Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 10870H vs Apple M2 Ultra

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i7 10870H та Apple M2 Ultra — це процесори з абсолютно різних світів. Перший — мобільний чип для ігрових ноутбуків і робочих станцій на Windows, випущений у 2020 році. Другий — флагманський процесор Apple для Mac Studio та Mac Pro, який дебютував у 2023 році. Незважаючи на те, що обидва CPU мають високу енергоефективність (100 балів у нашому рейтингу), M2 Ultra значно випереджає конкурента за однопотоковою та багатопотоковою продуктивністю, а також за інтегрованою графікою.

Короткий висновок. Apple M2 Ultra є беззаперечним лідером за продуктивністю: він майже вдвічі швидший в одноядерних тестах (Geekbench 6: 2685 проти 1538) і втричі потужніший у багатоядерних (Geekbench 6: 21387 проти 6956). Він також значно краще справляється з рендерингом, компіляцією коду та обробкою зображень. Однак Intel Core i7 10870H залишається актуальним вибором для бюджетних ігрових ноутбуків, де важлива сумісність з Windows та помірна ціна. Якщо вам потрібна максимальна обчислювальна потужність у компактному формфакторі — обирайте M2 Ultra.

Основні відмінності

  • Багатоядерна продуктивність: Apple M2 Ultra набирає 28924 бали в Cinebench R23, що майже втричі більше, ніж 9892 у Intel Core i7 10870H.
  • Одноядерна швидкість: M2 Ultra демонструє 1735 балів у Cinebench R23 проти 1224 у Intel — приріст близько 42%.
  • Інтегрована графіка: M2 Ultra отримав 64 бали за інтегровану графіку, тоді як Intel — лише 24, що робить його кращим для легкого редагування відео та 3D.
  • Енергоефективність: обидва процесори мають 100 балів, але M2 Ultra досягає вищої продуктивності на ват завдяки архітектурі ARM.
  • Дата виходу: Intel Core i7 10870H вийшов у вересні 2020 року, а Apple M2 Ultra — у травні 2023 року, що пояснює технологічний розрив.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1224 1735
Cinebench R23 (багатоядерний) 9892 28924

GeekBench v6

File compression 518.2 MB/sec 2140 MB/sec
Clang compilation 52.6 Klines/sec 226.4 Klines/sec
HTML 5 Browser 158.8 pages/sec 569.8 pages/sec
PDF Renderer 235.5 Mpixels/sec 603.6 Mpixels/sec
Text processing 146.2 pages/sec 272.4 pages/sec
Background blur 33.3 images/sec 56.5 images/sec
Photo processing 59.3 images/sec 170.7 images/sec
Ray tracing 11.3 Mpixels/sec 33.8 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1538 2685
Geekbench 6 (багатоядерний) 6956 21387

PassMark

Integer math 52.9 GOps/sec 117.6 GOps/sec
Floating point math 33.3 GOps/sec 148.8 GOps/sec
Find prime numbers 42M Primes/sec 711M Primes/sec
Random string sorting 28.2M Strings/sec 83.5M Strings/sec
Data encryption 4.9 GBytes/sec 32 GBytes/sec
Data compression 222.7 MBytes/sec 682.5 MBytes/sec
Physics 726 Frames/sec 7511 Frames/sec
Extended instructions 14B Matrices/sec 30.8B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2669 4200
Passmark CPU (багатоядерний) 14418 50318

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 10 вересня 2020 5 травня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv8
Кодове ім'я Comet Lake Apple M2
Номер моделі i7-10870H Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 630 Apple M2 Max GPU (76-core)

Процесор

Ядер 8 16
Потоковий 16 16
Частота 2.2 ГГц 3.5 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 24
Кількість потоків 16 24
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 22x 35x
Швидкість шини 8 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 256КБ (на ядро) 64 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 16 МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Немає Немає
Ядер Немає даних 8
Потоковий Немає даних 8
Частота Немає даних 2,4 ГГц

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 45 Вт 80 Вт
Сокет BGA-1440 Apple M-Socket
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 134 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 630 Apple M2 Max GPU (76-core)
Частота GPU 350 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1200 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 192 Немає даних
TMUs 24 Немає даних
ROPs 3 Немає даних
Обчислювальні блоки 24 Немає даних
TGP 15 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 0,46 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2933 - LPDDR5-6400
Макс. розмір 128 ГБ 192 ГБ
Кількість каналів 2 16
Макс. пропускна здатність 45.8 ГБ/с 800 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 10870H Немає даних
Версія PCI Express 3.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 16 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор: Intel Core i7 10870H чи Apple M2 Ultra?

Intel Core i7 10870H краще сумісний з іграми на Windows, але M2 Ultra має потужнішу інтегровану графіку. Однак для ігор на Mac потрібна нативна підтримка або емуляція, тому Intel є більш універсальним вибором для геймерів.

Чи варто купувати Intel Core i7 10870H у 2024 році?

Так, якщо ви шукаєте бюджетний ігровий ноутбук або робочу станцію для Windows. Він все ще справляється з сучасними завданнями, але M2 Ultra значно потужніший і енергоефективніший.

Який процесор краще для відеомонтажу: Intel Core i7 10870H чи Apple M2 Ultra?

Apple M2 Ultra значно швидше обробляє відео завдяки високій багатопотоковій продуктивності (28924 у Cinebench R23) та потужній інтегрованій графіці. Він ідеально підходить для професійного відеомонтажу в Final Cut Pro.

Чи можна порівнювати Intel Core i7 10870H та Apple M2 Ultra за енергоспоживанням?

Обидва процесори мають однаковий рейтинг енергоефективності (100 балів), але M2 Ultra досягає вищої продуктивності при меншому енергоспоживанні завдяки архітектурі ARM. Це робить його більш вигідним для тривалої роботи від батареї.

Який процесор має кращі показники в тестах Geekbench 6?

Apple M2 Ultra значно випереджає Intel: одноядерний тест 2685 проти 1538, багатоядерний — 21387 проти 6956. Це робить його лідером за продуктивністю в обох категоріях.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.