Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 10875H vs AMD Ryzen 7 3700X

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i7-10875H — це мобільний процесор для потужних ноутбуків, випущений у квітні 2020 року. AMD Ryzen 7 3700X — десктопний CPU для настільних ПК, що з’явився в липні 2019 року. Незважаючи на різне призначення, обидва мають 8 ядер і 16 потоків, тому їх часто порівнюють у контексті вибору між ноутбуком і стаціонарним ПК. Розгляньмо ключові відмінності в продуктивності, енергоспоживанні та сценаріях використання.

Короткий висновок. AMD Ryzen 7 3700X виграє в багатопотокових завданнях: Cinebench R23 багатоядерний — 12195 проти 8889 у Intel. Він також швидший у компіляції Clang (77.6 проти 62.7 Klines/sec) і трасуванні променів (18.8 проти 12.7 Mpixels/sec). Однак Intel Core i7-10875H показує вищу однопотокову продуктивність у Geekbench 6 (1799 проти 1640) і кращу енергоефективність завдяки мобільному форм-фактору. Якщо вам потрібен потужний ноутбук — обирайте Intel, для стаціонарного ПК з максимальною продуктивністю — AMD.

Основні відмінності

  • AMD Ryzen 7 3700X значно швидший у багатоядерних тестах: Cinebench R23 багатоядерний — 12195 проти 8889, Passmark багатоядерний — 22543 проти 14861.
  • Intel Core i7-10875H має вищу однопотокову продуктивність у Geekbench 6 (1799 проти 1640) і Passmark одноядерний (2727 проти 2660).
  • AMD випереджає в компіляції Clang (77.6 проти 62.7 Klines/sec) і трасуванні променів (18.8 проти 12.7 Mpixels/sec), що важливо для розробників та 3D-моделювання.
  • Intel краще справляється з текстовими та веб-завданнями: обробка тексту 175.8 проти 151.6 pages/sec, HTML5 Browser 188.5 проти 162.9 pages/sec.
  • Енергоефективність обох процесорів оцінена в 100 балів, але Intel — мобільний CPU з нижчим TDP, що робить його придатним для ноутбуків, тоді як AMD — десктопний для настільних ПК.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1241 1345
Cinebench R23 (багатоядерний) 8889 12195

GeekBench v6

File compression 689.5 MB/sec 673.4 MB/sec
Clang compilation 62.7 Klines/sec 77.6 Klines/sec
HTML 5 Browser 188.5 pages/sec 162.9 pages/sec
PDF Renderer 278.3 Mpixels/sec 242 Mpixels/sec
Text processing 175.8 pages/sec 151.6 pages/sec
Background blur 34.7 images/sec 38.1 images/sec
Photo processing 72.3 images/sec 54.1 images/sec
Ray tracing 12.7 Mpixels/sec 18.8 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1799 1640
Geekbench 6 (багатоядерний) 8189 8393

PassMark

Integer math 52.8 GOps/sec 66.6 GOps/sec
Floating point math 33.2 GOps/sec 39.1 GOps/sec
Find prime numbers 50M Primes/sec 102M Primes/sec
Random string sorting 27.9M Strings/sec 32.3M Strings/sec
Data encryption 5.2 GBytes/sec 19 GBytes/sec
Data compression 219.3 MBytes/sec 296.6 MBytes/sec
Physics 848 Frames/sec 1187 Frames/sec
Extended instructions 13.4B Matrices/sec 19.3B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2727 2660
Passmark CPU (багатоядерний) 14861 22543

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 2 квітня 2020 7 липня 2019
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Comet Lake Немає даних
Номер моделі i7-10875H Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 630 Немає

Процесор

Ядер 8 8
Потоковий 16 16
Частота 2.3 ГГц 3.6 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5,1 ГГц 4,4 ГГц
Кількість ядер 8 8
Кількість потоків 16 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 23x 36x
Швидкість шини 8 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 256КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 16 МБ (загальний) 32 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 45 Вт 65 Вт
Сокет BGA-1440 AM4
Критична температура 100°C 95°C
Кількість транзисторів Немає даних 3,8 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 630 Немає даних
Частота GPU 350 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1200 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 192 Немає даних
TMUs 24 Немає даних
ROPs 3 Немає даних
Обчислювальні блоки 24 Немає даних
TGP 15 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 0,46 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2933 - DDR4-3200
Макс. розмір 128 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 45.8 ГБ/с 47.68 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 10875H Сайт AMD Ryzen 7 3700X
Версія PCI Express 3.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 16 16

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i7-10875H чи AMD Ryzen 7 3700X?

Для ігор важливіша однопотокова продуктивність, де Intel має невелику перевагу (Geekbench 6 одноядерний 1799 проти 1640). Однак AMD також демонструє високі результати, тому обидва процесори забезпечать комфортний геймплей у сучасних іграх.

Чи можна порівнювати мобільний Intel Core i7-10875H з десктопним AMD Ryzen 7 3700X?

Так, оскільки обидва мають 8 ядер і 16 потоків. Проте Intel призначений для ноутбуків і має нижче енергоспоживання, а AMD — для стаціонарних ПК з вищою багатопотоковою продуктивністю.

Який процесор краще підходить для відеомонтажу?

AMD Ryzen 7 3700X кращий завдяки вищій багатопотоковій продуктивності (Cinebench R23 багатоядерний 12195 проти 8889). Він швидше обробляє відео та рендеринг.

Чи варто вибирати Intel Core i7-10875H для роботи з кодом?

Для компіляції коду AMD Ryzen 7 3700X ефективніший (77.6 проти 62.7 Klines/sec). Intel може бути зручнішим для веб-розробки завдяки вищій швидкості обробки HTML (188.5 проти 162.9 pages/sec).

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності (100 балів). Однак Intel Core i7-10875H — мобільний CPU з нижчим TDP, тому в ноутбуках він споживає менше енергії, ніж десктопний AMD Ryzen 7 3700X.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.