 ГГц 3.0 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5,1 ГГц 5,2 ГГц
Кількість ядер 6 12
Кількість потоків 12 24
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 27x 30x
Швидкість шини 8 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 256КБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 64 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 45 Вт 45-75 Вт
Сокет BGA-1440 FL1
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 13,1 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 630 Radeon 610M
Частота GPU 350 МГц 400 МГц
Boost частота GPU 1150 МГц 2200 МГц
Шейдерні блоки 192 128
TMUs 24 8
ROPs 3 4
Обчислювальні блоки 24 2
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 0,44 терафлопс 0,56 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2933 - DDR5-5200
Макс. розмір 128 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 45.8 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 10850H Сайт AMD Ryzen 9 7845HX
Версія PCI Express 3.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 16 28

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i7-10850H чи AMD Ryzen 9 7845HX?

AMD Ryzen 9 7845HX значно кращий для ігор завдяки вищій однопотоковій продуктивності (на 101% в Geekbench 6) та потужнішій інтегрованій графіці. Він забезпечує вищий FPS у сучасних іграх.

Чи варто купувати ноутбук з Intel Core i7-10850H у 2024 році?

У 2024 році Intel Core i7-10850H вважається застарілим. Його продуктивність достатня для офісних завдань та легких ігор, але для рендерингу, відеомонтажу або сучасних ігор краще обрати новіший процесор.

Який процесор енергоефективніший: Intel Core i7-10850H чи AMD Ryzen 9 7845HX?

Обидва мають TDP 45 Вт, але AMD Ryzen 9 7845HX енергоефективніший завдяки техпроцесу 5 нм. Він забезпечує значно вищу продуктивність при тому ж рівні споживання енергії.

Чи підходить AMD Ryzen 9 7845HX для професійного рендерингу?

Так, AMD Ryzen 9 7845HX чудово підходить для рендерингу завдяки 12 ядрам та високій багатопотоковій продуктивності (26647 балів у Cinebench R23). Він у 3,6 рази швидший за Intel Core i7-10850H у цьому завданні.

Який процесор має кращу інтегровану графіку?

AMD Ryzen 9 7845HX має кращу інтегровану графіку на архітектурі RDNA 2. У тесті Background blur він показує 64,2 зображення/с проти 31,7 у Intel, що вдвічі більше.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.