Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 10870H vs AMD Ryzen 3 8300G

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i7 10870H та AMD Ryzen 3 8300G — це два процесори різних поколінь, що належать до різних сегментів. Перший вийшов у 2020 році як мобільний чип для потужних ноутбуків, другий — десктопний представник серії Ryzen 8000G 2024 року. Незважаючи на різницю у віці та призначенні, обидва CPU демонструють цікаві результати в бенчмарках. Давайте розберемося, який з них краще впорається з вашими завданнями.

Короткий висновок. AMD Ryzen 3 8300G випереджає Intel Core i7 10870H за однопотоковою продуктивністю (Geekbench 6: 2409 проти 1538) та енергоефективністю, що робить його кращим вибором для повсякденних завдань і сучасних ігор. Однак Intel має вищі показники в багатопотокових сценаріях, таких як Cinebench R23 (9892 проти 9689) та компіляція Clang (52.6 проти 45.4 Klines/sec). Якщо вам потрібна потужна інтегрована графіка та свіжа архітектура — обирайте Ryzen 3 8300G. Для старих робочих станцій з акцентом на багатозадачність підійде Core i7 10870H.

Основні відмінності

  • AMD Ryzen 3 8300G значно швидший в однопотокових тестах: Geekbench 6 (2409 проти 1538) та Passmark одноядерний (3840 проти 2669), що дає перевагу в іграх та програмах, чутливих до тактової частоти.
  • Intel Core i7 10870H випереджає в компіляції Clang (52.6 проти 45.4 Klines/sec) та обробці PDF (235.5 проти 153.2 Mpixels/sec), демонструючи кращу багатопотокову продуктивність у специфічних завданнях.
  • Ryzen 3 8300G має вищу енергоефективність (обидва мають 100 балів, але AMD досягає кращих результатів при меншому енергоспоживанні завдяки новішому техпроцесу).
  • Інтегрована графіка Ryzen 3 8300G оцінюється вище (33 бали проти 24), що робить його більш придатним для ігор без дискретної відеокарти.
  • У багатопотокових бенчмарках, як-от Cinebench R23 багатоядерний (9892 проти 9689) та Passmark багатоядерний (14572 проти 14418), Ryzen 3 8300G має невелику перевагу, але різниця мінімальна.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1224 1601
Cinebench R23 (багатоядерний) 9892 9689

GeekBench v6

File compression 518.2 MB/sec 915.3 MB/sec
Clang compilation 52.6 Klines/sec 45.4 Klines/sec
HTML 5 Browser 158.8 pages/sec 171.9 pages/sec
PDF Renderer 235.5 Mpixels/sec 153.2 Mpixels/sec
Text processing 146.2 pages/sec 253.1 pages/sec
Background blur 33.3 images/sec 38.2 images/sec
Photo processing 59.3 images/sec 81.3 images/sec
Ray tracing 11.3 Mpixels/sec 9.24 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1538 2409
Geekbench 6 (багатоядерний) 6956 7702

PassMark

Integer math 52.9 GOps/sec 40.6 GOps/sec
Floating point math 33.3 GOps/sec 25.3 GOps/sec
Find prime numbers 42M Primes/sec 54M Primes/sec
Random string sorting 28.2M Strings/sec 20.5M Strings/sec
Data encryption 4.9 GBytes/sec 9.4 GBytes/sec
Data compression 222.7 MBytes/sec 163.2 MBytes/sec
Physics 726 Frames/sec 905 Frames/sec
Extended instructions 14B Matrices/sec 12.4B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2669 3840
Passmark CPU (багатоядерний) 14418 14572

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 10 вересня 2020 8 січня 2024
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Comet Lake Zen 4 (Phoenix)
Номер моделі i7-10870H Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 630 Radeon 740M

Процесор

Ядер 8 1
Потоковий 16 2
Частота 2.2 ГГц 3,4 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5 ГГц 4,9 ГГц
Кількість ядер 8 4
Кількість потоків 16 8
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 22x 34x
Швидкість шини 8 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 256КБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 16 МБ (загальний) 8 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає
Ядер Немає даних 3
Потоковий Немає даних 6
Частота Немає даних 3.2 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 3.6 ГГц

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 4 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 45 Вт 45-65 Вт
Сокет BGA-1440 AM5
Критична температура 100°C 95°C
Кількість транзисторів Немає даних 20,9 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 630 Radeon 740M
Частота GPU 350 МГц 800 МГц
Boost частота GPU 1200 МГц 2600 МГц
Шейдерні блоки 192 256
TMUs 24 16
ROPs 3 8
Обчислювальні блоки 24 4
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 0,46 терафлопс 1,33 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2933 - DDR5-5200
Макс. розмір 128 ГБ 256 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 45.8 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 10870H Сайт AMD Ryzen 3 8300G
Версія PCI Express 3.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 16 14

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i7 10870H чи AMD Ryzen 3 8300G?

AMD Ryzen 3 8300G кращий для ігор завдяки вищій однопотоковій продуктивності та потужнішій інтегрованій графіці, що дозволяє запускати сучасні ігри без дискретної відеокарти.

Чи варто купувати Intel Core i7 10870H у 2024 році?

Intel Core i7 10870H все ще може бути хорошим вибором для багатозадачності та робочих завдань, але в іграх і повсякденному використанні він поступається новішим моделям, як Ryzen 3 8300G.

Який процесор має кращу енергоефективність?

Обидва процесори мають максимальний бал енергоефективності (100), але AMD Ryzen 3 8300G, випущений у 2024 році, використовує новіший техпроцес, що забезпечує менше тепловиділення при аналогічній продуктивності.

Чи підходить Intel Core i7 10870H для відеомонтажу?

Так, Intel Core i7 10870H добре підходить для відеомонтажу завдяки високій багатопотоковій продуктивності (Cinebench R23 багатоядерний 9892), але Ryzen 3 8300G може бути ефективнішим у рендерингу завдяки новішій архітектурі.

Який процесор вигідніше купити для офісних завдань?

Для офісних завдань AMD Ryzen 3 8300G буде вигіднішим завдяки вищій однопотоковій продуктивності та кращій енергоефективності, що забезпечує швидшу роботу з документами та браузером.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.