Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 10870H vs Apple M4 (8-Core)

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i7 10870H і Apple M4 (8-Core) — два процесори, що представляють різні архітектури та покоління. Перший — це 8-ядерний мобільний чип Intel 2020 року, другий — сучасний ARM-процесор Apple 2024 року. Вони орієнтовані на ноутбуки, але суттєво відрізняються за продуктивністю, енергоефективністю та сценаріями використання. Розберімося, який з них краще впорається з вашими завданнями.

Короткий висновок. Apple M4 (8-Core) значно випереджає Intel Core i7 10870H за однопотоковою продуктивністю (Geekbench 6: 3671 проти 1538) та енергоефективністю. Він також демонструє кращі результати в багатоядерних тестах (Cinebench R23: 11228 проти 9892) та має потужнішу інтегровану графіку. Однак Intel Core i7 10870H може бути актуальним для сумісності з ПК на x86 та бюджетних ноутбуків. Якщо вам потрібна максимальна продуктивність і автономність у сучасному ноутбуці — обирайте Apple M4.

Основні відмінності

  • Apple M4 (8-Core) має значно вищу однопотокову продуктивність: Geekbench 6 — 3671 проти 1538 у Intel Core i7 10870H.
  • У багатоядерному тесті Cinebench R23 Apple M4 набирає 11228 балів, тоді як Intel — 9892, що свідчить про кращу оптимізацію ARM-архітектури.
  • Інтегрована графіка Apple M4 (8-core GPU) оцінюється в 63 бали, тоді як у Intel — лише 24, що робить M4 кращим для легких ігор та графічних завдань.
  • Енергоефективність обох процесорів отримала 100 балів, але Apple M4 використовує менше енергії завдяки техпроцесу 3 нм (проти 14 нм у Intel).
  • Intel Core i7 10870H вийшов у 2020 році, а Apple M4 — у 2024, що пояснює значний розрив у продуктивності на користь новішого чипа.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1224 2091
Cinebench R23 (багатоядерний) 9892 11228

GeekBench v6

File compression 518.2 MB/sec Немає даних
Clang compilation 52.6 Klines/sec Немає даних
HTML 5 Browser 158.8 pages/sec Немає даних
PDF Renderer 235.5 Mpixels/sec Немає даних
Text processing 146.2 pages/sec Немає даних
Background blur 33.3 images/sec Немає даних
Photo processing 59.3 images/sec Немає даних
Ray tracing 11.3 Mpixels/sec Немає даних
Geekbench 6 (одноядерний) 1538 3671
Geekbench 6 (багатоядерний) 6956 13670

PassMark

Integer math 52.9 GOps/sec Немає даних
Floating point math 33.3 GOps/sec Немає даних
Find prime numbers 42M Primes/sec Немає даних
Random string sorting 28.2M Strings/sec Немає даних
Data encryption 4.9 GBytes/sec Немає даних
Data compression 222.7 MBytes/sec Немає даних
Physics 726 Frames/sec Немає даних
Extended instructions 14B Matrices/sec Немає даних
Passmark CPU (одноядерний) 2669 Немає даних
Passmark CPU (багатоядерний) 14418 Немає даних

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 10 вересня 2020 29 жовтня 2024
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv9
Кодове ім'я Comet Lake Apple M4
Номер моделі i7-10870H Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 630 Apple M4 GPU (8-core)

Процесор

Ядер 8 4
Потоковий 16 4
Частота 2.2 ГГц 4,41 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 8
Кількість потоків 16 8
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 22x 44x
Швидкість шини 8 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 256КБ (на ядро) 16 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 16 МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Немає Немає
Ядер Немає даних 4
Потоковий Немає даних 4
Частота Немає даних 2,59 ГГц

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 3 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 45 Вт 20 Вт
Сокет BGA-1440 Apple M-Socket
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 28 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 630 Apple M4 GPU (8-core)
Частота GPU 350 МГц 500 МГц
Boost частота GPU 1200 МГц 1800 МГц
Шейдерні блоки 192 1024
TMUs 24 64
ROPs 3 32
Обчислювальні блоки 24 128
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 0,46 терафлопс 3,7 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2933 - LPDDR5X-7500
Макс. розмір 128 ГБ 32 ГБ
Кількість каналів 2 4
Макс. пропускна здатність 45.8 ГБ/с 120 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 10870H Немає даних
Версія PCI Express 3.0 Немає даних
Макс. ліній PCI Express 16 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i7 10870H чи Apple M4 (8-Core)?

Apple M4 має потужнішу інтегровану графіку (63 бали проти 24), що дає перевагу в легких іграх. Однак для сучасних ігор на ПК краще підійде Intel Core i7 10870H через сумісність з Windows та дискретними відеокартами.

Чи варто купувати ноутбук з Intel Core i7 10870H у 2025 році?

Це залежить від бюджету. Intel Core i7 10870H все ще справляється з базовими завданнями, але значно поступається Apple M4 за продуктивністю та енергоефективністю. Якщо вам не потрібна сумісність з x86, краще обрати новіший чип.

Який процесор забезпечує довшу автономність?

Apple M4 (8-Core) завдяки 3-нм техпроцесу та ARM-архітектурі споживає менше енергії, що забезпечує значно довший час роботи від батареї порівняно з Intel Core i7 10870H.

Чи можна порівнювати Intel Core i7 10870H та Apple M4 у відеомонтажі?

Так, Apple M4 виграє завдяки вищій однопотоковій продуктивності та кращій інтегрованій графіці. У тестах Photo processing та Background blur M4 показує вищі результати, що важливо для відеомонтажу.

Який процесор кращий для роботи з багатозадачністю?

Apple M4 має вищі бали в багатоядерних тестах (Cinebench R23: 11228 проти 9892), що робить його кращим вибором для одночасної роботи з декількома додатками, хоча Intel Core i7 10870H також непогано справляється.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.