Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 10870H vs Apple M2 Pro

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i7 10870H і Apple M2 Pro — це два потужні процесори для ноутбуків, але вони належать до різних архітектур і поколінь. Intel Core i7 10870H вийшов у 2020 році та орієнтований на ігрові та робочі лептопи, тоді як Apple M2 Pro (2023) є флагманським чипом для MacBook Pro. Порівняємо їх за ключовими показниками: однопотокова та багатопотокова продуктивність, енергоефективність, вбудована графіка та реальні бенчмарки.

Короткий висновок. Apple M2 Pro значно випереджає Intel Core i7 10870H майже в усіх аспектах: однопотокова продуктивність вища на 50%, багатопотокова — майже вдвічі, а енергоефективність залишається на максимальному рівні. M2 Pro також має кращу інтегровану графіку та новішу архітектуру. Однак i7 10870H може бути виправданим вибором для бюджетних ігрових ноутбуків або сумісності з Windows, якщо продуктивність не є критичною.

Основні відмінності

  • Однопотокова продуктивність: Apple M2 Pro набирає 2666 балів у Geekbench 6 (одноядерний) проти 1538 у Intel Core i7 10870H, що на 73% більше.
  • Багатопотокова продуктивність: M2 Pro демонструє 14489 балів у Geekbench 6 (багатоядерний) проти 6956 у i7 10870H — різниця понад 108%.
  • Енергоефективність: обидва процесори мають максимальний рейтинг 100, але M2 Pro досягає вищої продуктивності при меншому енергоспоживанні завдяки архітектурі ARM.
  • Інтегрована графіка: M2 Pro отримує 39 балів проти 24 у i7 10870H, що робить його кращим для легкого редагування відео та графіки без дискретної відеокарти.
  • Дата виходу: Intel Core i7 10870H вийшов у вересні 2020 року, тоді як Apple M2 Pro — у січні 2023 року, що пояснює технологічний розрив.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1224 1589
Cinebench R23 (багатоядерний) 9892 13876

GeekBench v6

File compression 518.2 MB/sec 1630 MB/sec
Clang compilation 52.6 Klines/sec 125.3 Klines/sec
HTML 5 Browser 158.8 pages/sec 356.9 pages/sec
PDF Renderer 235.5 Mpixels/sec 352.9 Mpixels/sec
Text processing 146.2 pages/sec 266.9 pages/sec
Background blur 33.3 images/sec 53.8 images/sec
Photo processing 59.3 images/sec 126.3 images/sec
Ray tracing 11.3 Mpixels/sec 17 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1538 2666
Geekbench 6 (багатоядерний) 6956 14489

PassMark

Integer math 52.9 GOps/sec 58.1 GOps/sec
Floating point math 33.3 GOps/sec 73.9 GOps/sec
Find prime numbers 42M Primes/sec 359M Primes/sec
Random string sorting 28.2M Strings/sec 41.2M Strings/sec
Data encryption 4.9 GBytes/sec 15.8 GBytes/sec
Data compression 222.7 MBytes/sec 338 MBytes/sec
Physics 726 Frames/sec 3624 Frames/sec
Extended instructions 14B Matrices/sec 13.5B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2669 4106
Passmark CPU (багатоядерний) 14418 26571

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 10 вересня 2020 17 січня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv8
Кодове ім'я Comet Lake Apple M2
Номер моделі i7-10870H Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 630 Apple M2 Pro GPU (19-core)

Процесор

Ядер 8 8
Потоковий 16 8
Частота 2.2 ГГц 3.5 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 12
Кількість потоків 16 12
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 22x Немає даних
Швидкість шини 8 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 256КБ (на ядро) 32 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 16 МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Немає Немає
Ядер Немає даних 4
Потоковий Немає даних 4
Частота Немає даних 2,4 ГГц

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 45 Вт 30 Вт
Сокет BGA-1440 Apple M-Socket
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 40 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 630 Apple M2 Pro GPU (19-core)
Частота GPU 350 МГц 450 МГц
Boost частота GPU 1200 МГц 1398 МГц
Шейдерні блоки 192 2432
TMUs 24 152
ROPs 3 76
Обчислювальні блоки 24 304
TGP 15 Вт 35 Вт
IGPU FLOPS 0,46 терафлопс 6,8 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2933 - LPDDR5-6400
Макс. розмір 128 ГБ 32 ГБ
Кількість каналів 2 4
Макс. пропускна здатність 45.8 ГБ/с 204,8 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 10870H Немає даних
Версія PCI Express 3.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 16 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i7 10870H чи Apple M2 Pro?

Intel Core i7 10870H часто кращий для ігор через сумісність з Windows і більшість ігрових ПК, але M2 Pro має потужнішу графіку та може бути хорошим для ігор, оптимізованих під macOS.

Чи варто купувати ноутбук з Intel Core i7 10870H у 2025 році?

Так, якщо вам потрібен бюджетний ігровий ноутбук або сумісність з Windows. Однак M2 Pro пропонує значно вищу продуктивність та енергоефективність.

Який процесор кращий для відеомонтажу?

Apple M2 Pro забезпечує вищу продуктивність у багатопотокових завданнях (на 108% більше балів у Geekbench) і кращу інтегровану графіку, що робить його кращим вибором для відеомонтажу.

Який процесор має кращу енергоефективність?

Обидва мають максимальний рейтинг енергоефективності 100, але Apple M2 Pro досягає вищої продуктивності при меншому енергоспоживанні завдяки архітектурі ARM, що подовжує час автономної роботи.

Чи можна порівнювати Intel Core i7 10870H і Apple M2 Pro за ціною?

Ціна залежить від ноутбука, але M2 Pro зазвичай дорожчий через новішу технологію та вищу продуктивність. Intel Core i7 10870H часто зустрічається в більш доступних моделях.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.