Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 10850H vs Apple M1 Pro

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i7 10850H та Apple M1 Pro — це два потужні процесори, що належать до різних архітектурних світів. Перший — 10-нанометровий чип Intel для ігрових і робочих ноутбуків, випущений у 2020 році. Другий — ARM-процесор Apple з 2021 року, що вражає енергоефективністю та продуктивністю. У цьому порівнянні ми розглянемо ключові відмінності в бенчмарках, інтегрованій графіці та споживанні енергії, щоб допомогти вам зробити вибір.

Короткий висновок. Apple M1 Pro значно випереджає Intel Core i7 10850H за більшістю показників: однопотокова продуктивність вища на 42%, багатопотокова — на 62%, а інтегрована графіка — на 55%. Він також демонструє кращі результати в реальних задачах, як-от компіляція коду (82.4 Klines/sec проти 41.8) та обробка фото (102.5 images/sec проти 55.5). Водночас Intel залишається гідним вибором для сумісності з Windows-екосистемою та специфічних ігрових сценаріїв.

Основні відмінності

  • Apple M1 Pro має на 62% вищу багатопотокову продуктивність у Cinebench R23 (12108 проти 7455), що робить його кращим для рендерингу та відеомонтажу.
  • Однопотокова продуктивність M1 Pro на 42% вища за Geekbench 6 (2328 проти 1454), що забезпечує швидшу роботу в повсякденних завданнях.
  • Інтегрована графіка M1 Pro на 55% потужніша (34 проти 22), що дозволяє комфортніше працювати з графікою та легкими іграми.
  • Apple M1 Pro значно енергоефективніший завдяки ARM-архітектурі, що забезпечує довшу автономність у ноутбуках MacBook.
  • Intel Core i7 10850H підтримує ширшу сумісність з Windows-програмами та іграми, тоді як M1 Pro обмежений екосистемою Apple.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1196 1529
Cinebench R23 (багатоядерний) 7455 12108

GeekBench v6

File compression 556.9 MB/sec 1230 MB/sec
Clang compilation 41.8 Klines/sec 82.4 Klines/sec
HTML 5 Browser 146 pages/sec 249.1 pages/sec
PDF Renderer 191.3 Mpixels/sec 271.3 Mpixels/sec
Text processing 142.5 pages/sec 246.4 pages/sec
Background blur 31.7 images/sec 36.9 images/sec
Photo processing 55.5 images/sec 102.5 images/sec
Ray tracing 8.67 Mpixels/sec 10.7 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1454 2328
Geekbench 6 (багатоядерний) 6127 10305

PassMark

Integer math 40.5 GOps/sec 46.1 GOps/sec
Floating point math 25.6 GOps/sec 64.4 GOps/sec
Find prime numbers 41M Primes/sec 274M Primes/sec
Random string sorting 21.8M Strings/sec 32.7M Strings/sec
Data encryption 4 GBytes/sec 12.2 GBytes/sec
Data compression 168.8 MBytes/sec 274.1 MBytes/sec
Physics 713 Frames/sec 2683 Frames/sec
Extended instructions 10.5B Matrices/sec 11.9B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2681 3804
Passmark CPU (багатоядерний) 11781 21864

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 2 квітня 2020 18 жовтня 2021
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv8
Кодове ім'я Comet Lake Apple M1
Номер моделі i7-10850H Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 630 Apple M1 Pro GPU (16-core)

Процесор

Ядер 6 8
Потоковий 12 8
Частота 2.7 ГГц 3.2 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5,1 ГГц Немає даних
Кількість ядер 6 10
Кількість потоків 12 10
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 27x Немає даних
Швидкість шини 8 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 256КБ (на ядро) 24МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Немає Немає
Ядер Немає даних 2
Потоковий Немає даних 2
Частота Немає даних 2.1 ГГц

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 45 Вт 30 Вт
Сокет BGA-1440 Apple M-Socket
Критична температура 100°C Немає даних
Кількість транзисторів Немає даних 33,7 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 630 Apple M1 Pro GPU (16-core)
Частота GPU 350 МГц 450 МГц
Boost частота GPU 1150 МГц 1296 МГц
Шейдерні блоки 192 2048
TMUs 24 128
ROPs 3 64
Обчислювальні блоки 24 256
TGP 15 Вт 30 Вт
IGPU FLOPS 0,44 терафлопс 5,3 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2933 - LPDDR5-6400
Макс. розмір 128 ГБ 32 ГБ
Кількість каналів 2 4
Макс. пропускна здатність 45.8 ГБ/с 204,8 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 10850H Немає даних
Версія PCI Express 3.0 Немає даних
Макс. ліній PCI Express 16 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Intel Core i7 10850H чи Apple M1 Pro?

Intel Core i7 10850H краще підходить для ігор через ширшу сумісність з Windows-іграми та вищу тактову частоту. M1 Pro має потужнішу інтегровану графіку, але обмежений бібліотекою ігор для macOS.

Чи варто вибирати Apple M1 Pro для роботи з відео?

Так, M1 Pro значно швидше справляється з рендерингом (Cinebench R23 багатоядерний: 12108 проти 7455) та обробкою фото, що робить його ідеальним для професійного відеомонтажу.

Який процесор енергоефективніший?

Apple M1 Pro набагато енергоефективніший завдяки ARM-архітектурі, що забезпечує довшу автономність ноутбука порівняно з Intel Core i7 10850H.

Чи можна порівнювати ці процесори за продуктивністю в бенчмарках?

Так, за даними Geekbench 6 та Cinebench R23, M1 Pro випереджає Intel у всіх тестах: одноядерний (2328 проти 1454) та багатоядерний (10305 проти 6127).

Який процесор краще для програміста?

Apple M1 Pro краще підходить для компіляції коду (82.4 Klines/sec проти 41.8) та роботи з великими проектами, але Intel може бути зручнішим для Windows-специфічних інструментів.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.